Roboty ziemne w Kraśniku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 706 513 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
576 396 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kraśniku

Roboty ziemne Kraśnik

MATER Mateusz Błaszczyk

1 opinia

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu MATER Mateusz Błaszczyk. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk - Solidne Roboty Ziemne Kraśnik

Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk

4 opinie

Myślisz, że solidne roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

P.P.H.U.WAGRA - Profesjonalne Studnie Głębinowe Kraśnik

Profesjonalne Studnie Głębinowe

2 opinie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z P.P.H.U.WAGRA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Harex Z.B.H.T. - Porządny Drenaż Opaskowy Kraśnik

Porządny Drenaż Opaskowy Kraśnik

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie drenażu opaskowego i zatrudnij Harex Z.B.H.T.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Froster - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Kraśnik

Froster

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Froster. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Marcin Król - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Kraśnik

Marcin Król

Zleć usługę niwelacji terenu ekspertom z miejscowości Kraśnik. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Kraśnika nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin!

Dąbrowski Arkadiusz Dąbrowski - Pierwszorzędne Prace Ziemne w Kraśniku

Pierwszorzędne Prace Ziemne w Kraśniku

Myślisz, że pierwszorzędne prace ziemne to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Dąbrowski Arkadiusz Dąbrowski doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Wypożyczalnia sprzętu Sara Wróblewska - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Kraśnik

Wypożyczalnia sprzętu Sara Wróblewska

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu najwyższej klasy kopania stawów z Kraśnika, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Wypożyczalnia sprzętu Sara Wróblewska jest Twoim rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tom-bud usługi remontowo- budowlane - Perfekcyjne Wiercenie Studni Kraśnik

Perfekcyjne Wiercenie Studni Kraśnik

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego wiercenia studni w miejscowości Kraśnik lub sąsiednim mieście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

ALANPOL - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Kraśnik

ALANPOL

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma ALANPOL jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 25 zleceń na prace ziemne w Kraśniku

Pierwszorzędne Wykop Kraśnik

Klient chce wynająć: ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 10 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Potrzebuję ład...

 • Boby-Wieś

2023-03-08 do 2023-03-16

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 210m², Kraśnik

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 210m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Kraśnik

2023-02-11 do 2023-02-19

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 8mb, Kraśnik

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 8mb) Informacje dodatkowe: 5x4 kkhsr vghj Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kraśnik

2023-02-02 do 2023-02-10

Staranne Roboty Ziemne Kraśnik

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Złóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Szastarka

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecę prace ziemne, Dzierzkowice

Rodzaj prac: Wykonannie kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rzeki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dzierzkowice

2022-12-20 do 2022-12-28

Szukam ekipy do prac ziemnych, Polichna

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Polichna

2022-12-17 do 2022-12-25

Zlecenie na prace ziemne, Wilkołaz

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Informacje dodatkowe: wykucie fundamentu, 3 stopy po wieży telekom, ok 33m3 , utylizacja , zasypanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wilkołaz

2022-11-14 do 2022-11-22

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 5600m², Kraśnik

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 5600m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kraśnik

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 40mb, Polichna

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 40mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Polichna

2022-10-14 do 2022-10-22

Solidne Wykop

Rodzaj prac: prace rozbiurkowe Informacje dodatkowe: Prace wyburzeniowe + wywiezienie gruzu z rozbiórki w wskazane miejsce. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kraśnik

2022-10-09 do 2022-10-17

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kraśnik

Rodzaj prac: zewnętrzna instalacja woy, kanalizacji sanitarnej i deszczowej Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do wykonania zewnętrznych instalacji sanitarnych do budynku handlowo-usługowego na terenie miejscowości Kraśnik. Z...

 • Kraśnik

2022-10-04 do 2022-10-31

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kraśnik

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kraśnik

2022-09-22 do 2022-09-30

Najlepsze Kopanie Kraśnik

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy do wykonania studni kopanej, 5m". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia działalności z okolic Lubelskiego i okolicznych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Chodel

2022-09-26 do 2022-10-04

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 2000m², Osmolice Pierwsze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: działka pochyła Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Osmolice pierwsze

2023-02-13 do 2023-02-21

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Pszczela Wola

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Lubelskiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Pszczela wola

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapytanie o wykopanie stawu pow. 1000m², Kamionka

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: zlecę realizację prac związanych z odmuleniem, oczyszczeniem stawów . Jeden zbiornik jest spuszczony na drugim należy realizować prace z brzegu Do realizac...

 • Kamionka

2022-11-17 do 2022-11-25

Zlecę prace ziemne, Opole Lubelskie

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Opole Lubelskie

2023-03-05 do 2023-03-13

Zlecę wykonanie studni, Opole Lubelskie

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Opole Lubelskie

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 700m², Zajączków

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 700m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Zajączków

2023-03-16 do 2023-03-24

Najlepsze Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bełżyce

2022-11-29 do 2022-12-07

Zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 30m, Lublin Kalinówka

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lublin kalinówka

2022-09-16 do 2022-09-24

Doskonałe Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zaleszany

2022-11-16 do 2022-11-16

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Chmiel Pierwszy

Ten Zleceniodawca szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Chmiel pierwszy

2023-02-23 do 2023-03-03

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 64m², Sporniak

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 64m²) Informacje dodatkowe: A) Wykop pod fundamenty dla budynku mieszkalnego i gospodarczego: 1) Bud. mieszkalny - ok. 80 mb długość fundamentów, szerokość ławy fundamentowej 0,6m, p...

 • Sporniak

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2000m², Konopnica

Zapytanie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2000m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Lubelskiego i z sąsiednich miast. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Konopnica

2023-03-02 do 2023-03-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych