Roboty ziemne w Katowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 447 910 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 045 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Katowicach

Roboty ziemne Katowice

Staranne Prace Ziemne Katowice

19 opinii

Zrealizowanie prac ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. GW Wyburzenia ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o. - Rewelacyjne Wiercenie Studni Katowice

Rewelacyjne Wiercenie Studni Katowice

6 opinii

Zleć zadanie rewelacyjnego wiercenia studni profesjonalistom z firmy WITAN Centrum Podłóg Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Katowice i okolicznych miast. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

ELEKTRO-BUD - Znakomite Wykopy w Katowicach

Znakomite Wykopy w Katowicach

4 opinie

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ELEKTRO-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska - Fantastyczna Niwelacja Terenu Katowice

firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska

3 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska realizują usługi z zakresu fantastycznej niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

TRANSPORTER Tomasz Szulik - Znakomite Roboty Ziemne Katowice

Znakomite Roboty Ziemne

3 opinie

Potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji TRANSPORTER Tomasz Szulik. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan - Solidny Drenaż Katowice

Solidny Drenaż

2 opinie

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to specjaliści z BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Firma JARK drogi dojazdowe, tymczasowe, podjazdy Śląsk - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Katowice

Wyjątkowe Usługi Minikoparką

2 opinie

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką Firma JARK drogi dojazdowe tymczasowe podjazdy Śląsk przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny zachwyconych odbiorców. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

BOGMAR - Perfekcyjne Roboty Ziemne Katowice

Perfekcyjne Roboty Ziemne

1 opinia

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij BOGMAR. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Salwa Sp. z o.o. - Profesjonalne Roboty Ziemne Katowice

Profesjonalne Roboty Ziemne

1 opinia

Salwa Sp. z o.o. oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Katowic oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ZRB KAMIL Sp. z o.o. - Solidne Roboty Ziemne Katowice

ZRB KAMIL Sp. z o.o.

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje ZRB KAMIL Sp. z o.o.. Katowice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Katowicach

Świetne Roboty Ziemne Katowice

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-27

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 600m², Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2022-12-19 do 2022-12-27

Szukam ekipy do prac ziemnych, Katowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Katowice

2022-12-16 do 2022-12-19

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Katowice, Oswobodzenia

Rodzaj prac: Wykopanie dołów na drzewa Informacje dodatkowe: Zlecę wykopanie 8 dziur pod nasadzenia drzewa. Doły mają mieć wymiar: -średnica 90 cm, -głębokość 60-70 cm,\ Wykopany materiał należy zabrać z terenu działki. Termin r...

 • Katowice, oswobodzenia

2022-12-05 do 2022-12-06

Kopanie Katowice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 2700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2022-11-29 do 2022-12-07

Prace Ziemne Katowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 840m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie powierzchni działki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice

2022-11-16 do 2022-11-24

Wykop Katowice

Rodzaj prac: Niwelacja Terenu Informacje dodatkowe: Niwelacja Terenu 1000m2 Wyznaczenie poziomu Niwelatorem Teren porównamy sobie Sami Prosimy o wycenę i Usługę samego wyznaczenia poziomu działki Termin rozpoczęcia prac: do uzg...

 • Katowice

2022-11-15 do 2022-11-23

Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 8000m², Katowice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 8000m²) Informacje dodatkowe: Wykop i wszelkie prace ziemne pod budowę bloku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice

2022-11-02 do 2022-11-10

Perfekcyjne Wykop

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 700m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Katowice

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 150mb, Katowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 150mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod instalacje na głębokość 40 cm i szerokości 20 cm, osiedle wykop w trawniku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2022-11-02 do 2022-11-10

Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista z zakresu solidnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Katowice

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Katowice

Przyjmij usługę doskonałego kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako fachowiec z miejscowości Katowice. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Katowic nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Katowice

2022-10-18 do 2022-10-26

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1200m²) Informacje dodatkowe: Katowice utwardzenie pod kostkę brukowa ok 1200m2, bez odwozu urobku Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na prace ziemne, Katowice

Rodzaj prac: Roboty ziemne Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie robót: - rozebranie i wywóz nawierzchni asfaltowej 3276 m2 - korytowanie - wykonanie drenażu - wyrównanie terenu - ułożenie kostki brukowej Termin rozpoczęcia prac...

 • Katowice

2022-10-05 do 2022-10-13

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Katowice

2022-10-05 do 2022-10-05

Utwardzenie drogi o pow. 9999m², Katowice

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Utwardzenie drogi o pow. 9999m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Katowice

2022-09-27 do 2022-10-05

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Katowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2022-09-26 do 2022-10-04

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 83m²) Informacje dodatkowe: mam do wyceny następującą pracę w Żarach na Śląsku. Sprawa pilna. 1. Mechaniczne rozebranie nawierzchni z płyt betonowych wraz z wywozem – 82,5 m2 2. Wykona...

 • Katowice

2022-09-21 do 2022-09-29

Staranne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: rozbiórka starej trawy Informacje dodatkowe: Rozbiórka starej sztucznej trawy z boiska sportowego bez uszkodzenia istniejącej pod nią podbudowy oraz załadunek do kontenera. Metraż 1000 m2 Termin rozpoczęcia prac: do...

 • Katowice

2022-09-14 do 2022-09-22

Porządne Prace Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 50mb", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Katowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Prace Ziemne

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 4800m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Katowice

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 150m², Katowice

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Katowice

2022-09-08 do 2022-09-16

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 4763mb) Informacje dodatkowe: Wykop przy fundamentale izolacja i dtenaż Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Katowice

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Katowice

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Katowic i okolic. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Katowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Najwyższej Klasy Kopanie

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do prac ziemnych". Zrealizuj zadanie najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Katowic i okolicznych miast. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Katowice

2022-08-13 do 2022-08-21

Wyjątkowe Kopanie

Jeśli tylko interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe kopanie w rejonie Katowic i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 6m", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Katowice

2022-08-12 do 2022-08-13

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do wykopania studni, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Katowice

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 9500m², Katowice

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kopanie w rejonie Katowic i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 9500m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Katowice

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Katowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Informacje dodatkowe: výkopy pro elektrickou instalaci (zahradního osvětlení). Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice

2022-08-03 do 2022-08-11

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 8m², Katowice

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 8m²". Przyjmij usługę solidnego kopania jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do realizacji zleceń z Katowic i przyległych powiatów. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Katowice

2022-07-27 do 2022-08-04

Doskonałe Wykop

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: wykop z...

 • Katowice

2022-07-27 do 2022-08-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych