Roboty ziemne w Dąbrowie Górniczej

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 456 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 566 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Dąbrowie Górniczej

Roboty ziemne Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędne Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

19 opinii

Powierz prace dotyczące kopania studni ekspertom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Dąbrowy Górniczej są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ST PROJECT - Perfekcyjne Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

ST PROJECT

1 opinia

Powierz zadanie kopania studni profesjonalistom firmy ST PROJECT z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Dąbrowy Górniczej są jednymi z najlepszych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Firma Handlowo Usługowa BEST Ireneusz Knot - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Dąbrowa Górnicza

Profesjonalny Drenaż Opaskowy

1 opinia

Wykonanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Firma Handlowo Usługowa BEST Ireneusz Knot ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Bres-Bud Michał Jarek - Solidne Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Bres-Bud Michał Jarek

7 opinii

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego kopania studni, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Bres-Bud Michał Jarek jest do Twojej dyspozycji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Czysta Ekipa - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Dąbrowa Górnicza

Czysta Ekipa

2 opinie

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę od dobrych usług koparko ładowarką, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Czysta Ekipa jest gotowa Ci pomóc. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

GLOBAL SG - Staranne Roboty Ziemne Dąbrowa Górnicza

GLOBAL SG

2 opinie

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z GLOBAL SG są dla Ciebie idealni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Fantastyczne Wiercenie Studni Dąbrowa Górnicza

Fantastyczne Wiercenie Studni Dąbrowa Górnicza

1 opinia

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Kacper Zając Rabbit Trip - Profesjonalne Roboty Ziemne w Dąbrowie Górniczej

Profesjonalne Roboty Ziemne w Dąbrowie Górniczej

13 opinii

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od robót ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z Kacper Zając Rabbit Trip. Dąbrowa Górnicza i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Dąbrowa Górnicza

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

2 opinie

Wciąż szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Dąbrowa Górnicza

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud

2 opinie

Wyjątkowe usługi minikoparką to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Dąbrowie Górniczej

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 9999mb, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 9999mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-23 do 2023-01-23

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 50mb, Dąbrowa Górnicza

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 50mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-07 do 2023-01-15

Fantastyczne Kopanie Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 6mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 630m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 630m²) Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy, która podjęłaby się wyrównania terenu o wymiarach 30x21 m (630m2). Działka jest zlokalizowana w Dąbrowie Górniczej (Ujejsce). W okresie w...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-07 do 2022-12-15

Fantastyczne Kopanie

Klient napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Wykonaj usługę fantastycznego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z okolic Dąbrowy Górniczej i sąsiednich powiatów. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-29 do 2022-12-07

Prace Ziemne Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 22mb) Informacje dodatkowe: Głębokość 80 cm. Pod instalacje gazowa Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-29 do 2022-12-07

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 82mb, Dąbrowa Górnicza

Jeśli wciąż jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 82mb. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Dąbrowy Górniczej z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 350m², Dąbrowa Górnicza

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 350m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-30 do 2022-11-07

Wyrównanie terenu o pow. 300m², Dąbrowa Górnicza

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wyrównanie terenu o pow. 300m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Dąbrowy Górniczej na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb, Dąbrowa Górnicza

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-06 do 2022-10-14

Kopanie

Rodzaj prac: przeprowadzenie wody pod ulicą Informacje dodatkowe: ok.1m ułożenie rurek z wodą z ulicy na posesje Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-06 do 2022-10-14

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Dąbrowy Górniczej i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-28 do 2022-10-06

Doskonałe Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty zaufania profesjonalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapytanie o wykopanie studni, Dąbrowa Górnicza

Klient napisał "Zapytanie o wykopanie studni". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Dąbrowy Górniczej i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-15 do 2022-09-23

Znakomite Prace Ziemne

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Dąbrowa Górnicza

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 500m², Dąbrowa Górnicza

Zleceniodawca napisał "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 500m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-07-21 do 2022-07-29

Profesjonalne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sławków

2022-09-15 do 2022-09-23

Wysokiej Klasy Kopanie

Wykonaj usługę wysokiej klasy kopania o treści "Zlecę prace ziemne", jako profesjonalista z miejscowości Śląskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Śląskiego nie masz sobie równych. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Sławków

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 82m², Sławków

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 82m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Śląskie i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Sławków

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Tuliszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: 1. glebogryzarka 2. niwelacja kratą Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tuliszów

2022-11-27 do 2022-12-05

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wojkowice Kościelne

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Wojkowice Kościelne

2022-09-20 do 2022-09-27

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb, Wojkowice Kościelne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod arote z kablem ziemnym. Głębokość ok. 60-70 cm , długość ok. 40 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wojkowice Kościelne

2022-09-23 do 2022-09-28

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 16mb, Wysoka

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 16mb) Informacje dodatkowe: 45-60 cm głębokości. W linii prostej. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wysoka

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m², Grabowa

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-02...

 • Grabowa

2022-07-29 do 2022-08-06

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Niegowonice

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Łazy

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie wykopu i zasypu pod rurę AIRFLEX 160,ok.100mb głębokość wykopu 150cm-220 cm, lokalizacja Łazy gm.Lesznowola powiat piaseczyński. Termin rozp...

 • Łazy

2022-09-18 do 2022-09-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych