Roboty ziemne w Białobrzegach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 156 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Białobrzegach

Roboty ziemne Białobrzegi

Król-Budowy

5 opinii

Nadal poszukujesz profesjonalistów od melioracji? Trafiłeś w dobre miejsce - Król-Budowy jest do Twoich usług. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

OSBUD LESZEK OSIK - Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Białobrzegach

Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Białobrzegach

1 opinia

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma OSBUD LESZEK OSIK jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Król Budowy - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Białobrzegi

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych to zaufaj doświadczeniu Król Budowy. Białobrzegi i okolice to główny obszar ich działania. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Białobrzegi

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Białobrzegi

4 opinie

Myślisz, że doskonałej jakości prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z P.B.U.H SITAREK SPÓŁKA JAWNA dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

G.M bruk - Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Białobrzegi

G.M bruk

3 opinie

Gdy poszukujesz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma G.M bruk jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Mateusz Krawczyk - Staranne Roboty Ziemne Białobrzegi

Staranne Roboty Ziemne

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Mateusz Krawczyk. Ustal pasujący termin!

Usługi koparkowe Grzegorz Burakowski - Profesjonalne Roboty Ziemne Białobrzegi

Profesjonalne Roboty Ziemne Białobrzegi

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od robót ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z Usługi koparkowe Grzegorz Burakowski. Białobrzegi i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi minikoparką - Perfekcyjne Roboty Ziemne Białobrzegi

Usługi minikoparką

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi minikoparką ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

KRÓL BUDOWY - Solidny Drenaż Opaskowy Białobrzegi

KRÓL BUDOWY

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. KRÓL BUDOWY ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Roboty ziemne Rafał Prykiel - Solidne Roboty Ziemne Białobrzegi

Solidne Roboty Ziemne

Myślisz, że solidne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Roboty ziemne Rafał Prykiel doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Białobrzegach

Znakomite Wykop Białobrzegi

Rodzaj prac: Wywóz gruzu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ksawerów stary

2023-01-24 do 2023-02-01

Świetne Prace Ziemne Białobrzegi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 20m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Białobrzegi

2023-01-05 do 2023-01-13

Wyjątkowe Kopanie Białobrzegi

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako sprawdzony specjalista z zakresu wyjątkowego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Białobrzegi

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecenie na prace ziemne, Stromiec

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Stromiec

2022-12-27 do 2023-01-04

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: 2023-01-31...

 • Kadłubek-Mazowieckie

2022-12-12 do 2022-12-20

Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 1000m², Radzanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Radzanów

2022-10-22 do 2022-10-30

Prace Ziemne

Zapytanie o treści - Zlecę prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Białobrzegów i okolic. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Białobrzegi

2022-09-28 do 2022-10-06

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Plus ocieplenie i izolacja fundamentow Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Opacz-Kolonia

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Michałowice

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wykopan...

 • Michałowice

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb, Opacz-Kolonia

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Izolacja i ocieplenie fundamentu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Opacz-Kolonia

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 300m², Michałowice

Zrealizowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 300m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Michałowice

2022-09-07 do 2022-09-15

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: usunięcie 500 metrów fundamentów w zamian za gruz i stal Informacje dodatkowe: fundamenty do usunięcia 300 metrów 50 cm wysokość i 35 cm szerokość. 350 metrów bieżących o wysokości 1 metra i szerokości 15 cm. Do rozb...

 • Wodziczna

2022-07-19 do 2022-07-27

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grabów nad Pilicą

2022-08-28 do 2022-09-05

Wysokiej Klasy Kopanie

Wykonaj usługę wysokiej klasy kopania o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 400mb", jako profesjonalista z miejscowości Mazowieckie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego nie masz sobie równych. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Warka

2022-08-25 do 2022-09-02

Zapytanie o wykopanie studni, Warka

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Warka

2022-10-02 do 2022-10-10

Dam zlecenie na wykopanie studni, Warka

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykopanie studni", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Warka

2022-09-15 do 2022-09-23

Świetne Wykop

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Warka

2023-01-09 do 2023-01-17

Wynajem koparki gąsienicowej ok. 14t wraz z operatorem, Nowe Miasto nad Pilicą

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Nowe Miasto nad Pilicą

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 126mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Domaniewice

2022-09-13 do 2022-09-21

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Grójec

2022-08-03 do 2022-08-11

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Grójec

2022-08-30 do 2022-09-07

Szukam ekipy do prac ziemnych, Grójec

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: odbiór miniko...

 • Grójec

2022-09-14 do 2022-09-22

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: Witam, szukam chętnego do wyrównania terenu po łącznej powierzchni około 2000 m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Grójec

2023-01-09 do 2023-01-17

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj prac: ułożenie Chodnika Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Radom

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Radom

Rodzaj prac: Odmulanie odkrzaczanie rowów Informacje dodatkowe: Ok 2200 m rowów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Radom

2022-09-23 do 2022-10-01

Najlepsze Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Radom

2022-08-28 do 2022-09-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych