Fotowoltaika we Włoszczowej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 419 990 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki we Włoszczowej

Panele fotowoltaiczne Włoszczowa

Perfekcyjna Fotowoltaika Włoszczowa

157 opinii

Synergio S.A. świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Włoszczowy oraz przyległych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Fotosystem House Damian Sadza - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Włoszczowa

Fotosystem House Damian Sadza

49 opinii

Firma Fotosystem House Damian Sadza to eksperci od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z miejscowości Włoszczowa i przyległych miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Idealne Panele Słoneczne Włoszczowa

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Szukając paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. jest najwyższej próby. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Topcoat Consulting - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Włoszczowa

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Włoszczowa

33 opinie

Wybranie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale ten dostawca na pewno pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

PROMIKA SOLAR - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Włoszczowa

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Arenella Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Włoszczowa

Arenella Sp. z o.o.

11 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Włoszczowa, ale także okolicznych powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Dobre Baterie Słoneczne Włoszczowa

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Da Vinci Green Energy Prosta S.A jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

RAYHOLD - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Włoszczowa

RAYHOLD

10 opinii

Systemy fotowoltaiczne to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Zarezerwuj termin!

EKO AGENT - Wysokiej Jakości Panele Słoneczne Włoszczowa

EKO AGENT

8 opinii

EKO AGENT jest najlepszy w oferowaniu wysokiej jakości paneli słonecznych w korzystnej cenie każdemu nabywcy, zapewniając liczne formy płatności. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Ergo Term sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna we Włoszczowej

Dobra Firma Fotowoltaiczna we Włoszczowej

6 opinii

Ergo Term sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Włoszczowy. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 29 zleceń na fotowoltaikę we Włoszczowej

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Czaryż

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Czaryż

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Instalacja Fotowoltaiczna Włoszczowa

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Krasocin

2023-01-24 do 2023-02-01

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Włoszczowa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Ludynia

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Włoszczowa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Włoszczowa

2023-01-17 do 2023-01-17

Doskonały System Fotowoltaiczny Włoszczowa

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Jeżowice

2023-01-07 do 2023-01-15

Doskonałej Jakości Panele Fotowoltaiczne Włoszczowa

Zleceniodawca, który poszukuje doskonałej jakości paneli fotowoltaicznych pisze - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Winien on dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Secemin

2022-12-29 do 2023-01-06

Profesjonalna Fotowoltaika Włoszczowa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Secemin

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kossów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kossów

2022-12-18 do 2022-12-26

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Włoszczowa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Włoszczowa

2022-12-15 do 2022-12-23

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Krogulec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Krogulec

2022-12-13 do 2022-12-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki