Malowanie elewacji w Mielcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 768 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 649 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Mielcu

Malowanie elewacji Mielec

Znakomita Fasada Domu

46 opinii

Jesteś zdania, że znakomita fasada domu to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Jarosław Zych doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

PIK-EL USŁUGI BUDOWLANE DAWID PIKUL - Rewelacyjne Malowanie Elewacji w Mielcu

Rewelacyjne Malowanie Elewacji w Mielcu

38 opinii

Chesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego malowania elewacji z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma PIK-EL USŁUGI BUDOWLANE DAWID PIKUL jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

FHU KOMPLEX Szczuciński Krzysztof - Staranna Renowacja Elewacji Mielec

FHU KOMPLEX Szczuciński Krzysztof

1 opinia

Przygotowanie renowacji elewacji będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. FHU KOMPLEX Szczuciński Krzysztof ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Remont Expert - Rewelacyjny Malarz Elewacji Mielec

Remont Expert

1 opinia

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Remont Expert są dla Ciebie idealni. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Docieplenia elewacji - Wysokiej Klasy Malarz Elewacji Mielec

Wysokiej Klasy Malarz Elewacji Mielec

1 opinia

Zwróć się do Docieplenia elewacji jeśli szukasz wysokiej klasy malarzy elewacji oferujących swoje usługi w miejscowości Mielec i w sąsiednich miastach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

EFEKT - Perfekcyjne Malowanie Domów Mielec

EFEKT

2 opinie

W przypadku, gdy szukasz perfekcyjnego malowania domów w rejonie Mielca i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to skorzystaj z doświadczenia EFEKT. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Plast-lam - Profesjonalna Renowacja Elewacji Mielec

Profesjonalna Renowacja Elewacji Mielec

1 opinia

Zrealizowanie renowacji elewacji będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Plast-lam ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

New House - Doskonałe Malowanie Elewacji Mielec

New House

3 opinie

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do malowania elewacji ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

GALIŃSKI KRZYSZTOF - Perfekcyjne Malowanie Elewacji Mielec

Perfekcyjne Malowanie Elewacji

1 opinia

Osiągnij założone cele dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi malowania elewacji na bardzo dobrym poziomie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Firma Budowlana Pleb-Bud Wojciech Pleban - Świetna Fasada Domu Mielec

Firma Budowlana Pleb-Bud Wojciech Pleban

2 opinie

Bądź pewny, że osoby, które zatrudnisz do malowania elewacji mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najnowsze z 27 zleceń na malowanie elewacji w Mielcu

Malowanie elewacji domu, 251-300m², Mielec

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informa...

 • Mielec

2023-01-22 do 2023-02-05

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 151-200m², Dulcza Wielka

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Dulcza wielka

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m², Mielec

Zrealizuj usługę fantastycznego malowania elewacji o treści "Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m²", jako profesjonalista z miejscowości Mielec. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Mielca jesteś w ścisłej czołówce. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Mielec

2023-01-01 do 2023-01-09

Usługi Malowania Elewacji Mielec

Jako wybitny specjalista z branży profesjonalnych usług malowania elewacji, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Mielec i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 151-200m²". Zaproponuj termin już teraz!

 • Mielec

2022-12-31 do 2023-01-08

Fachowe Usługi Malowania Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 301-400m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Wrzawy

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 401-500m², Kolbuszowa

Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dodatkow...

 • Kolbuszowa

2022-08-16 do 2022-08-24

Znakomite Usługi Malowania Elewacji

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 3 - 5-letni Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje doda...

 • Dębica

2022-10-10 do 2022-10-18

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, do 100m², Dębica

Szukasz skrojonego pod Ciebie zapytania? Jako solidny fachowiec świadczący usługi malowania elewacji i malarz elewacji bez konkurencji na terenie Dębicy poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, do 100m²". Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Dębica

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecę malowanie domu, 151-200m², Lisia Góra

Szukasz zlecenia jako solidny profesjonalista od najlepszych usług malowania elewacji z Małopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lisia Góra

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 401-500m², Bolesław

Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Bolesław

2022-09-28 do 2022-10-06

Świetne Usługi Malowania Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 400m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Bolesław

2022-10-02 do 2022-10-10

Malowanie elewacji budynku, 251-300m², Bolesław

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informac...

 • Bolesław

2022-09-26 do 2022-10-04

Fantastyczny Malarz Elewacji Mielec

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, do 100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Pilzno

2022-08-09 do 2022-08-17

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 201-250m², Wola Rzędzińska

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fasady domu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Wola Rzędzińska

2022-07-26 do 2022-08-03

Renowacja Elewacji Mielec

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 301-400m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Solec-Zdrój

2023-01-02 do 2023-01-10

Doskonałej Jakości Fasada Domu Mielec

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Tarnobrzeg

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 401-500m², Skrzyszów

Szukasz idealnego dla Ciebie zlecenia? Jako solidny fachowiec realizujący usługi malowania elewacji i malarz elewacji pierwszej klasy w Małopolskim zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 401-500m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Skrzyszów

2022-09-08 do 2022-09-16

Profesjonalna Renowacja Elewacji

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę malowanie domu, 151-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

 • Tarnów

2022-08-09 do 2022-08-17

Malowanie Domów Mielec

Zakres zlecenia: naprawa, uzupełnienie i wykonanie powłok malarskich gzymsów Zakres: - naprawa, odbicie i uzupełnienie niestabilnych elementów gzymsów wraz z gruntowaniem gruntem, uzupełnieniem elementów ubytków klejem białym,...

 • Tarnów

2022-09-26 do 2022-10-04

Wyjątkowe Usługi Malowania Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Tarnów

2022-10-15 do 2022-10-23

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 301-400m², Tarnów

Jeszcze jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od renowacji elewacji. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Tarnów

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę malowanie domu, 401-500m², Tarnów

Klient napisał "Zlecę malowanie domu, 401-500m²". Zrealizuj zlecenie najlepszego malowania elewacji jako profesjonalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia prac z Tarnowa i pobliskich powiatów. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Tarnów

2022-08-28 do 2022-09-05

Malowanie elewacji budynku, 301-400m², Tarnów

Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 301-400m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia ...

 • Tarnów

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 251-300m², Tarnów

Potrzebujesz pracy jako ekspert od perfekcyjnego malowania domów w rejonie Tarnowa lub w okolicznych miastach? Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Tarnów

2022-08-16 do 2022-08-24

Malowanie elewacji domu, 151-200m², Tarnów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Tarnów

2022-09-01 do 2022-09-09

Najwyższej Klasy Malowanie Domów

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy malowania domów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Bojanów

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapytanie o malowanie elewacji domu, do 100m², Głogów Małopolski

Zdecyduj się na prace dotyczące perfekcyjnego malowania domów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Podkarpackie lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Głogów Małopolski

2022-10-26 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji