Wyburzenia w Wałczu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 632 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Wałczu

Wyburzenia Wałcz

IMPERIAL FOREST

1 opinia

Pochłonie Cię fachowe działanie IMPERIAL FOREST w rejonie Wałcza. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą z należytą uwagą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

SEBA FLEX - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Wałcz

Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Wałcz

1 opinia

Znalezienie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci SEBA FLEX - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Wałcza, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Z.U.R.B "IW-BUD" Sylwester Owczarek - Perfekcyjne Wyburzenia Wałcz

Z.U.R.B "IW-BUD" Sylwester Owczarek

3 opinie

Oszołomi Cię fachowe działanie Z.U.R.B IW-BUD Sylwester Owczarek w rejonie Wałcza. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Usługi Dekarsko-Ciesielsko-Budowlane SEBA-DACHY - Rewelacyjne Kucie Betonu Wałcz

Usługi Dekarsko-Ciesielsko-Budowlane SEBA-DACHY

27 opinii

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Wałcz lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Twórcy Wnętrz Jarosław Prostko - Solidne Kucie Betonu Wałcz

Twórcy Wnętrz Jarosław Prostko

4 opinie

Znalezienie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Twórcy Wnętrz Jarosław Prostko - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Wałcza, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

BUD-DACH A.Ptak - Znakomite Rozbiórki Wałcz

BUD-DACH A.Ptak

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij BUD-DACH A.Ptak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski - Solidne Kruszenie Betonu w Wałczu

Solidne Kruszenie Betonu w Wałczu

2 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od wyburzeń? Trafiłeś w dobre miejsce - MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski jest do Twoich usług. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

PPHU Agras Radosław Sydonowicz - Najlepsze Kruszenie Betonu Wałcz

Najlepsze Kruszenie Betonu Wałcz

1 opinia

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od kruszenia betonu z miejscowości Wałcz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich " Grzech-Bud" - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Wałcz

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

1 opinia

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

KAMAD usługi ogólnobudowlane - Najlepsze Wyburzanie Ścian Wałcz

Najlepsze Wyburzanie Ścian

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najlepszego wyburzania ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma KAMAD usługi ogólnobudowlane jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Najnowsze z 28 zleceń na wyburzenia w Wałczu

Wyburzenia Wałcz

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: szopka na drewno Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jamienko

2023-01-26 do 2023-02-03

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 68m², Kolno

Wpraw w zachwyt Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Kolno. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 68m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie zakończona szybko. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Kolno

2022-11-16 do 2022-11-24

Wyburzania Budynków Wałcz

Zrealizowanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 68m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Kolno

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecę wyburzenie obiektu, 1479m², Wałcz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1479m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: z wywozem Dodatkowe informacje od Klienta: - obiekt 5-kondygnacyjny, - wyb...

 • Wałcz

2022-11-03 do 2022-11-11

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa Wałcz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Stare budownictwo z przed 1900 r cegła czerwona w 3/4 budynku ...

 • Dębołęka

2022-08-13 do 2022-08-21

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Nowa Studnica

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Cegła, możliwe że jedna ściana nośna Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Nowa studnica

2022-08-10 do 2022-08-18

Solidne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Żelbet o grubości ok. 150 cm. obiekt długości ...

 • Dolaszewo

2022-09-22 do 2022-09-30

Profesjonalne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: rampa kolejowa Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Dawna rampa kolejowa . żelbet monolityczny do 1,5 m grubości ścia...

 • Dolaszewo

2022-09-21 do 2022-09-29

Wyburzenia, Rozbiórki Wałcz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: bUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zerwanie posadzek, wyburzenie ścian działowych, d...

 • Przelewice

2022-09-22 do 2022-09-30

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 650m², Wierzchowo

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 650m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wierzchowo

2022-07-29 do 2022-08-06

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Żeńsko

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Piła

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Piła

2022-12-31 do 2023-01-08

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Piła

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-12-03 do 2022-12-11

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Piła

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Piła

2022-09-28 do 2022-09-29

Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m², Piła

Zapytanie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Piły i z sąsiednich miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

 • Piła

2022-10-12 do 2022-10-20

Profesjonalne Wyburzenia

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od wyburzeń. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Złocieniec

2022-12-12 do 2022-12-20

Doskonałe Rozbiórki Wałcz

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Czarne wielkie

2022-10-23 do 2022-10-31

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Czarnków

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Czarnków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Czarnków z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę wyburzenie ścian, 1200m², Jastrowie

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka kominów i ścian Termin rozpoczęcia prac:...

 • Jastrowie

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 40m², Krzyż Wielkopolski

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krzyż Wielkopolski

2022-08-23 do 2022-08-31

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Dobiegniew

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dobiegniew

2022-11-17 do 2022-11-25

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Jako specjalista działający na obszarze miejscowości Lubuskie i świadczący liczne usługi z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 105m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Dobiegniew

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Niwy

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wykonany jest z cegły. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mie...

 • Niwy

2023-01-05 do 2023-01-13

Rewelacyjne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sławno

2022-07-28 do 2022-08-05

Pierwszorzędne Rozbiórki

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne rozbiórki to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Chodzież

2022-11-07 do 2022-11-15

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 1200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Mam do skruszenia około 2000 t gruzu zgr...

 • Ińsko

2022-10-04 do 2022-10-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek