Wyburzenia w Nowym Sączu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 143 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Nowym Sączu

Wyburzenia Nowy Sącz

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki w Nowym Sączu

37 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MAAT Tomasz Gondek z Nowego Sącza będzie najszybszą drogą. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Firma Usługowa Dominik Bregisz - Znakomite Wyburzenia Nowy Sącz

Znakomite Wyburzenia

7 opinii

Szukasz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Firma Usługowa Dominik Bregisz. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solmar - Wysokiej Klasy Kucie Betonu Nowy Sącz

Solmar

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom z miejscowości Nowy Sącz. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Nowego Sącza nie mają sobie równych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

SPECKOP - Świetne Wyburzanie Budynków Nowy Sącz

Świetne Wyburzanie Budynków

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij SPECKOP. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Rolka, Wykopy, Przyłącza, Transport - Pierwszorzędne Wyburzanie Ścian Nowy Sącz

Rolka, Wykopy, Przyłącza, Transport

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu pierwszorzędnego wyburzania ścian z Nowego Sącza, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Rolka Wykopy Przyłącza Transport jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dominik Fedko - Perfekcyjne Kucie Betonu Nowy Sącz

Dominik Fedko

1 opinia

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do kucia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BUD-WÓJ Sp. z o.o. - Profesjonalne Wyburzanie Ścian Nowy Sącz

Profesjonalne Wyburzanie Ścian Nowy Sącz

8 opinii

Powierz usługę wyburzania ścian specjalistom firmy BUD-WÓJ Sp. z o.o. z miejscowości Nowy Sącz. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Nowego Sącza nie mają sobie równych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

"KES PLUS" Usługi Instalacyjno-Budowlane Stanisław Kukulak - Pierwszorzędne Wyburzenia Nowy Sącz

Pierwszorzędne Wyburzenia Nowy Sącz

1 opinia

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji KES PLUS Usługi Instalacyjno-Budowlane Stanisław Kukulak. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Uslugi Brukarskie Uslugi Brukarskie - Solidna Rozbiórka Budynków Nowy Sącz

Uslugi Brukarskie Uslugi Brukarskie

3 opinie

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje solidne kruszenie betonu na obszarze Nowego Sącza, jak również pobliskich miast i powiatów. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Perfekcyjne Wyburzenia Nowy Sącz

USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

4 opinie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na wyburzenia w Nowym Sączu

Niezawodna Firma Wyburzeniowa Nowy Sącz

Zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m²". Jako niezawodna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Nowy Sącz

2022-12-28 do 2023-01-05

Staranne Wyburzenia Nowy Sącz

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do ...

 • Nowy Sącz

2022-12-19 do 2022-12-27

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Nowy Sącz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom -ok 5x 20 i 6x 15 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Sącz

2022-10-06 do 2022-10-14

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka dotyczy starej drewnianej stodoły z drewni...

 • Nowy Sącz

2022-10-02 do 2022-10-10

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecenie obejmuje rozbiurkę starej drewnianej stodoły, dach dre...

 • Nowy Sącz

2022-10-02 do 2022-10-02

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Nowy Sącz

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstaw ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Nowy Sącz

2022-08-26 do 2022-09-03

Porządne Wyburzania Budynków Nowy Sącz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 100 m2 pustaki lessowe Drewno do ozdzysku 2 piętra Termin rozp...

 • Nowy Sącz

2022-08-08 do 2022-08-16

Doświadczona Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 38m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Budynek drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Sącz Piątkowa

2022-08-04 do 2022-08-12

Prace rozbiórkowe, do 100m², Gródek Nad Dunajcem

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Do...

 • Gródek nad Dunajcem

2022-08-11 do 2022-08-19

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 1500m², Limanowa

Rodzaj prac: Wywóz odpadu poremontowego Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 1500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wywóz odpadu poremontowego (resztki płyt GK, O...

 • Limanowa

2022-09-19 do 2022-09-27

Rewelacyjne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wyburzenie ścian wewnętrznych ceglanych , oraz usunięcie "targaczy" z stro...

 • Ciężkowice

2023-01-10 do 2023-01-18

Dobra Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krynica-Zdrój

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Rajbrot

Ten Klient uważa, że najlepsze rozbiórki to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Rajbrot

2022-12-25 do 2022-12-28

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Dostęp do obiektu w godzinach od 8 do 16 Wywóz g...

 • Gorlice

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapytanie o wyburzenie ścian, 110m², Gorlice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 110m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Demontaż ścianek z płyt GK Termin rozpoczęcia prac: do u...

 • Gorlice

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Wielka Wieś

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Projekt i wyburzenie ściany nośnej do 5 m długości, grubość 24 ...

 • Wielka Wieś

2022-10-23 do 2022-10-31

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Porąbka Uszewska

Ten Klient uważa, że najlepsze wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Porąbka Uszewska

2023-01-28 do 2023-01-30

Rozbiórka obiektu, 700m2, Królówka

Ten Zleceniodawca poszukuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał zlecenie o treści - Rozbiórka obiektu, 700m2, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Królówka

2022-09-07 do 2022-09-15

Profesjonalne Wyburzenia

Jeśli wciąż jako profesjonalista od wyburzeń poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 1000m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Stary wiśnicz

2022-12-11 do 2022-12-19

Rozbiórka Budynków Nowy Sącz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jodłownik

2022-12-28 do 2022-12-28

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m², Lipinki

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Małopolskie na pewno dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Lipinki

2022-09-03 do 2022-09-11

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Brzesko

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka pokrycia dachu z eternitu z uty...

 • Brzesko

2022-10-15 do 2022-10-23

Świetna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka eternitu wraz z utylizacją Ter...

 • Brzesko

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 45m², Bochnia

Jako fachowiec działający na terenie powiatu i świadczący liczne usługi z zakresu solidnej rozbiórki budynków poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 45m²". Zaprezentuj dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Bochnia

2022-10-23 do 2022-11-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek