Wyburzenia w Kartuzach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 219 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Kartuzach

Wyburzenia Kartuzy

Fantastyczne Wyburzanie Ścian

15 opinii

Rozbiórka budynków nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie wyburzania ścian. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Kartuzy

Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE

14 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Krzych-Bud - Porządne Wyburzenia Kartuzy

Krzych-Bud

8 opinii

Pochłonie Cię sprawne działanie Krzych-Bud w okolicach Kartuz. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dam-Bud Firma Usługowo-Budowlana - Fantastyczne Kucie Betonu Kartuzy

Fantastyczne Kucie Betonu Kartuzy

15 opinii

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kartuz i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

De Wysoccy PPHU Łukasz Wysocki - Profesjonalne Kruszenie Betonu Kartuzy

De Wysoccy PPHU Łukasz Wysocki

2 opinie

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z De Wysoccy PPHU Łukasz Wysocki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

F. W. "RESZKA" - Rewelacyjne Kucie Betonu Kartuzy

Rewelacyjne Kucie Betonu Kartuzy

2 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Kartuz lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

INVEST STENZEL - Rewelacyjne Wyburzenia Kartuzy

INVEST STENZEL

3 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? INVEST STENZEL jest na to skuteczną metodą. Żeby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

MMD Mirosław Dułak - Najlepsze Usuwanie Azbestu w Kartuzach

Najlepsze Usuwanie Azbestu w Kartuzach

33 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego usuwania azbestu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma MMD Mirosław Dułak jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

JMS Mateusz Płotka - Perfekcyjne Wyburzenia Kartuzy

JMS Mateusz Płotka

13 opinii

Wykonanie wyburzeń będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. JMS Mateusz Płotka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

P.P.H.U. GABREX Gabriel Regliński - Pierwszorzędne Kucie Betonu Kartuzy

P.P.H.U. GABREX Gabriel Regliński

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.P.H.U. GABREX Gabriel Regliński jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Kartuzach

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 160m², Przyjaźń

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 160m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Przyjaźń

2023-01-14 do 2023-01-22

Rozbiórki Kartuzy

Przygotowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kartuzy

2022-11-03 do 2022-11-11

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Kartuzy

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kartuzy

2022-11-03 do 2022-11-11

Rozbiórki

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 301-500m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Żukowo

2022-10-26 do 2022-11-03

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-15...

 • Sulęczyno

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 25m², Żukowo

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: do rozebrania stajnia drewniana i domek drewniany. Wszystkie materiały do odzy...

 • Żukowo

2022-08-31 do 2022-09-30

Firma Wyburzeniowa Kartuzy

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 70m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek murowany, ok 5 m wysokości Termin rozpoczęcia prac: do uz...

 • Kartuzy

2022-07-18 do 2022-07-18

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Grabówko

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Witam zajmują się państwo wyburzaniem budynków , mam dom typu kostka do z...

 • Grabówko

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Marszewska Góra

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Pomorskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Marszewska góra

2022-10-14 do 2022-10-22

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Przywidz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Stary Barakowóz, rozbiórka i zabranie,około 20m3 Termin ro...

 • Przywidz

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Miłoszewo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Miłoszewo

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 46m², Kościerzyna Woj. Pomorskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 46m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 7x8 wys 5m pustak betonowy ,strop 8 cm piętro 12pustak ...

 • Kościerzyna Woj. Pomorskie

2022-08-24 do 2022-09-01

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Strzebielino

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Strzebielino

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 17:17

Prace rozbiórkowe, 10m², Bystra K. Gdańska

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatk...

 • Bystra k. Gdańska

2022-12-31 do 2023-01-08

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Lębork

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Lęborka, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Lębork

2022-09-12 do 2022-09-12

Zlecę wyburzenie obiektu, 1000m², Lębork

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lębork

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac:...

 • Lębork

2022-11-15 do 2022-11-15

Profesjonalne Wyburzenia Kartuzy

Jeśli wciąż jako profesjonalista od wyburzeń poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Łęczyce

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m², Sopot

Zrealizowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Sopot

2022-08-23 do 2022-08-31

Dobra Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Sopot

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 20:09

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Sopot

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-03...

 • Sopot

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Wejherowo

Ten Klient jest zdania, że świetne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Wejherowo

2022-09-13 do 2022-09-21

Porządne Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek 1-pietrowy podpiwniczony . Typowy klocek z lat 60-tych Termin r...

 • Wejherowo

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Wejherowo

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wejherowo

2022-08-30 do 2022-09-07

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Kartuzy

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek mieszkalny 1 pietro, podpiwniczony z lat 70 ...klasyczny klocek. ...

 • Wejherowo

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 23:03

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 40m², Gdańsk

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzań budynków szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 40m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Gdańska bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów.

 • Gdańsk

2022-08-13 do 2022-08-21

Wyburzenia

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje specjalisty od wyburzeń. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Gdańsk

2022-08-21 do 2022-08-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek