Wyburzenia w Bielsku-Białej

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 556 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 422 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Bielsku-Białej

Wyburzenia Bielsko-Biała

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo, która świadczy usługi usuwania azbestu na ponadprzeciętnym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi Budowlane Paweł Bialozyt - Staranne Wyburzenia, Rozbiórki w Bielsku-Białej

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki w Bielsku-Białej

17 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek to trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Budowlane Paweł Bialozyt jest do Twoich usług. Bielsko-Biała i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Diamentowcy.pl - Doskonałej Jakości Wyburzenia Bielsko-Biała

Doskonałej Jakości Wyburzenia

13 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu Diamentowcy.pl. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan - Doskonałe Wyburzanie Ścian Bielsko-Biała

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan

4 opinie

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu doskonałego wyburzania ścian z Bielska-Białej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Marcin szendera - Doskonałe Wyburzenia Bielsko-Biała

Doskonałe Wyburzenia

8 opinii

Przygotowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Marcin szendera ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Uslugi remontowo budowlane - Pierwszorzędne Rozbiórki Bielsko-Biała

Pierwszorzędne Rozbiórki

2 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Uslugi remontowo budowlane. Bielsko-Biała i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Łukasz Błach - Świetne Wyburzanie Budynków Bielsko-Biała

Świetne Wyburzanie Budynków Bielsko-Biała

2 opinie

Jeżeli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj kompetencje Łukasz Błach. Bielsko-Biała to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Marox - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Bielsko-Biała

Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Bielsko-Biała

1 opinia

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzania budynków? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Marox. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Logistyka Odpadów Sp. z o. o. - Doskonałe Kucie Betonu Bielsko-Biała

Doskonałe Kucie Betonu

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu doskonałego kucia betonu z Bielska-Białej, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Logistyka Odpadów Sp. z o. o. jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Mm południe sp z o.o. - Świetne Wyburzenia Bielsko-Biała

Mm południe sp z o.o.

1 opinia

Od wielu lat pracownicy firmy Mm południe sp z o.o. realizują usługi z zakresu usuwania azbestu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 26 zleceń na wyburzenia w Bielsku-Białej

Zlecę prace rozbiórkowe, 301-500m², Bielsko-Biała

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Bielsko-Biała

2023-01-05 do 2023-01-12

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Bielsko-Biała Dzielnica Kamienica Woj. Śląskie

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Barak budowlany typu "Melamina" przerobiony na domek działkowy....

 • Bielsko-Biała Dzielnica Kamienica Woj. Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 201-300m², Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 12,5mx10,5m, poziom 1 cegła pełna, pustak MAX, piętro z dwoma balkonami,...

 • Bielsko-Biała

2022-12-02 do 2022-12-10

Wyburzania Budynków Bielsko-Biała

Rodzaj prac: Kucie posadzki Rodzaj obiektu: Posadzka Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 15m² ,beton,parter Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bielsko-Biała

2022-11-27 do 2022-12-05

Rozbiórka Budynków Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Do...

 • Bielsko-Biała

2022-11-09 do 2022-11-17

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 40000m², Bielsko-Biała

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 40000m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Bielsko-Biała

2022-11-09 do 2022-11-17

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bielsko-Biała

2022-10-30 do 2022-11-07

Firma Wyburzeniowa Bielsko-Biała

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Witam. Potrzebuje rozebrać fundamenty przy ul ••••••••••••••...

 • Bielsko-Biała

2022-09-17 do 2022-09-25

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Bielsko-Biała

Jeżeli jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 120m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Bielsko-Biała bez wątpienia pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Bielsko-Biała

2022-09-06 do 2022-09-14

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Odpowiedz na zlecenie jako firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Bielsko-Biała oraz w przyległych powiatach. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bielsko-Biała

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 175m², Meszna

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 175m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Meszna

2023-01-25 do 2023-02-02

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 10m², Bestwinka

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne wyburzania budynków to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 10m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Bestwinka

2023-01-13 do 2023-01-21

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 680m², Czechowice-Dziedzice

Rodzaj prac: rozbiórka ściany o konstrukcji stalowej krytej blachą Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 680m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zlecę rozbiórkę...

 • Czechowice-Dziedzice

2023-01-18 do 2023-01-21

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Ligota

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Ligota

2023-01-02 do 2023-01-10

Porządne Wyburzania Budynków

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Śląskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Ligota

2023-01-26 do 2023-02-03

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zl...

 • Szczyrk

2022-09-30 do 2022-10-08

Porządne Rozbiórki Bielsko-Biała

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 250m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Budynek mieszkalny - cegła Stodoła - pustak/drewno Termin rozpoc...

 • Frydek

2022-08-30 do 2022-09-07

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Miedźna

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Miedźna

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Żywiec

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Żywiec

2022-10-14 do 2022-10-22

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 80m², Ustroń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ustroń

2022-09-03 do 2022-09-11

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 300m², Ustroń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Obiekt murowany, stropy betonowe Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ...

 • Ustroń

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 7 godzin temu

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Pszczyna

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Pszczyna

2022-08-25 do 2022-09-02

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 120m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pszczyna

2023-01-18 do 2023-01-26

Rozbiórki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę rozbió...

 • Pszczyna

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecę wyburzenie obiektu, 50m², Pszczyna

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecę wyburzenie obiektu, 50m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pszczyna

2022-08-25 do 2022-09-02

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 60m², Wisła Wielka

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Wisła Wielka

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek