Dachy w Tychach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 519 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 573 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Tychach

Dachy Tychy

Rewelacyjne Wykonanie Dachu

22 opinie

Z czystym sumieniem powierz usługę rewelacyjnego wykonania dachu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Tychy i sąsiednich powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

AMC Dach - Solidne Dachy Tychy

AMC Dach

21 opinii

Według Ciebie solidne dachy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dach Servis GBH - Fantastyczne Budowanie Dachu Tychy

Fantastyczne Budowanie Dachu Tychy

13 opinii

Dach Servis GBH oferuje fantastyczne usługi dekarskie i budowanie dachu na terenie miejscowości Tychy oraz przyległych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie - Rewelacyjne Dachy Tychy

Rewelacyjne Dachy

5 opinii

Szukasz specjalisty od dachów? Wykorzystaj doświadczenie KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Specbud ZUH - Najlepsza Konstrukcja Dachu Tychy

Specbud ZUH

4 opinie

Gdy poszukujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to Specbud ZUH są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny konstrukcji dachu. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Marcin szendera - Wysokiej Klasy Budowanie Dachu Tychy

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

8 opinii

Powierz zadanie budowania dachu ekspertom z miejscowości Tychy. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Tychów nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Dachy Sikorski - Świetne Dachy Tychy

Dachy Sikorski

61 opinii

Wciąż poszukujesz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - Dachy Sikorski jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Mają propozycję dla każdego.

Styldom - Najlepszy Cieśla Tychy

Najlepszy Cieśla Tychy

13 opinii

Ten cieśla z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy - Styldom to doskonały wybór dla Ciebie. Ażeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

WellDone - Najlepsze Wykonanie Dachu Tychy

WellDone

10 opinii

Z czystym sumieniem powierz usługę rewelacyjnego wykonania dachu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Tychy i sąsiednich powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Firma budowlana AB - Świetne Przebudowy Dachu w Tychach

Świetne Przebudowy Dachu w Tychach

4 opinie

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Firma budowlana AB perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 26 zleceń na budowę dachu w Tychach

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 35m², Tychy

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które brzmi "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 35m²". Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Tychy

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Perfekcyjne Budowanie Dachu Tychy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 30m² Rodzaj budynku: Działka rekreacyjna Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: b...

 • Tychy

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę kompleksową budowę dachu, 60m², Tychy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 60m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały...

 • Tychy

2023-01-05 do 2023-01-13

Cieśle Tychy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: ogródek działkowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Tychy

2022-12-09 do 2022-12-17

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Tychy

Ten Klient jest zdania, że porządne dachy to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Tychy

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Tychy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Mater...

 • Tychy

2022-11-20 do 2022-11-28

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 30m², Tychy

Zakres zlecenia: naprawa dachu Powierzchnia dachu: 30m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: położenie papy Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapytan...

 • Tychy

2022-11-09 do 2022-11-17

Solidni Cieśle

Jako cieśla oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Tychy i w rejonie powiatu? Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Tychy

2022-10-13 do 2022-10-21

Dam zlecenie na prace na dachu, 70m², Tychy

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na prace na dachu, 70m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Tychów i z sąsiednich miast. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Tychy

2022-09-27 do 2022-10-05

Budowa Dachu Tychy

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrej budowy dachu gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Dam zlecenie na prace na dachu, budynek pow. ok. 50m². Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Tychy

2022-09-26 do 2022-10-04

Tanie Usługi Dekarskie Tychy

Jako ekspert z branży tanich usług dekarskich, obsługujący Klientów z Tychów i pobliskich powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecę prace na dachu, do 150m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Tychy

2022-08-02 do 2022-08-10

Tanie Usługi Dekarskie

Zleceniodawca poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lędziny

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę kompleksową budowę dachu, 208m², Lędziny

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 208m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Lędziny

2022-10-04 do 2022-10-12

Usługi Ciesielskie Tychy

Zakres zlecenia: naprawa dachu Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej...

 • Lędziny

2022-12-21 do 2022-12-29

Profesjonalni Cieśle

Jako sprawdzony wykonawca i profesjonalny cieśla działasz na terenie Śląskiego i w sąsiednich miastach? Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Lędziny

2023-01-05 do 2023-01-13

Dachy

Zrealizowanie dachów z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Lędziny

2022-12-21 do 2022-12-29

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 151m², Lędziny

Skontaktuj się z Klientem jako cieśla z wieloletnią praktyką w kwestii znakomitych usług ciesielskich. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Lędziny

2022-10-17 do 2022-10-25

Perfekcyjne Dachy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy ...

 • Wyry

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecę prace na dachu, 60m², Wyry

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne budowanie dachu w rejonie Śląskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę prace na dachu, 60m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wyry

2022-09-13 do 2022-09-21

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Katowice

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Katowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, ...

 • Katowice

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 201-300m², Katowice

Zakres zlecenia: uszczelnienie konina Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Mater...

 • Katowice

2022-08-24 do 2022-09-01

Odpowiednia Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dod...

 • Katowice

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę prace na dachu, 151-200m², Katowice

Zakres zlecenia: założenie wypadniętej dachówki Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zap...

 • Katowice

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 30m², Katowice

Pokaż Zlecającemu, że takiej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Katowic, więc jeżeli poszukuje świetnej budowy dachu to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Katowice

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 1200m² , Katowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1200m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka...

 • Katowice

2022-12-21 do 2022-12-29

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli