Dachy w Jastrzębiu Zdroju

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 159 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Jastrzębiu Zdroju

Dachy Jastrzębie-Zdrój

Znakomita Konstrukcja Dachu w Jastrzębiu Zdroju

16 opinii

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od konstrukcji dachu? Powierz tę kwestię specjalistom z Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Firma Usługowo Handlowa Kazimierz Nowak - Znakomite Dachy Jastrzębie-Zdrój

Firma Usługowo Handlowa Kazimierz Nowak

20 opinii

Według Ciebie znakomite dachy to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Express Team - Rewelacyjne Dachy Jastrzębie-Zdrój

Express Team

8 opinii

Jeśli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Express Team perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Andrzej Dachy - Pierwszorzędne Dachy Jastrzębie-Zdrój

Pierwszorzędne Dachy

1 opinia

Jesteś zdania, że pierwszorzędne dachy to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - cieśle z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

P.P.H.U "M.M. DEPO" - Doskonała Konstrukcja Dachu Jastrzębie-Zdrój

Doskonała Konstrukcja Dachu

6 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma P.P.H.U M.M. DEPO jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji Twoich wymagań z dziedziny konstrukcji dachu. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Dekarskie Remontowo Budowlane Tadeusz Pacak - Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Jastrzębie-Zdrój

Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Jastrzębie-Zdrój

1 opinia

Powierz usługę doskonałego wykonania dachu jednospadowego profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Jastrzębie-Zdrój i przyległych powiatów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Andriy Maksumiv - Doskonałe Usługi Ciesielskie Jastrzębie-Zdrój

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Dzięki dbałości o szczegóły usługi ciesielskiej Andriy Maksumiv wyróżnia się w swoim rejonie. Sławę budują polecenia szczęśliwych odbiorców. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Zraked - Tanie Usługi Dekarskie Jastrzębie-Zdrój

Tanie Usługi Dekarskie

Firma Zraked świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Jastrzębia Zdroju oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Dariusz Piasecki - Perfekcyjne Dachy Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjne Dachy Jastrzębie-Zdrój

Potrzebujesz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - Dariusz Piasecki jest do Twoich usług. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Sebastian Pustelnik - Profesjonalne Wykonanie Dachu Jastrzębie-Zdrój

Sebastian Pustelnik

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy Sebastian Pustelnik, której specjalnością jest wykonanie dachu. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Jastrzębiu Zdroju

Dachy Jastrzębie-Zdrój

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 3000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj p...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-11-08 do 2022-11-16

Tanie Usługi Ciesielskie Jastrzębie-Zdrój

Usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 5m²". Wybierz numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-28 do 2022-09-05

Najwyższej Klasy Budowa Dachu Jastrzębie-Zdrój

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 40m², Jastrzębie-Zdrój

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 40m² Rodzaj budynku: Zadaszenie tarasu Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mate...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-04 do 2022-08-12

Budowanie Dachu Jastrzębie-Zdrój

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Pawłowice

2022-08-24 do 2022-09-01

Znakomita Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: oci...

 • Gołkowice

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Zebrzydowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najlepszego budowania dachu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Zebrzydowice

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Rewelacyjne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowe...

 • Świerklany

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Świerklany

Szukasz zlecenia jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego wykonania dachu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Świerklany

2022-10-07 do 2022-10-15

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Świerklany

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Świerklany

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 180m², Żory

Jeśli oferujesz tanie usługi dekarskie i wykonanie dachu na terenie miejscowości Żory oraz okolicznych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Żory

2022-08-21 do 2022-08-29

Dachy

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedłóż dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Żory

2022-10-25 do 2022-11-02

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Jastrzębie-Zdrój

Klient napisał "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Odpowiedz na potrzebę cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Żory

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 201-300m², Żory

Podjęcie decyzji o wyborze budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na prace na dachu, 201-300m². Ustal pasujący termin od razu!

 • Żory

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Żory

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako sprawdzony profesjonalista oferujący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji na terenie Żor zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Żory

2022-10-20 do 2022-10-28

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Żory

2022-11-28 do 2022-12-06

Doskonałe Wykonanie Dachu

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Żory

2023-01-20 do 2023-01-28

Korzystna Budowa Dachu

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 234m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Żory

2022-11-06 do 2022-11-14

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Strumień

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny profesjonalista z zakresu fantastycznego budowania dachu z Śląskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Strumień

2022-08-03 do 2022-08-11

Korzystna Budowa Dachu

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę budowy dachu. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 121m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Strumień

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Strumień

Zleceniodawca złożył zapytanie "Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej oferty to dobry pomysł. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Strumień

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 7 dni temu

Zlecę prace na dachu, 151-200m², Wodzisław Śląski

Ten Klient napisał "Zlecę prace na dachu, 151-200m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Wodzisław Śląski

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Wodzisław Śląski

Zleceniodawca złożył zapytanie "Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na potrzebę dobrego cieśli z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej oferty to dobry pomysł. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Wodzisław Śląski

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecę prace na dachu, 18m², Wodzisław Śląski

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie w miejscowości Wodzisław Śląski i okolicy, więc jeśli szuka taniej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Wodzisław Śląski

2022-09-14 do 2022-09-22

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, da...

 • Wodzisław Śląski

2022-09-28 do 2022-10-06

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli