Dachy w Bieruniu

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 456 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 568 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Bieruniu

Dachy Bieruń

Staranne Dachy

61 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Dachy Sikorski z Bierunia jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

AMC Dach - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Bieruń

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Bieruń

21 opinii

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii wykonania dachu jednospadowego z Bierunia. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Specbud ZUH - Rewelacyjne Dachy w Bieruniu

Rewelacyjne Dachy w Bieruniu

4 opinie

Jeżeli wciąż poszukujesz dobrej firmy od dachów to skorzystaj z kwalifikacji Specbud ZUH. Bieruń i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

JUKAM - Dobry Cieśla Bieruń

Dobry Cieśla

1 opinia

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? JUKAM jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Usługi Remontowo Budowlane - Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Bieruń

Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego

2 opinie

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do wykonania dachu jednospadowego mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

ARTEDOM ARTUR SZAREK - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Bieruń

ARTEDOM ARTUR SZAREK

2 opinie

Firma ARTEDOM ARTUR SZAREK świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Bierunia i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Marek Botor - Znakomite Przebudowy Dachu Bieruń

Marek Botor

9 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Marek Botor z Bierunia jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

dachprof - Profesjonalne Wykonanie Dachu Bieruń

Profesjonalne Wykonanie Dachu Bieruń

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? dachprof z Bierunia będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Firma handlowo usługowo budowlana - Najlepsze Dachy Bieruń

Najlepsze Dachy

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy oferującego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w Bieruniu. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Dach deker Robert Kuszek - Znakomite Dachy Bieruń

Dach deker Robert Kuszek

Uwierz specjalistom w dziedzinie dachów i zatrudnij Dach deker Robert Kuszek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Najnowsze z 27 zleceń na budowę dachu w Bieruniu

Znakomite Usługi Dekarskie Bieruń

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Bojszowy

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Chełm Śląski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Chełm Śląski

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Bojszowy

Szukane są dobre usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu dachów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bojszowy

2023-01-06 do 2023-01-14

Solidne Wykonanie Dachu Bieruń

Wybierz zapytanie dotyczące solidnego wykonania dachu od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Bieruń lub okolicy. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Bieruń

2023-01-06 do 2023-01-14

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Lędziny

Planujesz wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m² to dobry wybór. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Lędziny

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Lędziny

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi ciesielskiej musi koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Lędziny

2022-12-21 do 2022-12-29

Znakomite Usługi Ciesielskie Bieruń

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m²". Skontaktuj się z nimi już teraz.

 • Lędziny

2022-12-21 do 2022-12-29

Budowanie Dachu Bieruń

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Chełm Śląski

2022-12-15 do 2022-12-23

Najlepsze Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Lędziny

2022-10-25 do 2022-11-02

Wyjątkowe Wykonanie Dachu

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie dachu są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od wykonania dachu. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lędziny

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bojszowy Nowe

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Bojszowy Nowe

2022-10-06 do 2022-10-14

Tania Budowa Dachu Bieruń

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 208m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Lędziny

2022-10-04 do 2022-10-12

Rzetelne Usługi Ciesielskie

Nie możesz znaleźć skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako sprawdzony wykonawca świadczący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy na terenie Bierunia poznaj szczegóły zapytania o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Bieruń

2022-09-13 do 2022-09-21

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa, ...

 • Bieruń

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Bieruń

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Bieruń

2022-08-26 do 2022-09-03

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Międzyrzecze

Jako cieśla z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Międzyrzecze

2022-08-22 do 2022-08-30

Kompetentni Cieśle

Jako firma zatrudniająca kompetentnych cieśli i wykazująca się wyjątkowym profesjonalizmem, ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m² jest idealne do Ciebie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bieruń

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bieruń

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Bieruń

2022-07-13 do 2022-07-21

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Wola

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Wola

2022-09-19 do 2022-09-27

Znakomici Cieśle

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 282m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

 • Wola

2022-09-26 do 2022-10-04

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Oświęcim

Budowanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Oświęcim

2022-09-01 do 2022-09-09

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 4000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ...

 • Oświęcim

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Oświęcim

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Oświęcim

2022-10-06 do 2022-10-14

Najlepsi Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 3000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka...

 • Oświęcim

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 3000m², Oświęcim

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 3000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ...

 • Oświęcim

2022-12-02 do 2022-12-10

Dobra Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 3000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka...

 • Oświęcim

2022-12-01 do 2022-12-09

Zapytanie o budowę dachów, ok. 483m2, Oświęcim

Zakres zlecenia: kompleksowe wykonanie pokrycia dachów (tj. więźba dachowa, pokrycie, obróbki blacharskie, orynnowanie, itp.) Powierzchnia: prace dotyczą 3 budynków, łączna powierzchnia dachów ok. 483m2 Termin wykonania: mo...

 • Oświęcim

2022-08-26 do 2022-09-03

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli