Dachy w Bielsku-Białej

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 072 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 136 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Bielsku-Białej

Dachy Bielsko-Biała

Usługi Ogólnobudowlane Adrian Juroszek

22 opinie

Zleć usługę wysokiej klasy budowy dachu specjalistom z firmy Usługi Ogólnobudowlane Adrian Juroszek. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bielska-Białej i przyległych miast. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

AMC Dach - Najlepsze Przebudowy Dachu Bielsko-Biała

Najlepsze Przebudowy Dachu Bielsko-Biała

21 opinii

Wykonanie przebudów dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. AMC Dach ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Paweł Bialozyt - Pierwszorzędne Dachy w Bielsku-Białej

Pierwszorzędne Dachy w Bielsku-Białej

17 opinii

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij Usługi Budowlane Paweł Bialozyt. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie - Solidne Dachy Bielsko-Biała

Solidne Dachy Bielsko-Biała

5 opinii

Jeśli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie są dla Ciebie idealni. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Specbud ZUH - Doskonałe Dachy Bielsko-Biała

Specbud ZUH

4 opinie

Według Ciebie doskonałe dachy to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

MarBud - Wyjątkowe Wykonanie Dachu Jednospadowego Bielsko-Biała

MarBud

2 opinie

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie dachu jednospadowego. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi ogólno budowlane Szymon Juroszek - Rewelacyjne Usługi Dekarskie Bielsko-Biała

Usługi ogólno budowlane Szymon Juroszek

1 opinia

Klient, który poszukuje usługi dekarskiej powinien już teraz zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

S&R APARTMENTS Sp. z o.o. - Najlepsze Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

S&R APARTMENTS Sp. z o.o.

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? SR APARTMENTS Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

AGROBUD - Wiązary BMT Szwed Spółka Jawna - Porządne Dachy Bielsko-Biała

Porządne Dachy

1 opinia

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od dachów to wykorzystaj kompetencje AGROBUD - Wiązary BMT Szwed Spółka Jawna. Bielsko-Biała i okolice to główny obszar ich działania. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Paweł Syga - Pierwszorzędne Przebudowy Dachu Bielsko-Biała

Paweł Syga

7 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie przebudów dachu i zatrudnij Paweł Syga. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Najnowsze z 443 zleceń na budowę dachu w Bielsku-Białej

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 244m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 244m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Bielsko-Biała

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 2 dni temu

Znakomita Budowa Dachu Bielsko-Biała

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę budowy dachu. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Zapytanie o prace na dachu, budynek pow. ok. 240m²" jest idealne dla Twojej firmy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Bielsko-Biała

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 6 dni temu

Zlecę prace na dachu, budynek pow. ok. 240m², Jaworze(na Granicy Z Bielsko-Białą)

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy dachu powinien namierzyć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zlecę prace na dachu, budynek pow. ok. 240m². Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Jaworze(na Granicy z Bielsko-Białą)

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 6 dni temu

Dobra Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 135m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Modułowa, blachodachówka ...

 • Bielsko-Biała

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bielsko-Biała

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², wybranie odpowiedniej budowy dachu może być niełatwe, jednak Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Bielsko-Biała

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Bielsko-Biała

Szukasz pracy jako specjalista od profesjonalnego wykonania dachu w miejscowości Bielsko-Biała lub na terenie Bielska-Białej? Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Bielsko-Biała

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Bielsko-Biała

Wykonaj zapytanie dotyczące profesjonalnego wykonania dachu od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Bielsko-Biała lub sąsiednim mieście. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Bielsko-Biała

2022-10-20 do 2022-10-28

Profesjonalne Budowanie Dachu Bielsko-Biała

Przekonaj się, że Klienci zlecający budowanie dachu są sprawdzeni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Bielsko-Biała

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Bielsko-Biała

2022-09-03 do 2022-09-11

Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Bielsko-Biała

2022-09-03 do 2022-09-11

Dachy Bielsko-Biała

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne dachy to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Bielsko-Biała

2022-08-31 do 2022-09-08

Tanie Usługi Dekarskie Bielsko-Biała

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Bielsko-Biała

2022-08-19 do 2022-08-27

Sumienni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Bielsko-Biała

2022-08-10 do 2022-08-18

Dachy

Zrealizowanie dachów z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Bielsko-Biała

2022-08-10 do 2022-08-18

Staranne Dachy

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie dachów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bielsko-Biała

2022-08-10 do 2022-08-18

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Bielsko-Biała

2022-08-10 do 2022-08-18

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 25m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachoweg...

 • Bielsko-Biała

2022-08-04 do 2022-08-12

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodat...

 • Bielsko-Biała

2022-07-31 do 2022-08-08

Wyjątkowe Usługi Ciesielskie

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi ciesielskiej powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bielsko-Biała

2022-07-28 do 2022-08-05

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: Poddasze Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: ocieplenie dachu, montaż rynien Materiały zapewnia:...

 • Bielsko-Biała

2022-07-18 do 2022-07-26

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Bielsko-Biała

2022-07-18 do 2022-07-26

Znakomici Cieśle

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

 • Bielsko-Biała

2022-07-12 do 2022-07-20

Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Ma...

 • Bielsko-Biała

2022-07-08 do 2022-07-16

Znakomite Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Bielsko-Biała

2022-06-28 do 2022-07-31

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli