Dachy w Olkuszu

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 750 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Olkuszu

Dachy Olkusz

Staranne Przebudowy Dachu Olkusz

24 opinie

Według Ciebie staranne przebudowy dachu to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - cieśle z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Marcin Sobczyk - Solidne Dachy Olkusz

Marcin Sobczyk

1 opinia

Gdy poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z Marcin Sobczyk są dla Ciebie stworzeni. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Domy Drewniane Zieliński sp z o.o. - Doskonałe Dachy Olkusz

Domy Drewniane Zieliński sp z o.o.

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz doskonałej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z zakresu dachów. Zadzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Blachy Wadowski Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością - Pierwszorzędna Konstrukcja Dachu Olkusz

Pierwszorzędna Konstrukcja Dachu

1 opinia

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z Blachy Wadowski Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością są dla Ciebie idealni. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

F.h.u. Mirex - Najlepsze Usługi Dekarskie Olkusz

F.h.u. Mirex

3 opinie

Już od kilku lat pracownicy firmy F.h.u. Mirex świadczą usługi z zakresu najlepszej budowy dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług dekarskich. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

UNI-DACH KOZUB ZBIGNIEW, KOZUB ELŻBIETA SP.J. - Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Olkusz

UNI-DACH KOZUB ZBIGNIEW, KOZUB ELŻBIETA SP.J.

5 opinii

Dzięki precyzji wykonania usługi dekarskiej UNI-DACH KOZUB ZBIGNIEW KOZUB ELŻBIETA SP.J. prześciga konkurentów. Renomę tworzą polecenia spełnionych Klientów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

ZUH ROSBUD ROSÓŁ RYSZARD - Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu Olkusz

ZUH ROSBUD ROSÓŁ RYSZARD

11 opinii

Wykonanie konstrukcji dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ZUH ROSBUD ROSÓŁ RYSZARD ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

KAR-BUD Usługi Budowlane - Porządne Dachy Olkusz

Porządne Dachy Olkusz

1 opinia

KAR-BUD Usługi Budowlane oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Olkusza i okolic. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

BAI-BUD - Pierwszorzędna Budowa Dachu w Olkuszu

Pierwszorzędna Budowa Dachu w Olkuszu

1 opinia

Od lat pracownicy BAI-BUD realizują usługi z zakresu pierwszorzędnej budowy dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług dekarskich. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P.H.U DAWI MONIKA BARANEK - Wyjątkowy Cieśla Olkusz

P.H.U DAWI MONIKA BARANEK

1 opinia

Myślisz, że solidne dachy to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - cieśle z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Olkuszu

Znakomita Budowa Dachu Olkusz

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę budowy dachu. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m²" jest idealne dla Twojej firmy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Bolesław

2023-01-13 do 2023-01-21

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu Olkusz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 230m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Olkusz

2022-11-15 do 2022-11-23

Usługi Ciesielskie Olkusz

Jeśli doskonałe usługi ciesielskie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Zachęcamy do kontaktu.

 • Olkusz

2022-10-06 do 2022-10-14

Wyjątkowe Wykonanie Dachu

Masz zamiar wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m² to świetny pomysł. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Krzykawka

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Olkusz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Olkusz

2022-09-22 do 2022-09-30

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec od najwyższej klasy usług ciesielskich z Małopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Bolesław

2022-08-31 do 2022-09-08

Dachy Olkusz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 70m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dodatkowe ...

 • Cieślin

2022-07-23 do 2022-07-31

Tanie Usługi Dekarskie Olkusz

Jako ekspert z branży tanich usług dekarskich, obsługujący Klientów z Małopolskiego i pobliskich powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Sułoszowa

2022-08-20 do 2022-08-28

Dachy

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę prace na dachu, 151-200m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie dachów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pilica

2022-08-07 do 2022-08-15

Fantastyczne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dod...

 • Gołcza

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam ekipy do prac na dachu, 201-300m², Gołcza

Podjęcie decyzji o wyborze budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam ekipy do prac na dachu, 201-300m². Ustal pasujący termin od razu!

 • Gołcza

2022-10-07 do 2022-10-15

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Przybysławice

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Przybysławice

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Krzeszowice

Ten Klient nadal potrzebuje dobrej firmy od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Krzeszowice

2022-07-22 do 2022-07-30

Najlepsze Wykonanie Dachu

Jeśli dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne zalety jako specjalisty od wykonania dachu to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m². Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Krzeszowice

2022-11-01 do 2022-11-09

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Krzeszowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Krzeszowice

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Myślachowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Myślachowice

2022-11-28 do 2022-12-06

Cieśle

Zakres zlecenia: Remont kominow Powierzchnia dachu: 10m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Remont kominow na dachu Dodatkowe prace: wykonanie szalunków Materiały zapewnia: ...

 • Łany wielkie

2023-01-19 do 2023-01-27

Dobre Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Wysoka

2022-08-09 do 2022-08-17

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 145m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dwuspad z jaskółką Rodzaj pokrycia d...

 • Trzebinia

2022-11-27 do 2022-12-05

Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha...

 • Trzebinia

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łazy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Łazy

2023-01-10 do 2023-01-18

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: wymiana więźby Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej T...

 • Łazy

2022-09-22 do 2022-09-30

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Zawiercie

Oszczędź czas i zrealizuj zapytanie o pierwszorzędne wykonanie dachu w Zawierciu. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Zawiercie

2022-09-22 do 2022-09-22

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Zawiercie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka D...

 • Zawiercie

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 80m², Zawiercie

Dla Zlecającego, który napisał - Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 80m², znalezienie idealnej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Zawiercie

2022-09-05 do 2022-09-13

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli