Dachy w Nowym Targu

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 432 346 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 319 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Nowym Targu

Dachy Nowy Targ

Staranne Przebudowy Dachu

1 opinia

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma REM-BUD Dekarstwo Piotr Zółtek jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny przebudów dachu. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

proxihouse - Fantastyczne Budowanie Dachu Nowy Targ

Fantastyczne Budowanie Dachu

1 opinia

Powierz zadanie budowania dachu specjalistom firmy proxihouse z miejscowości Nowy Targ. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Nowego Targu są jednymi z najlepszych. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi Ogólnobudowlane "NIEWIADOMY" Zbigniew Niewiadomy - Staranne Dachy Nowy Targ

Staranne Dachy Nowy Targ

1 opinia

Przygotowanie dachów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Ogólnobudowlane NIEWIADOMY Zbigniew Niewiadomy ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ARTGONT - Wyjątkowe Budowanie Dachu Nowy Targ

ARTGONT

1 opinia

Szukasz wyjątkowego cieśli z zakresu budowania dachu? Dobrze trafiłeś, ARTGONT jest tym, czego potrzebujesz. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

DEKA - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Nowy Targ

DEKA

1 opinia

Firma DEKA świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Nowego Targu i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Mariusz Pępek - Profesjonalne Wykonanie Dachu Jednospadowego Nowy Targ

Profesjonalne Wykonanie Dachu Jednospadowego

6 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz profesjonalnego wykonania dachu jednospadowego i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to wykorzystaj kompetencje Mariusz Pępek. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Martyna Gracz - Rewelacyjne Dachy Nowy Targ

Martyna Gracz

4 opinie

Wykonanie dachów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Martyna Gracz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

OKNO-DACH - Import dachówki z posypką kamienną TILCOR. Sprzedaż blach i akcesoriów, usługi dekarskie - Znakomite Dachy w Nowym Targu

Znakomite Dachy w Nowym Targu

15 opinii

Gdy poszukujesz znakomitej usługi dekarskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny dachów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

TEDY Usługi Budowlane - Solidne Usługi Ciesielskie Nowy Targ

Solidne Usługi Ciesielskie Nowy Targ

1 opinia

Ten cieśla działa w rejonie Nowego Targu i świadczy wszechstronne usługi ciesielskie. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

"BRACHA" Ciesielstwo Roboty Ogólnobudowlane - Wyjątkowy Cieśla Nowy Targ

"BRACHA" Ciesielstwo Roboty Ogólnobudowlane

7 opinii

Myślisz, że solidne dachy to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - cieśle z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 29 zleceń na budowę dachu w Nowym Targu

Pierwszorzędna Budowa Dachu Nowy Targ

Ten Klient poszukując budowy dachu powinien natknąć się na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Skawa

2022-12-29 do 2023-01-06

Wybitni Cieśle Nowy Targ

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Lipnica Wielka

2022-12-27 do 2023-01-04

Szukam ekipy do prac na dachu, budynek pow. ok. 100m², Nowy Targ

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Nowy Targ i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Nowy Targ

2022-11-09 do 2022-11-17

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Jabłonka

Jako cieśla z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Jabłonka

2022-10-02 do 2022-10-10

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Jabłonka

2022-09-03 do 2022-09-11

Dachy Nowy Targ

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedłóż dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Klikuszowa

2022-08-26 do 2022-09-01

Tanie Usługi Dekarskie Nowy Targ

Zakres zlecenia: elementy ozdobne dachu Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodni...

 • Murzasichle

2022-11-24 do 2022-12-02

Znakomite Usługi Ciesielskie Nowy Targ

Jako wybitny specjalista z branży znakomitych usług ciesielskich, obsługujący Klientów z miejscowości Małopolskie i pobliskich powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Skomielna Biała

2022-09-26 do 2022-10-04

Odpowiednia Budowa Dachu

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Mszana Dolna

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecę kompleksową budowę dachu, 301-500m², Zakopane

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Zakopane

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Zakopane

Klient szuka profesjonalnego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług ciesielskich w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Zakopane

2022-10-07 do 2022-10-15

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Zakopane

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Do...

 • Zakopane

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łącko

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Łącko

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 280m², Słopnice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 280m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dod...

 • Słopnice

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Pcim

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pcim

2023-01-18 do 2023-01-18

Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dod...

 • Skomielna Czarna

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 220m², Łukowica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 220m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dod...

 • Łukowica

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Wiśniowa

Wykonaj zadanie wyjątkowego budowania dachu o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²", jako ekspert z miejscowości Małopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Małopolskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Wiśniowa

2023-01-22 do 2023-01-30

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Limanowa

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: Dwa budynki Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe pra...

 • Limanowa

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Limanowa

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha ...

 • Limanowa

2022-07-28 do 2022-08-05

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Limanowa

2022-08-01 do 2022-08-09

Dobra Budowa Dachu

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj wskazówki i dobierz dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Ustal pasujący termin już teraz!

 • Myślenice

2022-12-16 do 2022-12-24

Pierwszorzędne Dachy

Zrealizowanie dachów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace na dachu, 2500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Myślenice

2023-01-17 do 2023-01-25

Fantastyczne Wykonanie Dachu

Zleceniodawca złożył zapytanie "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę fantastycznego cieśli z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Myślenice

2022-10-05 do 2022-10-06

Profesjonalne Budowanie Dachu

Przekonaj się, że Klienci zlecający budowanie dachu są sprawdzeni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Jasienica

2022-09-18 do 2022-09-26

Znakomici Cieśle

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o prace na dachu, 24m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

 • Jawornik

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Raciechowice

Zakres zlecenia: Naprawa dachu Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe prace: ocieplenie dachu Materiały zapewnia: do uz...

 • Raciechowice

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Zawoja

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy dachu powinien namierzyć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m². Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Zawoja

2022-10-22 do 2022-10-30

Fantastyczne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Sułkowice

2022-11-07 do 2022-11-15

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli