Dachy w Chrzanowie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 415 241 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Chrzanowie

Dachy Chrzanów

Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Chrzanów

24 opinie

W przypadku, gdy szukasz doskonałego wykonania dachu jednospadowego w rejonie Chrzanowa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PM-BAU Budownictwo Energooszczędne. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Dach Servis GBH - Znakomita Konstrukcja Dachu Chrzanów

Znakomita Konstrukcja Dachu Chrzanów

13 opinii

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od konstrukcji dachu? Powierz tę kwestię specjalistom z Dach Servis GBH. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie - Profesjonalne Dachy Chrzanów

KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie

5 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom KATE Dachy usługi dekarsko ciesielskie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Specbud ZUH - Świetna Konstrukcja Dachu Chrzanów

Specbud ZUH

4 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Specbud ZUH jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z dziedziny konstrukcji dachu. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Firma Rem Bud Stanisław Majerczyk - Doświadczony Cieśla w Chrzanowie

Doświadczony Cieśla w Chrzanowie

1 opinia

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze doświadczonego cieśli dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Firma Rem Bud Stanisław Majerczyk. Realizuje szeroki zakres usług w konkurencyjnych cenach. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Pola-Tech - Porządne Dachy Chrzanów

Pola-Tech

2 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij Pola-Tech. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P.H.U. INSTAL Michał Ścigalski - Świetne Usługi Ciesielskie Chrzanów

P.H.U. INSTAL Michał Ścigalski

2 opinie

Cieśla z imponującym doświadczeniem w temacie świetnych usług ciesielskich wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Budeka Tomasz Chmielowski - Wyjątkowe Budowanie Dachu Chrzanów

Budeka Tomasz Chmielowski

13 opinii

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii budowania dachu. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BC Group - Pierwszorzędne Dachy Chrzanów

BC Group

12 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od dachów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BC Group. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

Progresbud Andrzej Włodarczyk - Najlepsza Konstrukcja Dachu Chrzanów

Progresbud Andrzej Włodarczyk

15 opinii

Gdy poszukujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to Progresbud Andrzej Włodarczyk są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny konstrukcji dachu. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Chrzanowie

Nieprzeciętni Cieśle Chrzanów

Klient szuka nieprzeciętnego cieśli i pisze - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 12.00m². Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług ciesielskich w atrakcyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Chrzanów

2023-01-12 do 2023-01-20

Tanie Usługi Dekarskie Chrzanów

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 170m²". Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Poręba żegoty

2022-12-08 do 2022-12-16

Dachy Chrzanów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Myślachowice

2022-11-28 do 2022-12-06

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 145m², Trzebinia

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 145m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dwuspad z jaskółką Rodzaj pokrycia d...

 • Trzebinia

2022-11-27 do 2022-12-05

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 360m², Chrzanów

Wykonanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Chrzanów

2022-11-16 do 2022-11-24

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie Chrzanów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Chrzanów

2022-11-14 do 2022-11-22

Najwyższej Klasy Budowa Dachu Chrzanów

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², znalezienie najwyższej klasy budowy dachu może być trudne, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Trzebinia

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Chrzanów

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie w miejscowości Chrzanów i okolicy, więc jeśli szuka taniej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Chrzanów

2022-09-01 do 2022-09-09

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Libiąż

2022-08-16 do 2022-08-24

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Poszukiwane są doskonałe usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 70m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu budowania dachu, poznaj szczegóły zlecenia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Alwernia

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Libiąż

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dwa dwuspadowe Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha panelowa rą...

 • Libiąż

2022-07-28 do 2022-08-05

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Zator

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na potrzebę dobrego cieśli z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej oferty to dobry pomysł. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Zator

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Zator

Jeżeli nadal jako ekspert od dachów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Małopolskiego z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Zator

2022-11-06 do 2022-11-14

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Krzeszowice

2022-07-22 do 2022-07-30

Profesjonalne Budowanie Dachu

Jako ekspert z branży profesjonalnych usług dekarskich i budowania dachu, świadczący usługi dla Klientów z Małopolskiego i przyległych powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Krzeszowice

2022-11-01 do 2022-11-09

Fantastyczne Wykonanie Dachu

Masz zamiar przyjąć zlecenie na wykonanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m² to świetny pomysł. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Krzeszowice

2022-10-03 do 2022-10-11

Tanie Usługi Dekarskie

Jako ekspert z branży tanich usług dekarskich, obsługujący Klientów z Jaworzna i pobliskich powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Jaworzno

2022-09-03 do 2022-09-11

Cieśle

Należąc do cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie w miejscowości Jaworzno i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Jaworzno

2022-08-26 do 2022-09-03

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Zdecyduj się na prace dotyczące pierwszorzędnego budowania dachu od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Jaworzna lub okolicy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jaworzno

2022-09-22 do 2022-09-30

Świetne Dachy

W dalszym ciągu jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od dachów. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Jaworzno

2022-10-03 do 2022-10-11

Staranne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Jaworzno

2023-01-25 do 2023-01-25

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Jaworzno

Zakres zlecenia: Naprawa Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Materiały zapewnia: do uzgo...

 • Jaworzno

2022-12-06 do 2022-12-14

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Oświęcim

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dod...

 • Oświęcim

2022-09-01 do 2022-09-09

Dachy

Zrealizowanie dachów z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 4000m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Oświęcim

2022-11-02 do 2022-11-10

Najlepsze Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: wykonanie pokrycia dachu budynku socjalnego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocieplenie dac...

 • Oświęcim

2022-10-06 do 2022-10-14

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli