Wyburzenia w Złotowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 123 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 550 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Złotowie

Wyburzenia Złotów

Doskonałej Jakości Wyburzenia Złotów

4 opinie

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski z Złotowa jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

House Design - Solidne Wyburzenia Złotów

House Design

1 opinia

House Design oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Złotowa i z sąsiednich miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Drobpol - Dobra Firma Wyburzeniowa Złotów

Dobra Firma Wyburzeniowa

4 opinie

Ta dobra firma wyburzeniowa z terenu Złotowa to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora - Porządne Wyburzenia Złotów

Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora

4 opinie

Pochłonie Cię sprawne działanie Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora w okolicach Złotowa. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Grupa Producentów Rolnych "GOLGRUP" Sp. z o.o. - Najlepsze Wyburzenia Złotów

Najlepsze Wyburzenia

1 opinia

Potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu Grupa Producentów Rolnych GOLGRUP Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży - Świetne Wyburzenia w Złotowie

Świetne Wyburzenia w Złotowie

1 opinia

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Kar-Bruk - Pierwszorzędne Wyburzanie Budynków Złotów

Kar-Bruk

3 opinie

Kar-Bruk świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Złotowa oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Topbud - Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Złotów

Topbud

1 opinia

Firma Topbud oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Złotów oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

PMG-e - Fantastyczne Kucie Betonu Złotów

Fantastyczne Kucie Betonu Złotów

1 opinia

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

LADROK PHU Zbigniew Ladorucki - Profesjonalne Kruszenie Betonu Złotów

LADROK PHU Zbigniew Ladorucki

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kruszenia betonu na bardzo wysokim poziomie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Złotowie

Zlecę wyburzenie ścian, 1200m², Jastrowie

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka kominów i ścian Termin rozpoczęcia prac:...

 • Jastrowie

2023-01-08 do 2023-01-16

Wyburzania Budynków Złotów

Oczaruj tego Klienta fachowym działaniem w miejscowości Wielkopolskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m²" i udowodnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona szybko. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Łobżenica

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Piła

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Piła

2022-12-31 do 2023-01-08

Znakomita Firma Wyburzeniowa Złotów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-12-03 do 2022-12-11

Wyburzenia, Rozbiórki Złotów

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Piła

2022-09-28 do 2022-09-29

Staranne Rozbiórki Złotów

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje specjalisty od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Złóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Piła

2022-10-12 do 2022-10-20

Solidne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wyrzysk

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Dolaszewo

Wpraw w zachwyt Zleceniodawcę fachowym działaniem na terenie Wielkopolskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona szybko. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Dolaszewo

2022-09-22 do 2022-09-30

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Dolaszewo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: rampa kolejowa Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Dawna rampa kolejowa . żelbet monolityczny do 1,5 m grubości ścia...

 • Dolaszewo

2022-09-21 do 2022-09-29

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Złotów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1479m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: z wywozem Dodatkowe informacje od Klienta: - obiekt 5-kondygnacyjny, - wyb...

 • Wałcz

2022-11-03 do 2022-11-11

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Sępólno Krajeńskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sępólno Krajeńskie

2023-01-03 do 2023-01-11

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Człuchów

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Człuchów

2022-08-05 do 2022-08-13

Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kamień Krajeński

2023-01-14 do 2023-01-22

Staranne Wyburzenia

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Szczecinek

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Chodzież

To zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Chodzieży oraz przyległych powiatów. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chodzież

2022-11-07 do 2022-11-15

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 68m², Kolno

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 68m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Kolno

2022-11-16 do 2022-11-24

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Skontaktuj się z Klientem jako godna zaufania firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Kolno i w pobliskich miastach. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kolno

2022-11-09 do 2022-11-17

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Złóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Dębołęka

2022-08-13 do 2022-08-21

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 45m², Nakło Nad Notecią

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 45m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Jest to podłoże nieruwne jest d...

 • Nakło nad Notecią

2022-08-18 do 2022-08-26

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Czarne Wielkie

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Czarne wielkie

2022-10-23 do 2022-10-31

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Jamienko

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: szopka na drewno Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jamienko

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 8000m², Kcynia

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 8000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kcynia

2022-08-06 do 2022-08-14

Rozbiórki

Ten Klient myśli, że świetne rozbiórki to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Chojnice

2022-08-26 do 2022-09-03

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Chojnice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chojnice

2022-09-16 do 2022-09-24

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry, mam do wyburzenia budynek gospodarczy z cegły, o...

 • Chojnice

2022-11-14 do 2022-11-22

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Szukam firmy która wyburzy dom w Chojnicach o powierzchni oko...

 • Chojnice

2023-01-20 do 2023-01-28

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Cegła, możliwe że jedna ściana nośna Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Nowa studnica

2022-08-10 do 2022-08-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek