Wyburzenia w Szczecinku

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 078 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 465 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Szczecinku

Wyburzenia Szczecinek

Świetne Wyburzenia

1 opinia

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Powierz tę kwestię specjalistom z K.A.Cegła. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów.

"JAROBUD" Jarosław Siekierski - Perfekcyjne Wyburzenia Szczecinek

"JAROBUD" Jarosław Siekierski

12 opinii

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Powierz tę kwestię specjalistom z JAROBUD Jarosław Siekierski. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Firma Budowlana Kamil - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Szczecinek

Firma Budowlana Kamil

2 opinie

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne zalety firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BOUW ART BULIDING TUZIEMSKI - Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Szczecinek

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu

1 opinia

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy BOUW ART BULIDING TUZIEMSKI, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

B-BUD - Solidne Wyburzenia Szczecinek

Solidne Wyburzenia

1 opinia

Firma B-BUD świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Szczecinek oraz przyległych powiatów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

JARO BUD - Solidna Rozbiórka Budynków Szczecinek

Solidna Rozbiórka Budynków

2 opinie

Znalezienie solidnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci JARO BUD - to prawdziwi fachowcy w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Szczecinka, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

OBSIDO - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Szczecinek

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

1 opinia

Wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci OBSIDO - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Szczecinka, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Garden Sport - Doskonałej Jakości Wyburzenia Szczecinek

Doskonałej Jakości Wyburzenia Szczecinek

1 opinia

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Garden Sport są dla Ciebie stworzeni. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Krzysztof Świątek - Profesjonalne Kucie Betonu Szczecinek

Profesjonalne Kucie Betonu Szczecinek

Po prostu zleć usługę kucia betonu profesjonalistom firmy Krzysztof Świątek z miejscowości Szczecinek. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Szczecinka są jednymi z najlepszych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Remontowo Ślusarskie Bartosz Dolat - Najlepsze Wyburzenia w Szczecinku

Najlepsze Wyburzenia w Szczecinku

Uważasz, że najlepsze wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 29 zleceń na wyburzenia w Szczecinku

Prace rozbiórkowe, 1200m², Szczecinek

Ten Zleceniodawca wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Prace rozbiórkowe, 1200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Szczecinek

2022-11-24 do 2022-12-02

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Nosibądy

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem na terenie Zachodniopomorskiego. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m²" i udowodnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana z należytą uwagą. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Nosibądy

2022-10-08 do 2022-10-16

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Dobrociechy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Komin Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobrociechy

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Czarne Wielkie

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Czarne wielkie

2022-10-23 do 2022-10-31

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 4500m², Miastko

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: biurowiec Powierzchnia obiektu: 4500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 55 x 30 wysokosc parter i 2 pietra Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnien...

 • Miastko

2023-01-10 do 2023-01-18

Staranne Wyburzania Budynków Szczecinek

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka kominów i ścian Termin rozpoczęcia prac:...

 • Jastrowie

2023-01-08 do 2023-01-16

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 68m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kolno

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 68m², Kolno

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 68m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-06...

 • Kolno

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Dębołęka

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Stare budownictwo z przed 1900 r cegła czerwona w 3/4 budynku ...

 • Dębołęka

2022-08-13 do 2022-08-21

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Noskowo

Solidna rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Noskowo

2023-01-31 do 2023-02-08

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Noskowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Noskowo

2023-01-31 do 2023-02-08

Rewelacyjne Rozbiórki Szczecinek

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 650m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wierzchowo

2022-07-29 do 2022-08-06

Pierwszorzędne Wyburzenia Szczecinek

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Żeńsko

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Białogard

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Cegła biała Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowi...

 • Białogard

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m², Białogard

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Białogard

2022-10-31 do 2022-11-08

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Lulewice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lulewice

2023-01-15 do 2023-01-15

Pierwszorzędne Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Złocieniec

2022-12-12 do 2022-12-20

Znakomita Firma Wyburzeniowa Szczecinek

Jako znakomita firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Zachodniopomorskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się na własne oczy o tym, że jesteś bezkonkurencyjny! Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Mierzym

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 30m², Niekłonice

Zrealizowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 30m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Niekłonice

2022-07-30 do 2022-08-07

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Pęczerzyno

2022-08-04 do 2022-08-12

Pierwszorzędne Rozbiórki

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Człuchów i okolic. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Człuchów

2022-08-05 do 2022-08-13

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1479m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: z wywozem Dodatkowe informacje od Klienta: - obiekt 5-kondygnacyjny, - wyb...

 • Wałcz

2022-11-03 do 2022-11-11

Sumienna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 1100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka dworca PKP Koszalin Rozbiórka przyległych garaży Rozbió...

 • Koszalin

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 2350m², Koszalin

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 2350m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: wysokość obiektu w kalenicy 11,80, wysokość budynku 5,5 ...

 • Koszalin

2022-09-11 do 2022-09-19

Pierwszorzędne Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Cegła poniemiecka,glina,parter,zawalony dach, Termin rozpoczę...

 • Koszalin

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, 1620m², Koszalin

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1620m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: W zakresie rozbiórki: posadzka betonowa -1620 m2 ( grubość...

 • Koszalin

2022-09-11 do 2022-09-19

Znakomite Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Koszalin

2022-09-18 do 2022-09-26

Rozbiórki

Wykonanie rozbiórek z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Koszalin

2022-10-15 do 2022-10-23

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Koszalin

2022-10-13 do 2022-10-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek