Wyburzenia w Obornikach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 443 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 515 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Obornikach

Wyburzenia Oborniki

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI

3 opinie

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w tym fachu. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Prostyl Radosław Dębniak - Perfekcyjne Wyburzenia Oborniki

Perfekcyjne Wyburzenia Oborniki

19 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Prostyl Radosław Dębniak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Mk-Tech Mateusz Skowroński - Doskonałe Kruszenie Betonu Oborniki

Doskonałe Kruszenie Betonu

2 opinie

Chcesz zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Mk-Tech Mateusz Skowroński to doskonały wybór. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Firma remontowo-budowlana Styl - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian w Obornikach

Perfekcyjne Wyburzanie Ścian w Obornikach

2 opinie

Powierz zadanie wyburzania ścian fachowcom firmy Firma remontowo-budowlana Styl z miejscowości Oborniki. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Obornik są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

NAWROCKA Ewelina Nawrocka - Znakomite Wyburzenia Oborniki

Znakomite Wyburzenia

1 opinia

Uważasz, że znakomite wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

JaniPDA Janina Grabek - Świetne Wyburzenia Oborniki

Świetne Wyburzenia Oborniki

4 opinie

Uwierz specjalistom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij JaniPDA Janina Grabek. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Ogólnobudowlana - Solidne Kruszenie Betonu Oborniki

Ogólnobudowlana

2 opinie

Zleć usługę kruszenia betonu ekspertom z miejscowości Oborniki. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Obornik nie mają sobie równych. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Oborniki

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek

4 opinie

Zleć zadanie wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Oborniki. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Obornik nie mają sobie równych. Mają propozycję dla każdego.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI - Solidne Wyburzenia Oborniki

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI

22 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Krystian Plewa - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Oborniki

Krystian Plewa

2 opinie

Zrealizuj swoje założenia dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kruszenia betonu na bardzo dobrym poziomie. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

Najnowsze z 30 zleceń na wyburzenia w Obornikach

Najlepsze Wyburzania Budynków Oborniki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 2 piętro, wielka płyta Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-21...

 • Murowana Goślina

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecę kruszenie materiałów, 301-500m², Wągrowiec

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodat...

 • Wągrowiec

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², Szamotuły

Rodzaj prac: Mieszane Rodzaj obiektu: Pkp Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Szamotuły

2022-10-26 do 2022-11-03

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 200m², Szamotuły

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-04...

 • Szamotuły

2022-07-14 do 2022-07-22

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 10m², Rokietnica

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 3x3, 1 piętro, karton gips, przeniesienie gniazda elektrycznego 2szt., demontaż...

 • Rokietnica

2022-09-22 do 2022-09-30

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 20m², Sławno

Zainteresowany zgłosił "Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 20m²". Jako dobra firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Klienci przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Sławno

2022-07-28 do 2022-08-05

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Suchy Las

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Suchy Las

2022-08-01 do 2022-08-09

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, 101-200m², Czarnków

Ten Zlecający poszukuje profesjonalistów od rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, 101-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Czarnków

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaproponuj termin!

 • Czarnków

2022-08-17 do 2022-08-25

Najlepsza Firma Wyburzeniowa Oborniki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chodzież

2022-11-07 do 2022-11-15

Zlecę rozbiórkę stropodachu, 60m², Czerwonak

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę rozbiórkę stropodachu, 60m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

 • Czerwonak

2022-10-23 do 2022-10-31

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Oborniki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Komin zewnętrzny, murowany, wys. Około 10 m Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Komin murowany z cegły, zewnętrzny, wolnostojąc...

 • Tarnowo Podgórne

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 2086m², Chyby

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 2086m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie budynków, usunięcie utwardzeń (asfalt)...

 • Chyby

2022-08-30 do 2022-09-07

Rozbiórka Budynków Oborniki

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Wielkopolskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kobylnica

2023-01-09 do 2023-01-17

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana nośna 10 metrów kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z ...

 • Mielno

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 5000m², Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 5000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę skuwanie tynków, staw...

 • Poznań

2022-08-24 do 2022-09-01

Doskonałe Rozbiórki Oborniki

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 45m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Rozbiórka Budynków

Klient szuka świetnej współpracy, pisząc - Zlecę rozbiórkę fundamentu, 15m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Poznań

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Poznań

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka/wyburzenie wraz z załadunkiem i wywozem/utylizacją odpadów, do...

 • Poznań

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m², Poznań

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Poznań

2022-09-14 do 2022-09-22

Pierwszorzędne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka jednej ze ścian działowych przed instalacją kasety na drzwi przesuwne...

 • Poznań

2022-11-29 do 2022-12-07

Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: garaz drewniany. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2023-01-08 do 2023-01-08

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 69m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Ściana 2,6x2 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2023-01-09 do 2023-01-09

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 2500m², Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Prace rozbiórkowe Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 2500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Prace rozbiórkowe w Poznan...

 • Poznań

2022-12-23 do 2022-12-31

Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Poznań

2023-01-04 do 2023-01-12

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Poznań

2022-08-31 do 2022-09-08

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje:...

 • Poznań

2022-09-30 do 2022-09-30

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Poznań

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Poznania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Poznań

2022-08-08 do 2022-08-16

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

To zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 1500m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania oraz przyległych powiatów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Poznań

2022-08-29 do 2022-09-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek