Wyburzenia w Myślenicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Myślenicach

Wyburzenia Myślenice

Tomasz Łada KEMO-BUD

6 opinii

Zleć usługę kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Myślenice. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Myślenic nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne - Znakomite Wyburzenia Myślenice

Znakomite Wyburzenia

5 opinii

Szukasz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Leszek Wcisło JR Roboty Ziemne. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Karmat-Kop - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Myślenice

Karmat-Kop

2 opinie

Ta fenomenalna firma wyburzeniowa z Myślenic to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Najlepsze Wyburzenia Myślenice

Najlepsze Wyburzenia

2 opinie

Przygotowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Komplex-Bud - Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Myślenice

Komplex-Bud

5 opinii

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z Komplex-Bud są dla Ciebie stworzeni. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Domeobud Firma Usługowa Paweł Dziedzic - Profesjonalne Rozbiórki Myślenice

Profesjonalne Rozbiórki Myślenice

4 opinie

Jeszcze szukasz profesjonalistów od rozbiórek? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Domeobud Firma Usługowa Paweł Dziedzic. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NADOTACJE.PL DAWID SIKORA - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Myślenice

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

10 opinii

Zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom z miejscowości Myślenice. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Myślenic nie mają sobie równych. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

F. H. U. Adrian Wojtycza - Pierwszorzędne Wyburzenia w Myślenicach

Pierwszorzędne Wyburzenia w Myślenicach

5 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wyburzeń to skorzystaj z kwalifikacji F. H. U. Adrian Wojtycza. Myślenice i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

DEMOLKA - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Myślenice

DEMOLKA

9 opinii

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? DEMOLKA z Myślenic będzie najszybszą drogą. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

ALEKSANDRIS - Najlepsze Rozbiórki Myślenice

Najlepsze Rozbiórki Myślenice

2 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ALEKSANDRIS. Myślenice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 24 zleceń na wyburzenia w Myślenicach

Najlepsza Firma Wyburzeniowa Myślenice

Poszukiwana jest najlepsza firma wyburzeniowa działająca w rejonie Myślenic lub okolicach. Zapoznaj się zgłoszenia o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

 • Myślenice

2023-01-21 do 2023-01-29

Wyburzenia, Rozbiórki Myślenice

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Myślenice

2022-12-16 do 2022-12-24

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Dobczyce

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Praca wymaga usunięcia fragmentu ściany nośnej, celem połączeni...

 • Dobczyce

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Myślenice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Stodoła Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Stodoła deskowana (material do sprzedania) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w...

 • Myślenice

2022-11-08 do 2022-11-16

Rozbiórki Myślenice

Ten Zleceniodawca poszukuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Pcim

2022-08-04 do 2022-08-12

Solidna Rozbiórka Budynków Myślenice

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zlecę prace rozbiórkowe, 53m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Wrząsowice

2023-01-17 do 2023-01-24

Prace rozbiórkowe, 53m², Wrząsowice

Rodzaj prac: Rozbiórka części domu w zabudowie bliźniaczej wraz z budową ściany i ociepleniem ściany szczytowej pozostawionej części budynku. Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 53m² Usługa obejmuje wywóz g...

 • Wrząsowice

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 53m², Wrząsowice

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 53m²". Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Wrząsowice

2023-01-24 do 2023-02-01

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jodłownik

2022-12-28 do 2022-12-28

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 70m², Bodzanów

Dla Klienta wybranie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Małopolskiego, którzy znają się na swojej robocie. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Bodzanów

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Wieliczka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wieliczka

2022-08-04 do 2022-08-12

Solidna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wieliczka

2022-08-26 do 2022-09-03

Profesjonalne Wyburzenia Myślenice

Rodzaj prac: rozbiórka szyn kolejowych, podkładów kolejowych Rodzaj obiektu: nieczynny tor kolejowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: nieczynny tor kolejowy - długość 138 mb...

 • Wieliczka

2022-12-01 do 2022-12-12

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stary budynek drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Wieliczka

2022-10-21 do 2022-10-29

Zlecę wyburzenie obiektu, 20m², Wieliczka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Wieliczka

2023-01-23 do 2023-01-31

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wieliczka

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Rabka-Zdrój

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek ok 190m2 piętrowy. Podpiwniczony drewniany otynkowany. Dach pokry...

 • Rabka-Zdrój

2022-09-17 do 2022-09-25

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia T...

 • Kraków

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

 • Kraków

2022-08-03 do 2022-08-11

Prace rozbiórkowe, 37m², Kraków

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 37m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatk...

 • Kraków

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 16m², Kraków

Ten Zlecający wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 16m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Kraków

2022-10-21 do 2022-10-29

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Krakowa, którzy znają się na swojej robocie. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kraków

2022-09-20 do 2022-09-26

Zlecę prace rozbiórkowe, 40m², Kraków

Rodzaj prac: usunięcie ościeżnic z otworów w ścianach Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: chodzi o usunięcie dwóch ośreżnic z otworów na drzwi w ...

 • Kraków

2022-09-10 do 2022-09-18

Perfekcyjne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Chciałabym wyburzuć ścianę nośną w mieszkaniu na drugim (najwyższym) piętrz...

 • Kraków

2022-09-26 do 2022-10-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek