Wyburzenia w Koninie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 266 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 478 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Koninie

Wyburzenia Konin

Rewelacyjne Wyburzenia w Koninie

19 opinii

Jeszcze szukasz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom KBR Invest sp. z o.o.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

FHU ISTRANS. - Pierwszorzędne Wyburzenia Konin

Pierwszorzędne Wyburzenia

15 opinii

Zachwyci Cię sprawne działanie FHU ISTRANS. w miejscowości Konin. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą z należytą uwagą. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

MICOLA - Porządne Rozbiórki Konin

Porządne Rozbiórki Konin

5 opinii

Podekscytuje Cię fachowe działanie MICOLA w okolicach Konina. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają z należytą uwagą. Zachęcamy do kontaktu.

Usługi ziemne minikoparką ANTWIR Roman Juszczak - Fantastyczne Kruszenie Betonu Konin

Fantastyczne Kruszenie Betonu

11 opinii

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Usługi ziemne minikoparką ANTWIR Roman Juszczak z miejscowości Konin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Konina są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

High Skills Artur Nasiłowski - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Konin

High Skills Artur Nasiłowski

5 opinii

Powierz zadanie rewelacyjnego kruszenia betonu ekspertom z firmy High Skills Artur Nasiłowski. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Konina i okolicznych miast. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Webixa Kopicki Łukasz - Pierwszorzędne Kucie Betonu Konin

Webixa Kopicki Łukasz

22 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz właściwych ludzi do pierwszorzędnego kucia betonu w miejscowości Konin lub okolicy. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane - Perfekcyjne Wyburzenia Konin

PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane

3 opinie

Wykonanie wyburzeń będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

SALIX - Profesjonalne Kucie Betonu Konin

Profesjonalne Kucie Betonu Konin

2 opinie

Po prostu zleć usługę kucia betonu profesjonalistom firmy SALIX z miejscowości Konin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Konina są jednymi z najlepszych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

MADRO Sławomir Majtczak - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Konin

MADRO Sławomir Majtczak

1 opinia

Pochłonie Cię sprawne działanie MADRO Sławomir Majtczak na terenie Konina. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Eko-kontener - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Konin

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Eko-kontener jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Koninie

Prace rozbiórkowe, do 100m², Konin

Rodzaj prac: rozbiórka komina Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: cegła klinkierowa Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Konin

2023-01-12 do 2023-01-20

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 140m², Konin

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wyburzenia to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 140m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Konin

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Konin

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: Mieszkalny i gospodarczy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Konin

2022-11-13 do 2022-11-21

Znakomite Wyburzania Budynków Konin

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Konin

2022-10-17 do 2022-10-25

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Golina

Rodzaj prac: Komin Rodzaj obiektu: Komin Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Golina

2022-09-12 do 2022-09-20

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Słupca

2022-11-21 do 2022-11-29

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Konin

Rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w branży. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Słupca

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Skulsk

Pragniesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Skulsk

2022-10-06 do 2022-10-14

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Witowo

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Wielkopolskie i na obszarze Wielkopolskiego. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Witowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Wyburzenia Konin

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Turek

2022-10-03 do 2022-10-11

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 60m², Turek

Ten Zlecający wciąż potrzebuje specjalisty od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 60m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Turek

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Turkowice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Turkowice

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 1000m², Berlinek

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia T...

 • Berlinek

2022-11-23 do 2022-12-01

Profesjonalne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Witkowo

2023-01-17 do 2023-01-25

Świetne Wyburzenia

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Słupów do wyburzenia. Rozmiar 25cmx25c...

 • Dobra

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 50m², Dobra

Składający zapytanie napisał "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 50m²". Jako solidna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o doskonałej obsłudze. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Dobra

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 1000m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Radziejów

2022-12-27 do 2023-01-03

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 20m², Uniejów

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzań budynków. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Uniejów

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Uniejów

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Usunięte z dachu. Wycena dotyczy zabrania ...

 • Uniejów

2022-08-15 do 2022-08-23

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Konin

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Uniejów

2022-12-30 do 2023-01-07

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: Wykucie otworu na drzwi w ścianie mogą iść rury do kranu z wodą możliwe tez kable Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje...

 • Cielimowo

2023-01-17 do 2023-01-25

Znakomite Rozbiórki Konin

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecę rozbiórkę stropodachu, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Września

2022-12-08 do 2022-12-16

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 76m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: budynek z czerwonej cegły, parterowy, ze strychem. sąsiadujący z obu stron z ...

 • Kłobia

2022-12-27 do 2023-01-04

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Mogilno

2022-10-10 do 2022-10-18

Doskonałej Jakości Wyburzania Budynków

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Pleszew

2023-01-19 do 2023-01-27

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 2 x budynek mieszkalny malińska 2, malińska 4 -> 63 - 300 Pleszew Termin...

 • Pleszew

2022-12-12 do 2022-12-20

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: ta...

 • Chodecz

2023-01-30 do 2023-02-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek