Wyburzenia w Kielcach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 677 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 185 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Kielcach

Wyburzenia Kielce

Diamentowcy.pl

13 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom z miejscowości Kielce. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Kielc nie mają sobie równych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Łukasz kuchta usługi budowlane - Profesjonalne Wyburzenia Kielce

Profesjonalne Wyburzenia Kielce

6 opinii

Uważasz, że profesjonalne wyburzenia to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

SEB-MIR - Pierwszorzędne Kucie Betonu Kielce

SEB-MIR

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SEB-MIR jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Firm Handlowo-Usługowa FACHMEX - Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kielce

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kielce

1 opinia

Firma Firm Handlowo-Usługowa FACHMEX świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Kielce i z sąsiednich miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

firma usługowa - Wyjątkowe Kucie Betonu Kielce

firma usługowa

1 opinia

Powierz zadanie wyjątkowego kucia betonu specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Kielce i pobliskich miast. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Nina Białek - Doskonałe Kucie Betonu Kielce

Nina Białek

1 opinia

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

P.H.U. KAMPA-POL Andrzej Kamiński - Porządne Wyburzenia Kielce

P.H.U. KAMPA-POL Andrzej Kamiński

5 opinii

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.H.U. KAMPA-POL Andrzej Kamiński będzie najszybszą drogą. Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Usługi koparką MarcinBębacz - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Kielce

Usługi koparką MarcinBębacz

1 opinia

Jesteś zdania, że profesjonalne wyburzenia, rozbiórki to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Usługi koparką MarcinBębacz poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zakład Usługowy Wod-Kan;Gaz i C.O - Perfekcyjne Wyburzenia w Kielcach

Perfekcyjne Wyburzenia w Kielcach

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Zakład Usługowy Wod-KanGaz i C.O. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

MK2 BUDOWNICTWO - Solidne Wyburzenia Kielce

MK2 BUDOWNICTWO

1 opinia

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MK2 BUDOWNICTWO. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 25 zleceń na wyburzenia w Kielcach

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Kielce

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kielce

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 5 dni temu

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Kielce

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kielce

2023-01-14 do 2023-01-15

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Kielce

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kielce

2023-01-05 do 2023-01-13

Znakomite Wyburzania Budynków Kielce

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: rozbiórka domu drewnianego parterowego. okolo 50 m2. Termin ro...

 • Kielce

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Kielce

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kielce

2022-12-23 do 2022-12-31

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpo...

 • Kielce

2022-10-16 do 2022-10-24

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 50m², Kielce

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Kielce

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Kielce

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kielce

2022-08-09 do 2022-08-17

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m², Kielce

Ten Klient myśli, że znakomite wyburzania budynków to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Kielce

2022-07-20 do 2022-07-22

Rewelacyjne Wyburzenia Kielce

Rodzaj prac: usuwanie latarnii Rodzaj obiektu: latarnia Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kielce

2022-07-20 do 2022-07-20

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zagnańsk

Jako solidna firma wyburzeniowa oraz prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Zagnańsk

2023-01-16 do 2023-01-24

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 140m², Chęciny

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 140m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Ok 150 m.kw, wapień, piaskowiec. Stara Ibiza do rozbiórki Termin...

 • Chęciny

2022-12-25 do 2023-01-02

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-500m², Chęciny

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-500m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chęciny

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Daleszyce

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Materiał drewno Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Daleszyce

2022-12-22 do 2022-12-30

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Strawczyn

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Strawczyn

2022-11-13 do 2022-11-21

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mniów

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 7 dni temu

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Suchedniów

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Suchedniów

2023-01-09 do 2023-01-17

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Suchedniów

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 30m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jędrzejów

2022-08-15 do 2022-08-23

Doskonałe Rozbiórki Kielce

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: - budynek drewniany parterowy o pow. około 50m2 i garaż z pustak...

 • Jędrzejów

2022-10-14 do 2022-10-22

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krasocin

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Skorków

Jeśli nadal jako profesjonalista od wyburzań budynków potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Świętokrzyskiego bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Skorków

2022-12-26 do 2023-01-03

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Odpowiedz na zlecenie jako firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Końskie oraz w przyległych powiatach. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Końskie

2022-09-14 do 2022-09-22

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Końskie

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Końskie

2022-08-15 do 2022-08-23

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 10m², Starachowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Starachowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek