Wyburzenia w Kaliszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 621 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Kaliszu

Wyburzenia Kalisz

KBR Invest sp. z o.o.

19 opinii

KBR Invest sp. z o.o. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Kalisza i z sąsiednich miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

M-DOM - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Kalisz

M-DOM

9 opinii

Firma wyburzeniowa M-DOM to prawdziwi profesjonaliści w temacie rozbiórki budynków. Swoje usługi oferują w pobliżu Kalisza. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie - Porządne Wyburzanie Budynków Kalisz

Porządne Wyburzanie Budynków

5 opinii

Przygotowanie wyburzania budynków będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

MAXBUD KĘDZIA - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Kalisz

MAXBUD KĘDZIA

3 opinie

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace tym zawodowcom w kwestii wyburzania ścian z miejscowości Kalisz. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Łukasz Spyrka - Najlepsze Usuwanie Azbestu Kalisz

Najlepsze Usuwanie Azbestu Kalisz

1 opinia

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego usuwania azbestu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Łukasz Spyrka jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

MAXBUD PE KEDZIA SC - Solidne Kruszenie Betonu Kalisz

MAXBUD PE KEDZIA SC

3 opinie

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne zalety firmy MAXBUD PE KEDZIA SC, której specjalnością jest kruszenie betonu. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Przedsiębiorstwo Handlowe "JAWO" Jaśkiewicz Mateusz - Fantastyczne Usuwanie Azbestu Kalisz

Fantastyczne Usuwanie Azbestu Kalisz

1 opinia

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na bardzo wysokim poziomie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Pba Developer Sp. z o. o. - Doskonałe Wyburzenia Kalisz

Doskonałe Wyburzenia

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pba Developer Sp. z o. o. z Kalisza jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

ZS-PARTNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałej Jakości Wyburzenia w Kaliszu

Doskonałej Jakości Wyburzenia w Kaliszu

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu ZS-PARTNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

P.W. Krampilc - Profesjonalne Wyburzenia Kalisz

Profesjonalne Wyburzenia

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij P.W. Krampilc. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Kaliszu

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Kalisz

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od wyburzań budynków. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kalisz

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 47m², Kalisz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 47m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-11-02 do 2022-11-10

Świetne Wyburzenia Kalisz

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Kalisza bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaproponuj termin od razu!

 • Kalisz

2022-10-28 do 2022-11-05

Najlepsza Firma Wyburzeniowa Kalisz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kalisz

2022-09-12 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 1630m², Jarocin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 1630m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek o wymiarach 42x12/15m, 3 kondygnacje, brak piwnic, szkiel...

 • Jarocin

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 200m², Jarocin

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jarocin

2022-08-05 do 2022-08-13

Rozbiórka Budynków Kalisz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jarocin

2022-08-16 do 2022-08-24

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Jarocina, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Jarocin

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 1000m², Jarocin

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jarocin

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 83m², Jarocin

Rodzaj prac: Usunięcie 3 piecy kaflowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 83m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Piece złożone z kafli ceramicznych , cegły i szamptu Termin rozpocz...

 • Jarocin

2022-10-04 do 2022-10-12

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Dla Klienta znalezienie pierwszorzędnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Pleszewa, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Pleszew

2023-01-19 do 2023-01-27

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Pleszew

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 2 x budynek mieszkalny malińska 2, malińska 4 -> 63 - 300 Pleszew Termin...

 • Pleszew

2022-12-12 do 2022-12-20

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Witowo

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 500m kwadratowych na wysokości 5metrow T...

 • Witowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Rewelacyjne Wyburzania Budynków Kalisz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krotoszyn

2022-09-06 do 2022-09-14

Sumienna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Budynek jest zbudowany z Pustaków szlakowych a Dach beton...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-21 do 2022-08-29

Znakomite Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-19 do 2022-09-27

Doskonałe Rozbiórki Kalisz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Betonżel,sciana nośna w bloku 4 piętro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-31 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 16m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: Rozbiórka szopy drewnianej 4m/4m Rodzaj obiektu: Szopa drewniana Powierzchnia obiektu: 16m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Szopa drewniana 4m/4m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z W...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-03 do 2022-11-11

Porządne Wyburzania Budynków

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Ostrowa Wielkopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-31 do 2022-09-01

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Słupca

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Słupca

2022-11-21 do 2022-11-29

Doskonałe Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 65m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Słupca

2022-08-02 do 2022-08-10

Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Była pieczarkarnia Termin rozpoczęcia prac: do ...

 • Września

2022-12-08 do 2022-12-16

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Projekt na rozbiórkę w trakcie załatwiania Termin rozpoczęcia prac: w cią...

 • Przygodzice

2023-01-26 do 2023-02-03

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: Komin Rodzaj obiektu: Komin Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Golina

2022-09-12 do 2022-09-20

Perfekcyjne Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dom piętrowy tak zwana kostka ,stropy najprawdopodobniej drewniane budow...

 • Środa Wielkopolska

2022-07-30 do 2022-08-07

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 200m², Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Piętro, cegła Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-20 do 2023-01-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek