Wyburzenia w Grodzisku Wielkopolskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 708 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 076 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Grodzisku Wielkopolskim

Wyburzenia Grodzisk Wielkopolski

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki w Grodzisku Wielkopolskim

19 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z KBR Invest sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

PUH BUD-MET - Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Grodzisk Wielkopolski

PUH BUD-MET

1 opinia

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PUH BUD-MET jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Budad - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Grodzisk Wielkopolski

Profesjonalne Wyburzanie Budynków Grodzisk Wielkopolski

2 opinie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia Budad. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

TOMBUD Tomasz Wołczyk - Doskonałej Jakości Wyburzenia Grodzisk Wielkopolski

Doskonałej Jakości Wyburzenia

1 opinia

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z TOMBUD Tomasz Wołczyk są dla Ciebie stworzeni. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Zakład Rem.-Bud. "GROMUR" - Profesjonalne Rozbiórki Grodzisk Wielkopolski

Profesjonalne Rozbiórki Grodzisk Wielkopolski

1 opinia

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Zakład Rem.-Bud. GROMUR są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Usługi budowlane Michał Frąckowiak - Porządne Wyburzenia Grodzisk Wielkopolski

Porządne Wyburzenia

1 opinia

Firma Usługi budowlane Michał Frąckowiak oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Grodzisk Wielkopolski i okolic. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

PPHU GEOINTECH Mariusz Rogal - Rewelacyjne Kucie Betonu Grodzisk Wielkopolski

Rewelacyjne Kucie Betonu

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Grodziska Wielkopolskiego lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi koparko ładowarką - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Grodzisk Wielkopolski

Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi koparko ładowarką jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

BEN-KOP - Solidne Kruszenie Betonu Grodzisk Wielkopolski

Solidne Kruszenie Betonu

Bez oporów zleć usługę pierwszorzędnego usuwania azbestu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Grodziska Wielkopolskiego i pobliskich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

M&M GARDEN - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Grodzisk Wielkopolski

Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji MM GARDEN. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 24 zleceń na wyburzenia w Grodzisku Wielkopolskim

Najlepsze Wyburzenia Grodzisk Wielkopolski

Olśnij tego Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Wielkopolskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 400m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Plewiska

2022-10-30 do 2022-11-07

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 10m², Buk

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatk...

 • Buk

2022-09-06 do 2022-09-14

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Wąsowo

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Wąsowo

2022-10-12 do 2022-10-20

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Kościan

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze Kościana, ale także przyległych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kościan

2022-09-19 do 2022-09-27

Najlepsze Rozbiórki Grodzisk Wielkopolski

Zrealizowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Tarnowo Podgórne

2022-09-27 do 2022-10-05

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Wiry

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatk...

 • Wiry

2022-07-18 do 2022-07-26

Znakomite Wyburzania Budynków Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe inf...

 • Mosina

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonała Rozbiórka Budynków Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Baranowo

2022-12-26 do 2023-01-03

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 2086m², Chyby

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 2086m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Chyby

2022-08-30 do 2022-09-07

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Luboń

Rodzaj prac: usuwanie kafelek, paneli podlogowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Luboń

2022-08-02 do 2022-08-10

Znakomite Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 3x3, 1 piętro, karton gips, przeniesienie gniazda elektrycznego 2szt., demontaż...

 • Rokietnica

2022-09-22 do 2022-09-30

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 5000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę skuwanie tynków, staw...

 • Poznań

2022-08-24 do 2022-09-01

Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m², Poznań

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Poznań

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 45m², Poznań

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 45m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka/wyburzenie wraz z załadunkiem i wywozem/utylizacją odpadów, do...

 • Poznań

2022-10-19 do 2022-10-27

Znakomita Firma Wyburzeniowa Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 15m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie kanału betonowego w podłodze pokoju mieszkalnego, po wyniesieniu...

 • Poznań

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 2500m², Poznań

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od wyburzeń. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę od razu.

 • Poznań

2022-12-23 do 2022-12-31

Zapytanie o wyburzenie ścian, 10m², Poznań

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka jednej ze ścian działowych przed instalacją kasety na drzwi przesuwne...

 • Poznań

2022-11-29 do 2022-12-07

Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wyszukanie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Poznania, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Poznań

2023-01-08 do 2023-01-08

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 69m², Poznań

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 69m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Ściana 2,6x2 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2023-01-09 do 2023-01-09

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Zlecę wyburzenie ścian, do 100m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Poznań

2023-01-04 do 2023-01-12

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Poznań

2022-08-31 do 2022-09-08

Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, 301-500m², Poznań

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, 301-500m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

 • Poznań

2022-09-30 do 2022-09-30

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Poznań

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Poznań, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Poznań

2022-08-08 do 2022-08-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek