Wyburzenia w Gorlicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 392 951 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 356 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gorlicach

Wyburzenia Gorlice

Niezawodna Firma Wyburzeniowa Gorlice

37 opinii

Namierzenie niezawodnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci MAAT Tomasz Gondek - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Gorlic, którzy znają się na swojej pracy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Firma Usługowa Dominik Bregisz - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Gorlice

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Gorlice

7 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek i zatrudnij Firma Usługowa Dominik Bregisz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fra-Bud Franciszek Wodziński - Perfekcyjne Kucie Betonu Gorlice

Perfekcyjne Kucie Betonu

1 opinia

Chesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Fra-Bud Franciszek Wodziński jest gotowa Ci pomóc. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

MARCIN WRÓBEL FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MAR-BUD - Profesjonalne Wyburzenia Gorlice

MARCIN WRÓBEL FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MAR-BUD

1 opinia

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MARCIN WRÓBEL FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MAR-BUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Koparka.Gorlice - Pierwszorzędne Kucie Betonu Gorlice

Koparka.Gorlice

17 opinii

Chesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Koparka.Gorlice jest gotowa Ci pomóc. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

ENERGOBUDMAT - Najlepsze Wyburzenia w Gorlicach

Najlepsze Wyburzenia w Gorlicach

13 opinii

Wciąż poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ENERGOBUDMAT. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

RKBUD - Wyjątkowe Kruszenie Betonu Gorlice

Wyjątkowe Kruszenie Betonu

2 opinie

Od lat pracownicy RKBUD wykonują usługi z zakresu wyjątkowego kruszenia betonu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ażeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Dan-Bud Firma Ogólno-Budowlana - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Gorlice

Dan-Bud Firma Ogólno-Budowlana

1 opinia

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dan-Bud Firma Ogólno-Budowlana z Gorlic będzie najszybszą drogą. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Przedsiębiorstwo wielobranżowe GRÓDEK - Doskonałe Kruszenie Betonu Gorlice

Przedsiębiorstwo wielobranżowe GRÓDEK

1 opinia

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu doskonałego kruszenia betonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Przedsiębiorstwo wielobranżowe GRÓDEK jest gotowa Ci pomóc. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

T.I.M.TOMASZ GORZKOWICZ - Solidne Rozbiórki Gorlice

T.I.M.TOMASZ GORZKOWICZ

1 opinia

Firma T.I.M.TOMASZ GORZKOWICZ świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Gorlic oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 28 zleceń na wyburzenia w Gorlicach

Zapytanie o wyburzenie ścian, 110m², Gorlice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 110m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Demontaż ścianek z płyt GK Termin rozpoczęcia prac: do u...

 • Gorlice

2022-09-19 do 2022-09-27

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m², Lipinki

Rodzaj prac: Wywóz starych okien z domu jednorodzinneg Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wieś Wójtowa Powiat Lipinki .stare drewniane okna...

 • Lipinki

2022-09-03 do 2022-09-11

Staranne Wyburzania Budynków Gorlice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Dostęp do obiektu w godzinach od 8 do 16 Wywóz g...

 • Gorlice

2022-07-20 do 2022-07-28

Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m², Ciężkowice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wyburzenie ścian wewnętrznych ceglanych , oraz usunięcie "targaczy" z stro...

 • Ciężkowice

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Ożenna-Krempna

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ożenna-Krempna

2022-10-04 do 2022-10-12

Rewelacyjne Rozbiórki Gorlice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krynica-Zdrój

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Krempna

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krempna

2022-07-28 do 2022-08-05

Rewelacyjne Wyburzenia Gorlice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krempna

2022-12-08 do 2022-12-16

Staranne Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 38m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Budynek drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Sącz Piątkowa

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Nowy Sącz

Zapytanie o treści - Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Nowego Sącza i okolic. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Nowy Sącz

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Nowy Sącz

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Nowy Sącz

2022-12-19 do 2022-12-27

Solidne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wykonania demontaż ścian i stropu wędzarni w Zakładzie Przetwó...

 • Nowy Sącz

2022-12-28 do 2023-01-05

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Gorlice

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Nowego Sącza, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Nowy Sącz

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Nowy Sącz

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nowy Sącz

2022-10-02 do 2022-10-10

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Nowy Sącz

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecenie obejmuje rozbiurkę starej drewnianej stodoły, dach dre...

 • Nowy Sącz

2022-10-02 do 2022-10-02

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Gorlice

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Do...

 • Gródek nad Dunajcem

2022-08-11 do 2022-08-19

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Leśniówka

2023-01-10 do 2023-01-18

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jedlicze

2022-10-31 do 2022-11-08

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Dukla

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Dukla

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wyburzenie obiektu, 90m², Zawada

Ten Klient jest zdania, że najlepsze wyburzenia to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 90m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Zawada

2022-10-19 do 2022-10-22

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Wielka Wieś

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Projekt i wyburzenie ściany nośnej do 5 m długości, grubość 24 ...

 • Wielka Wieś

2022-10-23 do 2022-10-31

Znakomite Wyburzania Budynków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Krosno

2022-07-28 do 2022-08-05

Wyburzania Budynków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie ścian, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Krosno

2022-11-23 do 2022-12-01

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Olśnij Zleceniodawcę fachowym działaniem na terenie Krosna. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zlecenie na wyburzenie ścian, płyty G-K, 501-800m2" i udowodnij, że realizacja rozbiórek zostanie wykonana szybko. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Krosno

2022-10-04 do 2022-10-12

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lubatowa

2022-07-27 do 2022-08-04

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Tarnów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tarnów

2022-08-25 do 2022-09-02

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Tarnów

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Tarnów

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek