Wyburzenia w Bydgoszczy

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 248 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 475 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Bydgoszczy

Wyburzenia Bydgoszcz

Najlepsze Rozbiórki w Bydgoszczy

121 opinii

Zrealizowanie rozbiórek będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Konkret ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

KBR Invest sp. z o.o. - Solidne Wyburzenia Bydgoszcz

KBR Invest sp. z o.o.

19 opinii

Oszołomi Cię profesjonalne działanie KBR Invest sp. z o.o. w okolicach Bydgoszczy. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ARF-INVEST - Fantastyczne Usuwanie Azbestu Bydgoszcz

Fantastyczne Usuwanie Azbestu

16 opinii

Z czystym sumieniem powierz usługę fantastycznego usuwania azbestu profesjonalistom z firmy ARF-INVEST. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Bydgoszcz i okolicznych miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Diamentowcy.pl - Perfekcyjne Wyburzenia Bydgoszcz

Diamentowcy.pl

13 opinii

Wykonanie wyburzeń będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Diamentowcy.pl ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

USŁUGI OGRODOWE Andrzej Śledź - Świetne Wyburzenia Bydgoszcz

Świetne Wyburzenia Bydgoszcz

8 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia USŁUGI OGRODOWE Andrzej Śledź. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Łukasz Jurkiewicz Usługi - Wyburzy.pl - Znakomita Firma Wyburzeniowa Bydgoszcz

Znakomita Firma Wyburzeniowa Bydgoszcz

7 opinii

Podekscytuje Cię sprawne działanie Łukasz Jurkiewicz Usługi - Wyburzy.pl w rejonie Bydgoszczy. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą szybko. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka - Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki Bydgoszcz

USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka

4 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka są dla Ciebie idealni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

HETMEX - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Bydgoszcz

HETMEX

4 opinie

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy HETMEX, która świadczy usługi usuwania azbestu na ponadprzeciętnym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski - Najlepsze Wyburzenia Bydgoszcz

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski

4 opinie

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Bydgoszczy i z sąsiednich miast. Ażeby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - warto.

AIMS-BUD - Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Bydgoszcz

AIMS-BUD

3 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z AIMS-BUD są dla Ciebie stworzeni. Zarezerwuj termin!

Najnowsze z 24 zleceń na wyburzenia w Bydgoszczy

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 38m², Bydgoszcz

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 38m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bydgoszcz

2023-01-30 do 2023-02-07

Doskonałe Wyburzania Budynków Bydgoszcz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: wyczyszczenie 5 mieszkań przed remontem. .Wyburzenie kilku ścia...

 • Bydgoszcz

2023-01-23 do 2023-01-27

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 35m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: Domek na działxe Powierzchnia obiektu: 35m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-01...

 • Bydgoszcz

2023-01-18 do 2023-01-26

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bydgoszcz

2023-01-05 do 2023-01-05

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Bydgoszcz

Rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w branży. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Bydgoszcz

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 301-500m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bydgoszcz

2022-12-19 do 2022-12-19

Pierwszorzędne Rozbiórki Bydgoszcz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórki, demontaże, wyburzenia w mieszkaniu w kamienicy Termi...

 • Bydgoszcz

2022-12-09 do 2022-12-17

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Bydgoszcz

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Bydgoszczy, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Bydgoszcz

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapytanie o wyburzenie ścian, 101-200m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-24...

 • Bydgoszcz

2022-11-23 do 2022-11-23

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bydgoszcz

2022-11-01 do 2022-11-09

Prace rozbiórkowe, 15m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: Edmund Gutknecht Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 15m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bydgoszcz

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecę prace rozbiórkowe, 80m², Bydgoszcz

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zlecę prace rozbiórkowe, 80m²". Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Bydgoszcz

2022-10-23 do 2022-10-31

Znakomite Wyburzania Budynków

Zrealizowanie wyburzań budynków z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Bydgoszcz

2022-10-22 do 2022-10-30

Doskonałe Wyburzenia Bydgoszcz

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Beton i kafelki. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bydgoszcz

2022-10-15 do 2022-10-23

Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Bydgoszcz, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bydgoszcz

2022-10-07 do 2022-10-15

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Do wybu...

 • Bydgoszcz

2022-10-04 do 2022-10-12

Staranne Rozbiórki

Zrealizowanie rozbiórek z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 1200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Bydgoszcz

2022-09-18 do 2022-09-26

Zlecę prace rozbiórkowe, 16m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: usunięcie warstwy betonu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 16m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: usunięcie 20cm warstwy betonu przy budynku i wywiezienie. Te...

 • Bydgoszcz

2022-08-27 do 2022-09-04

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę wyburzenie domu przy ul.••••••••••••••••••••••••••••••. Wyburzenie...

 • Bydgoszcz

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Bydgoszcz

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Bydgoszcz z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bydgoszcz

2022-08-09 do 2022-08-17

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: Wyburzenieściany działowej wraz z wywozem materiału Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia ściana działowa o powierzchni ...

 • Bydgoszcz

2022-08-08 do 2022-08-16

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 60m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bydgoszcz

2022-07-31 do 2022-08-08

Wyburzenia

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Bydgoszcz

2022-07-29 do 2022-08-06

Potrzebna ekipa na rozbiórkę fundamentu, 15m², Bydgoszcz

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 15m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: po usuniętym metalowym garażu 15 m2 Termin rozpoczęcia prac: do...

 • Bydgoszcz

2022-07-27 do 2022-08-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek