Ogrodnik w Częstochowie

Porównaj oferty od Ogrodników z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 567 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 067 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Profesjonalna opieka nad ogrodami w ostatnich latach zyskuje na popularności. Piękny i zadbany przydomowy skwer to wizytówka nieruchomości, wokół której jest położony. Ogród, podobnie jak wnętrze budynku, wymaga systematycznej pielęgnacji. Zarówno stworzenie zieleńca, jak i jego utrzymanie w nienagannej kondycji to połączenie wysiłku, pracy i odpowiedniej wiedzy. W tym celu warto zatrudnić wykwalifikowaną kadrę. Wykwalifikowanych ogrodników znajdziesz w naszym rankingu najlepszych specjalistów. Dowiedz się, w czym może pomóc Ci ogrodnik , czytając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Profesjonalny ogrodnik świadczy wiele usług. Z pomocą specjalisty możliwe będzie zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni przed domem, jak i stworzenie eleganckiego ogrodu od podstaw. Doświadczenie, a także niezbędne wykształcenie fachowca, umożliwia właściwe wykorzystanie terenu i jego potencjału. Co istotne, ogrodnik stworzy ogród w zależności od możliwości i potrzeb właściciela terenu. O ile każdy marzy o estetycznej przestrzeni, o tyle nie każdy ma czas na ciągłe przycinanie, nawożenie i podlewanie roślin. Ogrodnik przygotuje projekt zielonej przestrzeni, dobierze odpowiednie rośliny oraz stworzy estetyczne rabaty. Proces aranżacji ogrodu to moment na założenie wszelkich systemów, dzięki którym dalsza opieka nad ogrodami będzie przyjemna i, co najważniejsze, łatwa. Ten proces, oprócz doboru roślin i stworzenia projektu, obejmuje przede wszystkim jego realizację. Ogrodnik sadzi wybrane rośliny, a następnie dba o ich prawidłowy rozwój.

Należy pamiętać, że założenie ogrodu to dopiero początek. Przydomowy skwerek wymaga systematycznej pracy, a także pielęgnacji, nawożenia, koszenia trawników i wykonywania prac porządkowych. Decydując się na założenie ogrodu należy mieć świadomość, iż opieka nad ogrodami obejmuje okres od wczesnej wiosny, do później jesieni. Ogrodnik wykona także doraźne prace działkowe polegające na okresowych porządkach, wycince drzew, czy przycinaniu krzewów. Ogrodnik przyjdzie z pomocą także, gdy potrzebujesz przekopać teren, uporządkować zalegające drewno, wyplewić ścieżkę, czy też skosić trawnik. Grabienie liści, tak również wywóz gruzu z działki to zadania, którymi zajmie się każdy specjalista związany z zieleńcami. Cena usług ogrodniczych, co istotne, obejmuje profesjonalny sprzęt do prac ogrodowych. Zatrudniając ogrodnika nie musisz dodatkowo angażować środków finansowych w kosztowne narzędzia.

Pojęcie „ogród” swoim zasięgiem, oprócz roślinności, obejmuje także całą infrastrukturę z tarasami włącznie. Profesjonalne usługi ogrodnicze to także sztuka zakładania ciągów komunikacyjnych i stref wypoczynku. Montaż ogrodzeń, wykonywanie elementów z kostki brukowej, budowa altanek oraz wykonywanie tarasów to kolejne usługi, które świadczy doświadczony ogrodnik.

Ranking najlepszych ogrodników w Częstochowie

Ogrodnik Częstochowa

Wyjątkowe Nawadnianie Ogrodów Częstochowa

23 opinie

Chesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nawadniania ogrodów z Częstochowy, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma KAM-MAX jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Mat-Drew - Najwyższej Klasy Usługi Ogrodnicze Częstochowa

Najwyższej Klasy Usługi Ogrodnicze Częstochowa

19 opinii

Firma ogrodnicza świadcząca swoje usługi ogrodnicze w miejscowości Częstochowa oraz w okolicznych miastach. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Mbreti - Rewelacyjne Prace Ogrodnicze Częstochowa

Mbreti

13 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać rewelacyjnej usługi ogrodniczej w dobrej cenie to Mbreti są dla Ciebie idealni. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu prac ogrodniczych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Pucek - Doskonałe Prace Ogrodnicze Częstochowa

Doskonałe Prace Ogrodnicze

11 opinii

Oszołomi Cię profesjonalne działanie Pucek w okolicach Częstochowy. Ta firma ogrodnicza posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację prac ogrodniczych zakończą szybko. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Prace Alpinistyczne ELBRUS - Mateusz Dembiński - Solidna Firma Ogrodnicza Częstochowa

Prace Alpinistyczne ELBRUS - Mateusz Dembiński

10 opinii

Nie wątp w kompetentną kadrę Prace Alpinistyczne ELBRUS - Mateusz Dembiński. Ta uznana firma ogrodnicza jest rozchwytywana w branży na terenie Częstochowy za drobiazgowe realizowanie usług ogrodniczych. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

F.U.H. DREW MARO Marek Nowak - Perfekcyjne Utrzymanie Ogrodów Częstochowa

F.U.H. DREW MARO Marek Nowak

12 opinii

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego utrzymania ogrodów profesjonalistom z firmy F.U.H. DREW MARO Marek Nowak. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Częstochowy i sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

N&M Group Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością - Pierwszorzędna Pielęgnacja Trawników Częstochowa

N&M Group Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

5 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi pielęgnacji trawników na bardzo wysokim poziomie. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Grzegorz Kaniowski - Godna Zaufania Firma Ogrodnicza Częstochowa

Grzegorz Kaniowski

3 opinie

Godna zaufania firma ogrodnicza świadcząca swoje usługi ogrodnicze na terenie Częstochowy i w pobliskich miastach. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Blooming Time - Wysokiej Klasy Utrzymanie Ogrodów Częstochowa

Blooming Time

2 opinie

Usługi ogrodnicze w wykonaniu firmy ogrodniczej XYZ to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk. To idealny partner do powierzenia mu utrzymania ogrodów. Zapraszamy do kontaktu.

Temper - Pierwszorzędne Utrzymanie Ogrodów w Częstochowie

Pierwszorzędne Utrzymanie Ogrodów w Częstochowie

1 opinia

Chesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu pierwszorzędnego utrzymania ogrodów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Temper jest Twoim rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 25 zleceń na ogrodnika w Częstochowie

Zapytanie o wycięcie drzew, 1–3szt., Częstochowa

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 1–3szt. Wysokość drzew/krzewów: ponad 12m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Specjalisty Zleceniodawca: firma Termin skorzystania z of...

 • Częstochowa

2022-12-06 do 2022-12-14

Zlecę koszenie trawy, ogród 100-500m², Częstochowa

Podjęcie decyzji o wyborze opieki nad ogrodami nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę koszenie trawy, ogród 100-500m². Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Częstochowa

2022-11-05 do 2022-11-05

Najlepsze Utrzymanie Ogrodów Częstochowa

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 7–10szt. Wysokość drzew/krzewów: 6–10m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Specjalisty Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystani...

 • Częstochowa

2022-10-28 do 2022-10-28

Szukam firmy do wycinki drzew, 4–6szt., Częstochowa

Należąc do ogrodników z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz na terenie miejscowości Częstochowa i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Częstochowa

2022-10-14 do 2022-10-22

Utrzymanie Ogrodów

Szukane są profesjonalne usługi ogrodnicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wycinkę drzew, krzewów, 7–10szt.. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu utrzymania ogrodów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaprezentuj wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Częstochowa

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę prace działkowe, ogród 100-500m², Częstochowa

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej propozycji opieki nad ogrodami prędko nie znajdzie w miejscowości Częstochowa i okolicy, więc jeśli poszukuje świetnej opieki nad ogrodami to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Częstochowa

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapytanie o montaż zraszaczy, obszar 7000m², Częstochowa

Pielęgnacja ogrodów nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie utrzymania ogrodów. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zapytanie o montaż zraszaczy, obszar 7000m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Częstochowa

2022-09-14 do 2022-09-22

Znakomita Opieka Na Ogrodami Częstochowa

Zlecenie dotyczy wycięcia: krzewów Liczba roślin do wycięcia: 7–10szt. Wysokość drzew/krzewów: do 2m Obiekty w pobliżu roślin: brak Wywóz pozostałości: po stronie Specjalisty Zleceniodawca: osoba prywatna Informacje dodatkow...

 • Częstochowa ul.kusocińskiego ROD jelonek

2022-09-13 do 2022-09-21

Odpowiednia Opieka Na Ogrodami

Spraw, że opieka na ogrodami nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z branży opieki nad ogrodami sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na prace działkowe, ogród 501-1000m². Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Częstochowa

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na przygotowanie ogrodu do zimy, ogród 100-500m², Częstochowa

Zakres zlecenia: prace działkowe Zlecane prace: przygotowanie ogrodu do zimy Powierzchnia ogrodu: 100-500m² Zleceniodawca: osoba prywatna Informacje dodatkowe: Pielęgnacja trawnika przed zimą lub założenie nowego z siatką na k...

 • Częstochowa

2022-09-11 do 2022-09-19

Doskonała Pielęgnacja Ogrodów Częstochowa

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 4–6szt. Wysokość drzew/krzewów: 6–10m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Specjalisty Zleceniodawca: osoba prywatna Informacje dodatkow...

 • Częstochowa

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę prace działkowe, ogród 1170m², Częstochowa

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł opieki nad ogrodami, mimo że szuka od kilku tygodni, napisał nam ogłoszenie o treści - Zlecę prace działkowe, ogród 1170m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Częstochowa

2022-09-04 do 2022-09-12

Dobrzy Ogrodnicy Częstochowa

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zlecę wycinkę drzew, krzewów, 1–3szt.". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie dobrego ogrodnika z zakresu utrzymania ogrodów. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Częstochowa

2022-09-02 do 2022-09-10

Świetna Firma Ogrodnicza Częstochowa

Zlecane prace: montaż systemu nawadniania kropelkowego System ma nawadniać: trawnik Obszar do nawadniania: 501 – 1000 m² Problemy z obecnym systemem: żaden, tylko montaż Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania z ofe...

 • Częstochowa

2022-08-31 do 2022-09-08

Perfekcyjna Pielęgnacja Ogrodów

Nawiąż współpracę jako perfekcyjny ogrodnik z bogatym doświadczeniem z zakresu pielęgnacji ogrodów. W Twojej firmie śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to rzecz powszednia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Częstochowa

2022-08-31 do 2022-09-08

Profesjonalna Pielęgnacja Ogrodów

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew, krzewów Liczba roślin do wycięcia: 7–10szt. Wysokość drzew/krzewów: 3–5m, do 2m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Klienta Zleceniodawca: osoba prywatna Termin ...

 • Częstochowa

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapotrzebowanie na wycięcie drzew, 4–6szt., Częstochowa

Jesteś firmą fachową? Jako uznana firma ogrodnicza, która jest szanowana w branży w miejscowości Częstochowa za dokładne realizowanie usług ogrodniczych, wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wycięcie drzew, 4–6szt.". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Częstochowa

2022-07-27 do 2022-07-28

Tanie Prace Ogrodnicze

Zdecydowanie o wyborze prac ogrodniczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na wycięcie drzew, 4–6szt.. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wrzosowa

2023-01-15 do 2023-01-23

Rewelacyjni Ogrodnicy

Nawiąż współpracę jako rewelacyjny ogrodnik z obszerną wiedzą w kwestii rewelacyjnych usług ogrodniczych. Dla Twojej firmy uznanie wśród Klientów to zwykła rzecz. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Biskupice

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecę wycinkę drzew, 4–6szt., Wanaty

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 4–6szt. Wysokość drzew/krzewów: ponad 12m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Klienta Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania...

 • Wanaty

2023-01-27 do 2023-02-04

Staranne Usługi Ogrodnicze

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 1–3szt. Wysokość drzew/krzewów: ponad 12m Obiekty w pobliżu roślin: brak Wywóz pozostałości: po stronie Klienta Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania z ...

 • Kłobuck

2022-11-05 do 2022-11-13

Fachowe Usługi Ogrodnicze

Zlecenie dotyczy wycięcia: drzew Liczba roślin do wycięcia: 4–6szt. Wysokość drzew/krzewów: 11–12m Obiekty w pobliżu roślin: budynki Wywóz pozostałości: po stronie Klienta Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania z ...

 • Kłobuck

2023-01-06 do 2023-01-14

Zapytanie o wycięcie drzew, 4–6szt., Boronów

Wykonaj zlecenie perfekcyjnego utrzymania ogrodów o treści "Zapytanie o wycięcie drzew, 4–6szt.", jako ekspert z miejscowości Śląskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Śląskiego jesteś jednym z najlepszych. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Boronów

2022-08-11 do 2022-08-19

Najlepsze Usługi Ogrodnicze

Zakres zlecenia: prace działkowe Zlecane prace: koszenie trawy Powierzchnia ogrodu: 400m² Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piasek

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapotrzebowanie na koszenie trawy, grabienie liści, ogród 501-1000m², Koziegłowy

Zakres zlecenia: prace działkowe Zlecane prace: koszenie trawy, grabienie liści Powierzchnia ogrodu: 501-1000m² Zleceniodawca: osoba prywatna Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub później...

 • Koziegłowy

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Ogrodników

Najczęstsze pytania o ogrodnictwie

Ile kosztuje praca ogrodnika?

Wynagrodzenie za pracę ogrodnika jest uzależnione od wielu czynników. Opieka nad ogrodami świadczona jest przez profesjonalne podmioty, jak i osoby prywatne, co także wpływa na cennik oferowanych usług. Koszt usług ogrodniczych waha się w zależności od zakresu prac, jakie należy wykonać w ogrodzie, a także od regionu, w którym pracuje ogrodnik. Cena będzie także uzależniona od wielkości terenu, na którym ogrodnik będzie wykonywał swoją pracę. W przypadku aranżacji i zakładania ogrodów do kosztu robocizny, należy doliczyć także cenę za poszczególne rośliny, kamienie ozdobne, czy materiał na ścieżki.

Zarówno profesjonalne firmy, jak i osoby prywatne, oferują swego rodzaju abonament w przypadku długoterminowych umów o opiekę nad ogrodem. Jest to atrakcyjna opcja dla osób, które nie mają czasu na dodatkowe prace w ogrodzie, a zależy im na estetycznym utrzymaniu otoczenia wokół nieruchomości.

Jaki jest zakres prac ogrodnika?

Opieka nad ogrodami obejmuje szeroki zakres działań. Ogrodnik jest osobą, która pomoże zbudować przydomowy skwer od podstaw. Przygotuje on aranżację przestrzeni, projekt ogrodu wraz z doborem roślin, krzewów i drzew. Ponadto, osoba ta zajmuje się samą realizacją gotowych projektów – przygotowuje grunt pod sadzenie i wysiew, usuwa zbędną roślinność, montuje systemy nawadniające i siewne. Z uwagi na fakt, że ogród to nie tylko rośliny, praca ogrodnika polega na tworzeniu ścieżek komunikacyjnych, a nawet tarasów, altan i miejsc wypoczynkowych. Osoba świadcząca usługi ogrodnicze zajmuje się także drobnymi pracami w ogrodzie, wymagającymi profesjonalnego sprzętu, takimi jak: wycinka drzew, czy przycinanie krzewów. Dodatkowo, ogrodnik pomoże w uporządkowaniu ogrodowej przestrzeni poprzez wywóz śmieci czy wyplewienie chwastów.

Kiedy należy zdecydować się na zatrudnienie ogrodnika?

W przypadku tworzenia ogrodu od podstaw, najlepiej jest zatrudnić ogrodnika, który podejmie się zaprojektowania zielonej przestrzeni, a następnie przystąpi do jej realizacji. Znacznie łatwiej jest utrzymać ogród, gdy jest stworzony zgodnie ze sztuka ogrodniczą. Niemniej jednak, fachowiec pomoże także w przypadku kryzysowych sytuacji, kiedy teren zielony wymknął się spod kontroli. Opieka nad ogrodami to proces złożony i całoroczny. Ogrodnik będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku osób zapracowanych, które nie mogą lub po prostu nie lubią oddawać się pracy w ogrodzie.

Gdzie znaleźć najlepszego ogrodnika w swoim mieście?

Internet, a przede wszystkim wszelkie strony z ofertami to doskonałe miejsce na znalezienie ogrodnika – zarówno profesjonalnej firmy, jak i osoby prywatnej. Łatwy dostęp do wielu ofert sprawia, że bez problemu znajdziesz dogodnego dla siebie ogrodnika w okolicy. Koniecznie sprawdź listę doświadczonych wykonawców w naszym rankingu najlepszych specjalistów. Dodatkowo, nie zaszkodzi rozejrzeć się w okolicy, szukając ogłoszeń w lokalnej gazecie lub pytając znajomych i rodziny.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Ogrodników