Wentylacja i rekuperacja w Krakowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 394 685 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 436 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Krakowie

Wentylacja i rekuperacja Kraków

Pierwszorzędna Rekuperacja

168 opinii

Firma ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie rekuperacji. Swoje usługi oferują w pobliżu Krakowa. Zapraszamy do kontaktu.

ECOFAN instal - Fantastyczny Serwis Wentylacji w Krakowie

Fantastyczny Serwis Wentylacji w Krakowie

112 opinii

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy ECOFAN instal, która świadczy usługi serwisu wentylacji na bardzo dobrym poziomie. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Cool House Service - Rewelacyjne Rekuperatory Kraków

Rewelacyjne Rekuperatory Kraków

22 opinie

Cool House Service z miejscowości Kraków nie ma sobie równych w oferowaniu rewelacyjnych rekuperatorów w korzystnej cenie każdemu nabywcy, zapewniając dogodne formy płatności. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Ekowent - Dobry System Rekuperacji Kraków

Ekowent

9 opinii

Wybranie dobrego systemu rekuperacji może być niełatwe, ale Ekowent na pewno pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego towaru. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

ekorekuperacja - Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne Kraków

ekorekuperacja

7 opinii

Wybitni pracownicy ekorekuperacja spełnią Państwa wymagania w temacie systemów wentylacyjnych. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Daison Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Serwis Wentylacji Kraków

Daison Sp. z o.o.

7 opinii

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy Daison Sp. z o.o., która świadczy usługi serwisu wentylacji na najwyższym poziomie. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Eco - Klima Went - Perfekcyjna Rekuperacja Kraków

Eco - Klima Went

12 opinii

Eco - Klima Went oferuje usługi z zakresu systemów wentylacyjnych od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Kraków, ale także przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Rafinstal - Profesjonalna Rekuperacja Kraków

Profesjonalna Rekuperacja

2 opinie

Rafinstal to eksperci od rekuperacji i instalacji wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Krakowa i przyległych miast. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

TERMODYNAMIKA KRAKÓW - Staranna Wentylacja Domu Kraków

Staranna Wentylacja Domu Kraków

2 opinie

Uważasz, że staranna wentylacja domu to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z TERMODYNAMIKA KRAKÓW pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

ENERGOMOR Mateusz Morawski - Znakomity System Rekuperacji Kraków

Znakomity System Rekuperacji

1 opinia

Zakup znakomitego systemu rekuperacji nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z ENERGOMOR Mateusz Morawski doradzą Ci i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 96 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Krakowie

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 151-200m², Kraków

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 151-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Kraków

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 3 dni temu

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 151-200m², Kraków

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Kraków, który wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o wentylację, rekuperację, 151-200m²". Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Kraków

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 3 dni temu

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 210m², Kraków

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Kraków

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 3 dni temu

Solidna Wentylacja Kraków

Jako specjalista działający w rejonie Krakowa i świadczący liczne usługi z zakresu solidnej wentylacji podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kraków

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 3 dni temu

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 38m², Kraków

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę.

 • Kraków

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Kraków

2023-01-16 do 2023-01-24

Znakomite Rekuperatory Kraków

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanyc...

 • Kraków

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Kraków

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Kraków

2023-01-12 do 2023-01-20

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m², Kraków

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m². Przedstaw wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie.

 • Kraków

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 2179m², Kraków

Doprowadź do tego, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 2179m². Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Kraków

2023-01-11 do 2023-01-19

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 30m², Kraków

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w temacie wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie miejscowości Kraków, który napisał "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 30m²". Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kraków

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 151-200m², Kraków

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kraków

2023-01-03 do 2023-01-11

Doskonała Rekuperacja Kraków

Jako specjalista działający na obszarze miejscowości Kraków i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej rekuperacji podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 220m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Kraków

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 51-100m², Kraków

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapytanie o wentylację, rekuperację, 51-100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Kraków

2022-12-31 do 2023-01-08

Rekuperatory

Dotarcie do tanich rekuperatorów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj Klientowi wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

 • Kraków

2022-12-30 do 2023-01-07

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Kraków

2022-12-30 do 2023-01-07

Wykonanie wentylacji, 20m², Kraków

Wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kraków

2022-12-30 do 2023-01-07

Doskonała Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Kraków

2022-12-20 do 2022-12-28

Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Kraków

2022-12-19 do 2022-12-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Kraków

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Krakowa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kraków

2022-12-15 do 2022-12-23

Pierwszorzędna Wentylacja

Jeśli wentylacja w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Zleceniodawca zgłosił "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Kraków

2022-12-13 do 2022-12-21

Tanie Systemy Wentylacyjne Kraków

Spraw, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 37m². Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Kraków

2022-12-12 do 2022-12-20

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Kraków

Rodzaj usługi: Podłonczenie Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym b...

 • Kraków

2022-12-10 do 2022-12-18

Systemy Wentylacyjne

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kraków

2022-12-05 do 2022-12-13

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 700m², Kraków

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł systemów wentylacyjnych, choć poszukuje od wielu dni, wysłał nam zapytanie o treści - Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 700m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Kraków

2022-12-05 do 2022-12-05

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Krakowa, więc jeżeli poszukuje opłacalnych systemów wentylacyjnych to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Kraków

2022-12-05 do 2022-12-13

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 75m², Kraków

Oferując usługi z zakresu rekuperacji od lat, głównie na obszarze miejscowości Kraków, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Kraków

2022-12-01 do 2022-12-09

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Kraków

2022-11-27 do 2022-12-05

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: ...

 • Kraków

2022-11-27 do 2022-12-05

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Kraków

Jako specjalista działający na terenie powiatu i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Kraków

2022-11-27 do 2022-12-05

Pierwszorzędna Wentylacja

Pierwszorzędna wentylacja to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kraków

2022-11-27 do 2022-12-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji