Wentylacja i rekuperacja w Twojej okolicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 918 576 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych monterów wentylacji

Wentylacja i rekuperacja

Greeno Sp. z o.o.

31 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy wykonania wentylacji i poszukujesz najlepszych rozwiązań to trafiłeś w dobre miejsce. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Venticore Pro Sp. z o.o. - Perfekcyjna Wentylacja

Venticore Pro Sp. z o.o.

37 opinii

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Venticore Pro Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

FLOWNED NIEDZIAŁEK ŁUKASZ - Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne

FLOWNED NIEDZIAŁEK ŁUKASZ

39 opinii

FLOWNED NIEDZIAŁEK ŁUKASZ oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z powiatu niżańskiego i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

BLOWING - Profesjonalna Instalacja Wentylacyjna

Profesjonalna Instalacja Wentylacyjna

23 opinie

Jeszcze szukasz profesjonalistów od instalacji wentylacyjnej? Trafiłeś w dobre miejsce - BLOWING jest do Twoich usług. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

Ventikon - Doskonałej Jakości Montaż Wentylacji

Doskonałej Jakości Montaż Wentylacji

19 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie montażu wentylacji i zatrudnij Ventikon. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

BTInstal Tomasz Orłowski - Znakomita Instalacja Wentylacyjna

BTInstal Tomasz Orłowski

38 opinii

Wykonanie instalacji wentylacyjnej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BTInstal Tomasz Orłowski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Komfort Dom Bydgoszcz - wentylacja, klimatyzacja - Porządny Montaż Wentylacji

Komfort Dom Bydgoszcz - wentylacja, klimatyzacja

21 opinii

Jesteś zdania, że porządny montaż wentylacji to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - monterzy wentylacji z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Przemysław Banaś Etner - Pierwszorzędny Montaż Wentylacji

Przemysław Banaś Etner

4 opinie

Wykonanie montażu wentylacji będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Przemysław Banaś Etner ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Eko Nord - Wykwalifikowani Monterzy Wentylacji

Wykwalifikowani Monterzy Wentylacji

16 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Eko Nord jest na to skuteczną metodą. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Doskonałej Jakości Wentylacja

Doskonałej Jakości Wentylacja

18 opinii

Jesteś zdania, że doskonałej jakości wentylacja to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 3 517 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji

Systemy Wentylacyjne

Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 36-70m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Szczecin

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 1 godzinę temu

Perfekcyjna Rekuperacja

Zakres zlecenia: naprawa wentylacji Dodatkowe informacje: - wentylacja w toalecie, - mieszkanie 64 m², - praktycznie zerowy nawiew. Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Klucze

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 1 godzinę temu

Pierwszorzędna Wentylacja

Typ budynku: dom Budynek: użytkowany Powierzchnia pomieszczeń: 71-100m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Zakres zlecenia: wentylacja Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorz...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 1 godzinę temu

Zlecę wykonanie rekuperacji w domu, 151 - 200 m², Częstochowa

Zlecający nierzadko nie mogą odnaleźć się w zawiłościach ofert na rekuperatory. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji w domu, 151 - 200 m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Częstochowa

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 1 godzinę temu

Korzystne Systemy Wentylacyjne

Typ budynku: mieszkanie Powierzchnia pomieszczeń: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

 • Zielona Góra

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 godziny temu

Zamontowanie rekuperacji w domu, 101-150m², Słupsk

Dom: w trakcie budowy Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Słupsk

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 godziny temu

Rekuperacja

Dom: stan deweloperski Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: nie uwzględnia wentylacji Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Żyrardów

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 3 godziny temu

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Typ budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia pomieszczeń: 1000m² Termin skorzystania z oferty: 2024-01-02...

 • Stargard

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 3 godziny temu

Zamontowanie rekuperacji w domu, 151 - 200 m², Pruszków

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Pruszków

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 4 godziny temu

Zapotrzebowanie na wentylację, Wrocław

Udowodnij Zlecającemu, że kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Wrocław i okolicy. Dlatego jeśli jesteś dostawcą bezkonkurencyjnych rekuperatorów to koniecznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wentylację. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Wrocław

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 5 godzin temu

Zamontowanie rekuperacji w domu, 201-300m², Warszawa

Udowodnij Klientowi, że takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Warszawa i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą bezkonkurencyjnych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Zamontowanie rekuperacji w domu, 201-300m². Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Warszawa

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 5 godzin temu

Potrzebne zamontowanie rekuperacji w domu, 151 - 200 m², Warszawa

Wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Warszawa

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 5 godzin temu

Potrzebny serwis wentylacji w bud. wielorodzinnym, 36-70m², Szczecin

Zapytanie o treści - Potrzebny serwis wentylacji w bud. wielorodzinnym, 36-70m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Szczecina i okolic. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Szczecin

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 5 godzin temu

Dobre Systemy Wentylacyjne

Zakres zlecenia: Zronienie kratki wentylacyjne i polczenie do komina Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Szczecin

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 5 godzin temu

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji w domu, 151 - 200 m², Chwaszczyno

Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: tylko montaż Informacje dodatkowe: Rekuperator Defro drx he400. Montaż jednostki + czer...

 • Chwaszczyno

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 6 godzin temu

Perfekcyjna Rekuperacja

Typ budynku: dom Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

 • Kawęczyn

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 8 godzin temu

Profesjonalna Wentylacja

Jako wybitni eksperci dacie radę spełnić oczekiwania z zakresu wentylacji. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji w domu, 201-300m²". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Marianów

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 13 godzin temu

Profesjonalna Wentylacja

Mieszkanie: zamieszkałe Powierzchnia pomieszczeń: 71-100m² Projekt mieszkania: Klient nie posiada projektu Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Ruda Śląska

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 21:16

Opłacalne Rekuperatory

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów w miejscowości Gdańsk i napisał - Potrzebny serwis wentylacji w domu, 151 - 200 m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i złóż niezłą propozycję. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gdańsk

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 19:42

Zamontowanie rekuperacji w domu, 101-150m², Kadzidło

Dom: w trakcie budowy Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Projekt obiektu: nie uwzględnia wentylacji Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kadzidło

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 19:20

Zlecę wykonanie wentylacji w domu, 101-150m², Borzątew

Typ budynku: dom Budynek: użytkowany Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Zakres zlecenia: wentylacja Klient chce otrzymać oferty na: zakup urządzenia i montaż Termin skorzys...

 • Borzątew

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 18:18

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Budynek: użytkowany Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: tylko montaż Termin skorzystania z oferty: w c...

 • Jelenia Góra

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 17:26

Dobre Rekuperatory

Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Informacje dodatkowe: Dom 1960r Parter i piętro 2 poziomy ma...

 • Dębica

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 17:08

Tanie Systemy Wentylacyjne

Dom: stan deweloperski Powierzchnia pomieszczeń: 215m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złotniki Kujawskie

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 12:02

Perfekcyjna Rekuperacja

Typ budynku: dom Budynek: użytkowany Powierzchnia pomieszczeń: 71-100m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Zakres zlecenia: do uzgodnienia w rozmowie Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i monta...

 • Mochle

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 11:32

Zlecenie na prace związane z wentylacją, Wołomin

Zakres zlecenia: Serwis wentylacyjny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wołomin

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 10:13

Znakomite Rekuperatory

Dowiedź Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Zamontowanie wentylacji w domu, 151 - 200 m². Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kobyłka

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 10:10

Potrzebne zamontowanie rekuperacji w domu, 101-150m², Płock

Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Projekt obiektu: nie uwzględnia wentylacji Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Płock

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano wczoraj o 09:27

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji w domu, 151 - 200 m², Pleszew

Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Pleszew

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 2 dni temu

Zlecę wykonanie wentylacji w domu, 71-100m², Piaseczno

Typ budynku: dom Budynek: użytkowany Powierzchnia pomieszczeń: 71-100m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Zakres zlecenia: wentylacja Klient chce otrzymać oferty na: zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z...

 • Piaseczno

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 2 dni temu

Potrzebny serwis wentylacji w domu, 201-300m², Warszawa

Typ budynku: dom Powierzchnia pomieszczeń: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Warszawa

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Zobacz monterów wentylacji w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji