Wentylacja i rekuperacja w Zakopanem

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 053 926 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
586 810 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Zakopanem

Wentylacja i rekuperacja Zakopane

Doskonałej Jakości Systemy Wentylacyjne Zakopane

12 opinii

Zrealizowanie systemów wentylacyjnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Eco - Klima Went ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Termopodhale - Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne Zakopane

Termopodhale

1 opinia

Zrealizowanie systemów wentylacyjnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Termopodhale ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Kasaro - Hurtownia materiałów budowlanych - Rewelacyjna Instalacja Wentylacyjna Zakopane

Rewelacyjna Instalacja Wentylacyjna

Jeżeli potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wentylacyjnej to skorzystaj z doświadczenia Kasaro - Hurtownia materiałów budowlanych. Zakopane i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BUDUJ Z NAMI GÓRALAMI - Perfekcyjna Instalacja Wentylacyjna w Zakopanem

Perfekcyjna Instalacja Wentylacyjna w Zakopanem

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z BUDUJ Z NAMI GÓRALAMI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

M&K Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykonanie Wentylacji Zakopane

M&K Sp. z o.o.

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie specjalistom od wykonania wentylacji z Zakopanego. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ELDOM - Znakomita Wentylacja Zakopane

Znakomita Wentylacja Zakopane

Jesteś zdania, że znakomita wentylacja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - monterzy wentylacji z ELDOM posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Interstar sp.z.o.o - Solidna Wentylacja Zakopane

Interstar sp.z.o.o

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Interstar sp.z.o.o są dla Ciebie idealni. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Speleoklub Tatrzanski - Wysokiej Klasy Wykonanie Wentylacji Zakopane

Wysokiej Klasy Wykonanie Wentylacji

Po prostu zleć usługę wykonania wentylacji ekspertom z miejscowości Zakopane. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Zakopanego nie mają sobie równych. Aby poznać ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Teresa Stożek - Doskonałej Jakości Instalacja Wentylacyjna Zakopane

Teresa Stożek

Potrzebujesz profesjonalistów od instalacji wentylacyjnej? Powierz tę kwestię specjalistom z Teresa Stożek. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Firma Handlowo - Usługowa Sichelski - Rewelacyjna Wentylacja Zakopane

Firma Handlowo - Usługowa Sichelski

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Handlowo - Usługowa Sichelski z Zakopanego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 26 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Zakopanem

Wykonanie rekuperacji w domu jednorodzinnym, do 35m², Dzianisz

Typ domu: dom jednorodzinny Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: do 35m² Projekt obiektu: Klient nie posiada projektu Klient chce otrzymać oferty na: tylko montaż Informacje dodatkowe: Chodzi o montaż jednego rekuperato...

 • Dzianisz

2023-05-09 do 2023-05-17

Wykonanie rekuperacji w domu jednorodzinnym, 151 - 200 m², Poronin

Typ domu: dom jednorodzinny Dom: w trakcie budowy Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystani...

 • Poronin

2023-04-11 do 2023-04-19

Rekuperacja Zakopane

Typ domu: dom jednorodzinny Dom: w trakcie budowy Powierzchnia pomieszczeń: 151 - 200 m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: projekt, zakup urządzenia i montaż Termin skorzystani...

 • Zakopane

2023-04-11 do 2023-04-19

Porządne Rekuperatory Zakopane

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Jurgów

2023-03-29 do 2023-04-06

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne Zakopane

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierz...

 • Kościelisko

2023-03-14 do 2023-03-22

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 5m², Zakopane

Jako wybitny specjalista od wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Zakopanego i przyległych powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 5m²". Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Zakopane

2023-03-06 do 2023-03-14

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 200m², Zakopane

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, głównie na obszarze Zakopanego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Zakopane

2023-02-24 do 2023-03-04

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Bańska niżna

2023-03-26 do 2023-04-03

Pierwszorzędna Rekuperacja

Rodzaj usługi: Instalacja klimatyzacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych ...

 • Nowy Targ

2022-12-01 do 2022-12-09

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 201-300m², Nowy Targ

Wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowy Targ

2023-04-06 do 2023-04-14

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Nowy Targ

2022-11-19 do 2022-11-27

Perfekcyjna Wentylacja Zakopane

Jako znakomici specjaliści możecie spełnić wymagania odnośnie wentylacji. Zlecenie brzmi "Zamontowanie rekuperacji w domu jednorodzinnym, 201-300m²". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Nowy Targ

2023-04-25 do 2023-05-03

Rekuperatory

Dotarcie do tanich rekuperatorów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj Klientowi wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

 • Nowy Targ

2022-12-12 do 2022-12-20

Pierwszorzędna Wentylacja

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w temacie wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w okolicy Nowego Targu, który napisał "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 301-400m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Nowy Targ

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym, 71-100m², Nowy Targ

Typ domu: dom jednorodzinny Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 71-100m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: zakup urządzenia i montaż Termin skorzystania z oferty: najbli...

 • Nowy Targ

2023-05-17 do 2023-05-25

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Nowy Targ

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z miejscowości Nowy Targ i z sąsiednich miast. Skontaktuj się i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Nowy Targ

2023-01-19 do 2023-01-27

Wykonanie wentylacji, do 50m², Nowy Targ

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Nowy Targ

2022-12-23 do 2022-12-31

Solidna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierz...

 • Nowy Targ

2023-01-14 do 2023-01-22

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m², Nowy Targ

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Nowy Targ

2023-03-03 do 2023-03-11

Zlecę wykonanie rekuperacji w domu jednorodzinnym, 36-70m², Nowy Targ

Typ domu: dom jednorodzinny Dom: zamieszkały Powierzchnia pomieszczeń: 36-70m² Projekt obiektu: uwzględnia wentylację/rekuperację Klient chce otrzymać oferty na: tylko montaż Informacje dodatkowe: Mam wilgoć w domu na górze w...

 • Nowy Targ

2023-05-17 do 2023-05-25

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Gronków

2022-11-19 do 2022-11-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Gronków

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Gronków

2022-11-19 do 2022-11-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 250m², Klikuszowa

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 250m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Klikuszowa

2023-01-29 do 2023-01-31

Rekuperacja

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Huba

2023-01-10 do 2023-01-11

Perfekcyjna Wentylacja

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 401-500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Sromowce niżne

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Raba Wyżna

Doskonała rekuperacja to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Zaproponuj termin już teraz!

 • Raba Wyżna

2023-01-11 do 2023-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji

Najczęstsze pytania o wentylacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji