Klimatyzatory w Rykach

Porównaj oferty od Dostawców Klimatyzatorów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 129 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Klimatyzacje stają się w Polsce coraz bardziej popularne – instaluje się ją w biurach, a także prywatnych domach i mieszkaniach. Odpowiednio dobrany model oraz prawidłowy montaż gwarantują efektywną pracę, a także oszczędność energii. Z naszego artykułu dowiesz się jakie funkcje posiadają klimatyzacje oraz na co zwrócić uwagę przy montażu klimatyzacji. Poszukując profesjonalistów od klimatyzacji domowych i nie tylko, koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych specjalistów.

Najważniejszą zaletą klimatyzacji jest możliwość dostosowania temperatury otoczenia do własnych potrzeb. Pozwala ona nie tylko na schłodzenie powietrza w upalne dni, ale również jego podgrzanie, kiedy za oknem panuje chłód. Wybierając odpowiedni klimatyzator, można to zrobić w sposób bardzo ekonomiczny. Domowe klimatyzatory posiadają wbudowane filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Są zatem odpowiednie dla alergików oraz astmatyków – dzięki udogodnieniom ułatwiają im codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza wiosną. Nowoczesne klimatyzatory są coraz częściej wyposażone w funkcję regulowania wilgotności powietrza. Działają one na zasadzie osuszacza – usuwają niebezpieczną dla zdrowia wilgoć z domu.

Klimatyzatory montowane są zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych istniejących. W przypadku nowych domów, o montażu klimatyzacji warto pomyśleć już na etapie projektowania. Wówczas to należy oszacować, gdzie należy rozmieścić urządzenia oraz materiały instalacyjne. Umiejscowienie jednostek powinno pasować do wstępnych planów aranżacyjnych. Sam montaż powinien odbyć się przed podłączeniem instalacji elektrycznej, a po osadzeniu drzwi oraz okien, czyli po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna, nie powinna się ona znajdować tuż nad meblami. Dotyczy to zwłaszcza stołu, kanapy lub łóżka, gdyż bezpośredni nawiew nie jest korzystny dla naszego zdrowia.

Warto zadbać, aby jednostka wewnętrzna była umieszczona jak najbliżej okna. Jest to szczególnie istotne latem, kiedy zależy nam na efektywnym i ekonomicznym schłodzeniu pomieszczenia. Warunkiem prawidłowej pracy klimatyzacji jest jej regularne serwisowanie i odgrzybianie. Urządzenia te zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, mimo zamkniętych okien. Nieprawidłowe podłączenie klimatyzacji może skutkować tym, że będzie ona mniej wydajna, zarówno w przypadku jednostki wewnętrznej, jak i przy zaworach zewnętrznego agregatu.

Przy budowie domu, obok klimatyzacji, warto zadbać o wybór odpowiedniego podwykonawcy do montażu instalacji grzewczej oraz z zakresu ocieplenia elewacji. Nawiązanie współpracy z profesjonalistą, który pomoże np. dobrać odpowiedni piec CO, znacznie zoptymalizuje koszt utrzymania budynku w przyszłości.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych dostawców klimatyzatorów w Rykach

Klimatyzatory Ryki

Wysokiej Klasy Instalacja Klimatyzacji Ryki

21 opinii

Starasz się odnaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wysokiej klasy instalacji klimatyzacji z Ryk do realizacji zaplanowanych działań? Firma S-COM Szczotka Grzegorz jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

HILO KLIMATYZACJA POMPY CIEPŁA - Doskonały Montaż Klimatyzacji Ryki

Doskonały Montaż Klimatyzacji

20 opinii

Wybierz firmę HILO KLIMATYZACJA POMPY CIEPŁA jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do doskonałego montażu klimatyzacji na terenie Ryk. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Klim-Star Krzysztof Hunek - Najlepszy Montaż Klimatyzacji Ryki

Klim-Star Krzysztof Hunek

15 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy Klim-Star Krzysztof Hunek oferują usługi z zakresu najlepszego montażu klimatyzacji, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Navtec PSA - Fantastyczny Montaż Klimatyzacji Ryki

Navtec PSA

16 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi montażu klimatyzacji na najwyższym poziomie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Lukwent - Staranna Klimatyzacja Do Mieszkania Ryki

Staranna Klimatyzacja Do Mieszkania Ryki

11 opinii

Jeśli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z Lukwent perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KICWENT DOMINIK KRÓLIK - Profesjonalna Klimatyzacja Ryki

KICWENT DOMINIK KRÓLIK

10 opinii

KICWENT DOMINIK KRÓLIK świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Ryk i z sąsiednich miast. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Eurocold Robert Sienkiewicz - Pierwszorzędna Klimatyzacja Ryki

Pierwszorzędna Klimatyzacja

1 opinia

Klimatyzacja to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Migal - Perfekcyjna Instalacja Klimatyzacji Ryki

Perfekcyjna Instalacja Klimatyzacji

1 opinia

Migal świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Ryk i okolic. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Klima- Control Grzegorz Sęk - Tania Klimatyzacja z Montażem w Rykach

Tania Klimatyzacja z Montażem w Rykach

1 opinia

Gdy poszukujesz najlepszej oferty klimatyzacji z montażem w rejonie Ryk, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. Klima- Control Grzegorz Sęk wykorzysta swoje doświadczenie i przedstawi Ci dobrą propozycję. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

LUX DACH - Perfekcyjna Klimatyzacja Ryki

LUX DACH

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu klimatyzacji od kilku lat, głównie na obszarze Ryk, ale także przyległych powiatów. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najnowsze z 26 zleceń na klimatyzatory w Rykach

Dam zlecenie na klimatyzację, 200m², Ryki

Zleceniodawca, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na klimatyzację, 200m²", szuka tanich klimatyzerów. Powinien spotkać ofertę Twojej firmy, która nie ma konkurentów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ryki

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapytanie o klimatyzację domu, 21-40m², Stężyca

Zlecenie od Klienta, który interesuje się cenami klimatyzatorów i nie wybrał odpowiedniego sprzedawcy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Stężyca

2023-01-05 do 2023-01-13

Znakomita Klimatyzacja Ryki

Przygotowanie klimatyzacji z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie klimatyzacji mieszkania, 21-40m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Ryki

2022-11-26 do 2022-11-28

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, do 50m², Dęblin

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: kanałowy Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Dęblin

2022-08-26 do 2022-09-03

Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, do 50m², Ryki

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dot...

 • Ryki

2022-08-25 do 2022-09-02

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Kłoczew

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 3 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego do...

 • Kłoczew

2022-07-31 do 2022-08-08

Korzystna Sprzedaż Klimatyzatorów Ryki

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 3 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Dęblin

2022-07-28 do 2022-08-05

Wysokiej Jakości Klimatyzery Ryki

Skoro szukasz zlecenia jako dostawca wysokiej jakości klimatyzerów, to z całą pewnością dobierzesz Zleceniodawcy odpowiedni produkt. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Grabniak

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na klimatyzację domu, 41-70m², Korytnica

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia: 41-70m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ klimatyzacji: ścienna Termin realizacji zamówienia: w ciągu 6 miesięcy...

 • Korytnica

2023-01-01 do 2023-01-09

Solidna Klimatyzacja

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 4 Powierzchnia: 150 Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ klimatyzacji: rekomendowany przez Wykonawcę Informacje dodatkowe: dom wybudowany w latach 60 Termin realizacji zamówienia: w ciągu ...

 • Sieciechów

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o prace związane z klimatyzacją, 51-100m², Adamów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: kasetonowy Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego...

 • Adamów

2022-09-15 do 2022-09-23

Potrzebna firma do klimatyzacji domu, 71-100m², Suchowola

Jeżeli oferujesz dobrej jakości produkty bezwarunkowo musisz odpowiedzieć na to zlecenie jako specjalista, którego obszar działań to sprzedaż klimatyzatorów w miejscowości Lubelskie i pobliskich miast. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Suchowola

2023-01-26 do 2023-02-03

Opłacalna Sprzedaż Klimatyzatorów

Ten Zleceniodawca potrzebuje ekspertów od sprzedaży klimatyzatorów w rejonie Lubelskiego lub w przyległych powiatach. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Adamów

2022-12-04 do 2022-12-12

Fachowa Sprzedaż Klimatyzatorów

Sprzedaż klimatyzatorów na terenie Mazowieckiego, ale też szeroki asortyment i konkurencyjna cena to Twoja działka? Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Sobolew

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Okazyjna Sprzedaż Klimatyzatorów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Puławy

2022-09-20 do 2022-09-28

Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, 51-100m², Puławy

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: Klient prosi o poradę Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 3 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obie...

 • Puławy

2022-07-21 do 2022-07-29

Klimatyzatory Ryki

Skoro starasz się znaleźć Klienta jako producent znakomitych klimatyzatorów, to z całą pewnością dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Puławy

2022-07-22 do 2022-07-30

Wysokiej Jakości Klimatyzery

Klient chce znaleźć dostawcę wysokiej jakości klimatyzerów w okolicy Puław. Zdobądź Klienta odpowiadając na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Puławy

2022-07-23 do 2022-07-31

Świetna Klimatyzacja

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego do...

 • Puławy

2022-08-19 do 2022-08-27

Świetne Klimatyzery

Ogłoszenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu klimatyzerów i nie podjął decyzji o wyborze dostawcy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Puławy

2022-08-19 do 2022-08-27

Klimatyzery

Jako firma prowadząca sprzedaż klimatyzatorów na terenie Puław i w pobliskich miejscowościach, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia - Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m². Umożliw skorzystanie Klientowi z wiedzy doradców z Twojej firmy i już dziś zaoferuj doskonałe klimatyzery w korzystnej cenie. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Puławy

2022-08-11 do 2022-08-19

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Puławy

Korzystna sprzedaż klimatyzatorów na terenie miejscowości Puławy i okolic, a także szybka dostawa i konkurencyjna cena to Twoja działka? Złóż dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Puławy

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na klimatyzację domu, 71-100m², Puławy

Jako firma oferująca sprzedaż klimatyzatorów na terenie Puław i w pobliskich miejscowościach, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia - Zapotrzebowanie na klimatyzację domu, 71-100m². Pozwól na skorzystanie Klientowi z doradztwa konsultantów z Twojej firmy i już dziś zaproponuj najwyższej klasy klimatyzery w korzystnej cenie. Zaproponuj termin już teraz!

 • Puławy

2023-01-16 do 2023-01-24

Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, 51-100m², Puławy

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego do...

 • Puławy

2022-09-22 do 2022-09-30

Staranna Klimatyzacja

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 3 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Kozienice

2022-07-23 do 2022-07-31

Szukam firmy do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Kozienice

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego do...

 • Kozienice

2022-08-29 do 2022-09-06

Otrzymaj zlecenia dla Dostawców Klimatyzatorów

Najczęstsze pytania o klimatyzacji

Jak często trzeba odgrzybiać klimatyzację?

O częstotliwości odgrzybiania klimatyzacji decyduje jej instalator. Przyjmuje się jednak, że należy ją wykonywać regularnie, najlepiej dwa razy w roku, w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. W przypadku miejsc, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, należy to robić częściej. Serwisowanie warto wykonywać na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Początek wiosny charakteryzuje się dość niską wilgotnością powietrza. Przeprowadzenie prac w tym okresie pozwala na utrzymanie efektu przez dłuższy czas.

Od czego zależy całkowity koszt montażu klimatyzacji?

Klimatyzacja domowa lub biurowa zawiera w sobie głównie koszt jednostek zewnętrznej i wewnętrznej oraz pracy montera.

Z reguły, wydatek na jednostki waha się w granicach od 1500 do 3000 zł, w zależności od mocy. Najdroższe są te w systemie Multisplit, polegającym na obsłudze kilku jednostek wewnętrznych przez jedną zewnętrzną. Ich koszt oscyluje w granicach 4000 zł.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt montażu klimatyzacji jest odległość jednostki wewnętrznej, zainstalowanej w pomieszczeniu, od zewnętrznej, która znajduje się na zewnątrz. Większa odległość skutkuje wyższym kosztem. Wszystko to za sprawą konieczności wykonania dodatkowych przejść przez ścianę. Wydłuża to czas pracy oraz znacznie ją utrudnia. Na dodatkowy koszt wpływają również takie czynniki jak korzystanie z rusztowania lub podnośnika, a także konieczność integracji z systemem wentylacyjnym.

Ostateczny wydatek może być większy, jeśli instalacja wymaga kucia ścian, a następnie maskowania nieestetycznych elementów.

W jakim pomieszczeniu warto zamontować klimatyzację?

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji w całym domu. Nie zawsze jednak jest to możliwe np. ze względów finansowych. W takiej sytuacji warto zainstalować klimatyzatory w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. Klimatyzacja pokojowa powinna być zamontowana w najbardziej zacienionym miejscu na ścianie i jak najwyżej. Wpłynie to pozytywnie na jej efektywność oraz zmniejszy zużycie energii. Może to być zatem salon lub sypialnia. Warto nadmienić, że pokoje po południowej i zachodniej stronie mieszkania wymagają większego chłodzenia niż te po północnej i wschodniej.

Jak znaleźć odpowiednią firmę do montażu klimatyzacji?

Warto zapoznać się z ofertą kilku firm z okolicy i poprosić o indywidualną wycenę. Należy wybierać firmy, które oferują pełne wsparcie serwisowe i gwarancyjne. Ważne jest również doświadczenie w branży. Podczas rozmowy należy zwrócić uwagę na zakres wiedzy w omawianej dziedzinie. Internet to miejsce, w którym można znaleźć opinie o danym podwykonawcy, co często okazuje się pomocne. Sprawdzonych fachowców znajdziesz w naszych rankingu najlepszych specjalistów od klimatyzacji. Warto również zapytać przyjaciół, a także i rodzinę, którzy niedawno dokonywali podobnej inwestycji.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dostawców Klimatyzatorów