Dachy w Gdańsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Dachów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 978 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Gdańsku

Dachy Gdańsk

Dobre Usługi Ciesielskie

41 opinii

Pragniesz znaleźć wartego uwagi fachowca od dobrych usług ciesielskich z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma MASHOUSE Firma Budowlana jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK - Rewelacyjne Dachy Gdańsk

Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK

39 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od dachów? Skorzystaj z doświadczenia Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

POKRYCIA DACHOWE DYSARZ - Dobry Cieśla Gdańsk

POKRYCIA DACHOWE DYSARZ

32 opinie

Szukasz sprawdzonego fachowca świadczącego usługi dekarskie? Ci cieśle nie mają sobie równych na terenie Gdańska. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Deker - Najlepsze Dachy Gdańsk

Najlepsze Dachy Gdańsk

13 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Deker z Gdańska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Usłudiogólnobudowlane Robert Kankowski - Wyjątkowe Wykonanie Dachu Gdańsk

Wyjątkowe Wykonanie Dachu Gdańsk

15 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Usłudiogólnobudowlane Robert Kankowski jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny wykonania dachu. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Novtech sp. z o.o. - Perfekcyjne Dachy Gdańsk

Perfekcyjne Dachy

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie dachów i zatrudnij Novtech sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

KDE Construction - Świetne Dachy w Gdańsku

Świetne Dachy w Gdańsku

43 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu dachów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

RemDomPol PRO. ''Battler sp. z o.o.'' - Doskonałej Jakości Dachy Gdańsk

RemDomPol PRO. ''Battler sp. z o.o.''

17 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij RemDomPol PRO. Battler sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Twój Dom s.c OKNA DRZWI ROLETY - Doskonałej Jakości Przebudowy Dachu Gdańsk

Doskonałej Jakości Przebudowy Dachu

17 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie przebudów dachu i zatrudnij Twój Dom s.c OKNA DRZWI ROLETY. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

JASSEM-BUD - Wyjątkowe Usługi Ciesielskie Gdańsk

JASSEM-BUD

8 opinii

Wyjątkowy cieśla z obszerną wiedzą z zakresu wyjątkowych usług ciesielskich nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 26 zleceń na budowę dachu w Gdańsku

Wykonanie Dachu Gdańsk

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gdańsk

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Perfekcyjne Budowanie Dachu Gdańsk

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

 • Gdańsk

2024-04-05 do 2024-04-13
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 50m², Gdańsk

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: do 50m² Rodzaj pokrycia: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Gdańsk

2024-04-04 do 2024-04-12

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 400m², Gdańsk

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membra...

 • Gdańsk

2024-03-27 do 2024-04-04

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 50m², Gdańsk

Klient napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 50m²". Wykonaj zadanie najwyższej klasy wykonania dachu jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Gdańska i przyległych powiatów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Gdańsk

2024-03-20 do 2024-03-28

Profesjonalni Cieśle Gdańsk

Jako sprawdzony wykonawca i profesjonalny cieśla działasz na terenie Gdańska i w sąsiednich miastach? Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gdańsk

2024-03-19 do 2024-03-27

Tanie Usługi Dekarskie Gdańsk

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Gdańsk

2024-03-17 do 2024-03-25

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Informacje dodatkowe: Dwa bliźniaki . Gdańsk łosto...

 • Gdańsk

2024-03-14 do 2024-03-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m², Gdańsk

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 251-300m²". Wykonaj usługę fantastycznego wykonania dachu jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Gdańska i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Gdańsk

2024-03-13 do 2024-03-21

Porządne Dachy Gdańsk

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-250m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gdańsk

2024-03-09 do 2024-03-17

Świetne Dachy

Wykonanie dachów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 450m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2024-03-08 do 2024-03-16

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Gdańsk

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², dotarcie do najwyższej klasy budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Gdańsk

2024-03-07 do 2024-03-15

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m², Gdańsk

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Gdańsk

2024-03-05 do 2024-03-13

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 101-150m² i zostało napisane przez rzetelnego Zleceniodawcę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Gdańsk

2024-02-27 do 2024-03-06

Cieśle

Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gdańsk

2024-02-21 do 2024-02-29

Korzystna Budowa Dachu

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Informacje dodatkowe: Budynek dwurodzinny "bliźnia...

 • Gdańsk

2024-02-20 do 2024-02-28

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m², Czaple

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe budowanie dachu w rejonie Pomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

 • Czaple

2024-02-12 do 2024-02-20

Dachy

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Gdańska oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

 • Gdańsk

2024-01-22 do 2024-01-30

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z ofer...

 • Gdańsk

2024-01-18 do 2024-01-26

Dachy

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Gdańsk

2023-12-07 do 2023-12-15

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m², znalezienie najwyższej klasy budowy dachu może być trudne, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Gdańsk

2023-12-02 do 2023-12-10

Tania Budowa Dachu

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Dzień dobry, zlecę wykonanie od podstaw da...

 • Gdańsk

2023-11-29 do 2023-12-07

Fantastyczne Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Gdańsk

2023-11-15 do 2023-11-23

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gdańsk

Klient szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Gdańsk

2023-11-12 do 2023-11-12

Perfekcyjne Usługi Ciesielskie

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy perfekcyjne usługi ciesielskie dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdańsk i okolic. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Gdańsk

2023-10-12 do 2023-10-20

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 1700m², Gdańsk

Nie możesz znaleźć dobranego pod Ciebie zlecenia? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Gdańsk zapoznaj się ze zleceniem o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 1700m²". Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2023-10-12 do 2023-10-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Najczęstsze pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Dachów