Dachy w Chojnicach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 407 856 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Chojnicach

Dachy Chojnice

Usługi Ogólnobudowlane Formela Wojciech

20 opinii

Dzięki precyzji wykonania usługi ciesielskiej Usługi Ogólnobudowlane Formela Wojciech wybija się w branży. Sławę tworzą rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Jeśli chcesz poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Tera Bud - Najwyższej Klasy Cieśla Chojnice

Tera Bud

6 opinii

Ten cieśla posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą zawsze gotowym do pracy - Tera Bud to doskonały wybór dla Ciebie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Usługi Stolarsko-Ciesielskie Michał Ryduchowski - Najlepsze Wykonanie Dachu Chojnice

Usługi Stolarsko-Ciesielskie Michał Ryduchowski

3 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy Usługi Stolarsko-Ciesielskie Michał Ryduchowski świadczą usługi z zakresu najlepszego wykonania dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi dekarskiej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Usługi ciesielskie - Doskonałe Dachy Chojnice

Usługi ciesielskie

1 opinia

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi ciesielskie są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

EK-BUD II Jakub Rostankowski - Świetne Dachy Chojnice

Świetne Dachy Chojnice

3 opinie

EK-BUD II Jakub Rostankowski świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Chojnic i z sąsiednich miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Phub - Pierwszorzędne Dachy Chojnice

Pierwszorzędne Dachy Chojnice

1 opinia

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij Phub. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Konstrukcje Drewniane Błażej Gregus - Dobry Cieśla Chojnice

Konstrukcje Drewniane Błażej Gregus

1 opinia

Firma Konstrukcje Drewniane Błażej Gregus zajmuje się usługami z zakresu wykonania dachu jednospadowego. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi opiniami Klientów. Ci cieśle nie mają sobie równych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

F1 Arkadiusz Gogolewski - Solidne Dachy w Chojnicach

Solidne Dachy w Chojnicach

3 opinie

Firma F1 Arkadiusz Gogolewski świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Chojnice oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

USŁUGI GLAZURNICZE - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Chojnice

USŁUGI GLAZURNICZE

1 opinia

Firma USŁUGI GLAZURNICZE świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Chojnic i z sąsiednich miast. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

FHU D.K. Construction - Porządne Dachy Chojnice

FHU D.K. Construction

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij FHU D.K. Construction. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Chojnicach

Fantastyczne Budowanie Dachu Chojnice

Upewnij się, że Klienci zlecający budowanie dachu są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od budowania dachu. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Skoszewo

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Człuchów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Człuchów

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 110m², Śliwice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 110m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Śliwice

2022-11-12 do 2022-11-12

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Przechlewo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe p...

 • Przechlewo

2022-07-17 do 2022-07-25

Rewelacyjni Cieśle Chojnice

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako rzetelny fachowiec świadczący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji w Pomorskim poznaj treść zlecenia o treści "Dam zlecenie na prace na dachu, 10m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Koscuerzyna-Rybaki

2022-08-05 do 2022-08-13

Rewelacyjne Budowanie Dachu

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego budowania dachu jako fachowiec w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji prac z okolic Pomorskiego i pobliskich powiatów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Stara Kiszewa

2022-09-04 do 2022-09-12

Fachowe Usługi Ciesielskie Chojnice

Zakres zlecenia: Komin Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapyta...

 • Kościerzyna

2022-08-20 do 2022-08-28

Budowa Dachu Chojnice

Zakres zlecenia: Wzmocnienie obecnej konstrukcji Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: nie dotyczy Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapyta...

 • Lubichowo

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Głodowo

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako sprawdzony profesjonalista oferujący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji na terenie Pomorskiego zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Głodowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano wczoraj o 20:30

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 184m², Bytów

Ten Klient, który nadal nie znalazł budowy dachu, choć szuka od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 184m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bytów

2022-07-30 do 2022-08-07

Korzystna Budowa Dachu

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu budowy dachu sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bytów

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Lipka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Mate...

 • Lipka

2022-08-28 do 2022-09-05

Znakomite Usługi Dekarskie Chojnice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Borzytuchom

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę kompleksową budowę dachu, 215m², Koronowo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 215m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Koronowo

2022-11-08 do 2022-11-16

Staranne Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Łączyno

2022-07-25 do 2022-08-02

Wykwalifikowani Cieśle

Klient szuka wykwalifikowanego cieśli i pisze - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług dekarskich w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Przywidz

2022-12-27 do 2023-01-04

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Zawada

2022-10-15 do 2022-10-23

Najlepsze Usługi Dekarskie

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi dekarskiej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dolna grupa

2022-08-24 do 2022-09-01

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Połęczyno

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Połęczyno

2022-10-15 do 2022-10-23

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Połęczyno

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Połęczyno

2022-10-15 do 2022-10-23

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 15m², Wieś Sitno Koło Żukowa I Kartuz Wojew. Pomorskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 15m² Rodzaj budynku: drewutnia przy domku letniskowym Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodach...

 • Wieś Sitno koło Żukowa i Kartuz wojew. pomorskie

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Mrocza

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Mrocza

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Mrocza

Szukasz pracy jako ekspert od pierwszorzędnego budowania dachu w miejscowości Kujawsko-pomorskie lub w pobliskich miastach? Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Mrocza

2022-12-26 do 2022-12-27

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 35m², Świecie

Wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Świecie

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Smętowo Graniczne

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne dachy to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako cieśla posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Smętowo Graniczne

2022-09-19 do 2022-09-27

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli