Dachy w Tczewie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 407 930 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Tczewie

Dachy Tczew

Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK

28 opinii

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy Zakład Usługowo - Handlowy MASS-DEK, która świadczy usługi budowania dachu na bardzo wysokim poziomie. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi Ogólnobudowlane Formela Wojciech - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Tczew

Perfekcyjne Wykonanie Dachu Tczew

20 opinii

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie specjalistom od wykonania dachu z miejscowości Tczew. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Pomorskie Dachy - Wyjątkowe Budowanie Dachu Tczew

Pomorskie Dachy

7 opinii

Zleć prace dotyczące budowania dachu specjalistom firmy Pomorskie Dachy z miejscowości Tczew. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Tczewa nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NORBUD Piotr SAWICKI - Pierwszorzędne Dachy Tczew

NORBUD Piotr SAWICKI

5 opinii

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? NORBUD Piotr SAWICKI z Tczewa jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Usługi ogólnobudowlane - Staranne Dachy Tczew

Staranne Dachy Tczew

4 opinie

Firma Usługi ogólnobudowlane świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Tczewa i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi ogólnobudowlane Adrian Kurowski - Solidne Przebudowy Dachu Tczew

Solidne Przebudowy Dachu

2 opinie

Zrealizowanie przebudów dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi ogólnobudowlane Adrian Kurowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi Ogólnobudowlane CEZAR - Najwyższej Klasy Cieśla Tczew

Usługi Ogólnobudowlane CEZAR

2 opinie

Ten cieśla posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą zawsze gotowym do pracy - Usługi Ogólnobudowlane CEZAR to doskonały wybór dla Ciebie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

GLOBAL-BUD usługi ogólnobudowlane i dekarskie - Dobre Usługi Dekarskie Tczew

GLOBAL-BUD usługi ogólnobudowlane i dekarskie

1 opinia

Nie możesz znaleźć specjalisty świadczącego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w Tczewie. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Dachy/Ciesielstwo - Wysokiej Klasy Budowanie Dachu w Tczewie

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu w Tczewie

2 opinie

Powierz zadanie budowania dachu ekspertom z miejscowości Tczew. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Tczewa nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

KMConstruction - Rewelacyjne Budowanie Dachu Tczew

KMConstruction

9 opinii

KMConstruction to eksperci z branży rewelacyjnych usług dekarskich i budowania dachu, świadczący usługi dla Klientów z Tczewa i sąsiednich powiatów. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Najnowsze z 27 zleceń na budowę dachu w Tczewie

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Tczew

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Wielgłowy

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano wczoraj o 12:48

Usługi Dekarskie Tczew

Zakres zlecenia: Demontaż dachówki, obicie łatami, pokrycie papą i ułożenie dachówki Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: Jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa ...

 • Tczew

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m², Tczewskie Łąki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 310m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Doda...

 • Tczewskie łąki

2022-11-23 do 2022-11-23

Dachy Tczew

Ten Klient jeszcze potrzebuje profesjonalistów od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 320m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Tczewskie łąki

2022-11-20 do 2022-11-28

Tanie Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m²". Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Śliwiny

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 55m², Turze

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 55m² Rodzaj budynku: Dom letniskowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa, gont bitumiczny Dodatko...

 • Turze

2022-08-21 do 2022-08-29

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Godziszewo

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od dachów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Pomorskie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Godziszewo

2022-09-26 do 2022-10-04

Rzetelne Usługi Ciesielskie Tczew

Nie możesz znaleźć skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako sprawdzony wykonawca świadczący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy na terenie Malborka poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 18m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Malbork

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Malbork

Ten Klient jest zdania, że świetne dachy to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako cieśla udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Malbork

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Lubichowo

Jako dobry cieśla realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze gotowy do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Zapytanie o prace na dachu, do 150m²". Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lubichowo

2022-11-21 do 2022-11-29

Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Sztum

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecę prace na dachu, do 150m², Mierzeszyn

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę prace na dachu, do 150m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Mierzeszyn

2022-09-21 do 2022-09-22

Zlecę kompleksową budowę dachu, 215m², Cedry Wielkie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 215m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, blach...

 • Cedry Wielkie

2022-09-28 do 2022-10-06

Świetna Budowa Dachu Tczew

Wybranie budowy dachu nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Nowa cerkiew

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Głodowo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Budynek gospodarczy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwęglan Dodatkowe...

 • Głodowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano wczoraj o 20:30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Pruszcz Gdański

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Pruszcz Gdański

2022-09-01 do 2022-09-09

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Pruszcz Gdański

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Pruszcz Gdański

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Pruszcz Gdański

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Pruszcza Gdańskiego, więc jeśli szuka idealnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pruszcz Gdański

2022-10-02 do 2022-10-10

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m², Przywidz

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia dobrego cieśli z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma jest słuszną decyzją. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Przywidz

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Smętowo Graniczne

Będąc w branży usług ciesielskich od wielu lat, szczególnie na obszarze Pomorskiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Smętowo Graniczne

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 140m², Kolbudy

Poszukiwane są tanie usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 140m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny dachów, poznaj szczegóły zlecenia. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kolbudy

2022-11-21 do 2022-11-29

Bezkonkurencyjna Budowa Dachu

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł budowy dachu, choć próbuje znaleźć od dłuższego czasu, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 230m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Klienta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kolbudy

2022-07-19 do 2022-07-27

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kolbudy

2022-11-15 do 2022-11-23

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Stara Kiszewa

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Stara Kiszewa

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecę prace na dachu, do 150m², Kwidzyn

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od dachów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace na dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Kwidzyn bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Kwidzyn

2022-10-09 do 2022-10-17

Pierwszorzędni Cieśle

Jako cieśla oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Kwidzyn i w przyległych miastach? Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Kwidzyn

2022-10-09 do 2022-10-17

Znakomite Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwengkan komoroqy ...

 • Kwidzyn

2022-10-04 do 2022-10-12

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli