Dachy w Człuchowie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 228 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Człuchowie

Dachy Człuchów

DREWBUD Bartosz Kowal

2 opinie

Uważasz, że świetne dachy to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - cieśle z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma Usługowo Handlowa KMDOM - Rewelacyjne Budowanie Dachu Człuchów

Firma Usługowo Handlowa KMDOM

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Firma Usługowo Handlowa KMDOM wykonują usługi z zakresu rewelacyjnego budowania dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Nor-bud Zielińska Małgorzata - Fachowe Usługi Ciesielskie w Człuchowie

Fachowe Usługi Ciesielskie w Człuchowie

1 opinia

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Nor-bud Zielińska Małgorzata prześciga konkurentów. Renomę oddają polecenia zachwyconych Klientów. Już teraz zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Bauterm sp. z o.o, - Wyjątkowe Usługi Ciesielskie Człuchów

Bauterm sp. z o.o,

1 opinia

Szukasz sprawdzonego wykonawcy świadczącego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w mieście Człuchów. Zachęcamy do kontaktu.

MADRAS - Tanie Usługi Dekarskie Człuchów

Tanie Usługi Dekarskie Człuchów

5 opinii

Próbujesz dotrzeć do solidnego specjalisty realizującego usługi dekarskie? Ten cieśla jest liderem na terenie Człuchowa. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

MIRPOL - Porządne Dachy Człuchów

MIRPOL

Wciąż szukasz dobrej firmy od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MIRPOL. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

MIRPOL Mirosław Dąbrowski - Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu Człuchów

MIRPOL Mirosław Dąbrowski

Uważasz, że świetne dachy to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

AMP Mariusz Petrecki - Kompetentny Cieśla Człuchów

Kompetentny Cieśla

Nie możesz znaleźć sprawdzonego fachowca realizującego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi na terenie Człuchowa. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Grzegorz Gadzikowski Usługi Dekarskie - Pierwszorzędne Przebudowy Dachu Człuchów

Pierwszorzędne Przebudowy Dachu

Poszukujesz specjalisty od przebudów dachu? Zaufaj doświadczeniu Grzegorz Gadzikowski Usługi Dekarskie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

TOM-DACH - Dobry Cieśla Człuchów

Dobry Cieśla Człuchów

Ten, kto poszukuje dobrej usługi ciesielskiej winien niezwłocznie zgłosić się do tego cieśli i poznać niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 27 zleceń na budowę dachu w Człuchowie

Cieśle Człuchów

Należąc do cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi dekarskie w miejscowości Człuchów i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Człuchów

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Przechlewo

Jako sprawdzona firma i świetny cieśla działasz na terenie Pomorskiego lub w sąsiednich miastach? Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Przechlewo

2022-07-17 do 2022-07-25

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Lipka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Mate...

 • Lipka

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Szczecinek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Do...

 • Szczecinek

2022-12-06 do 2022-12-14

Tanie Usługi Dekarskie Człuchów

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Złotów

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Bobolice

Wykonanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Bobolice

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bobolice

Jeśli fachowe usługi ciesielskie w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Bobolice

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Bobolice

Nie możesz znaleźć dobranego pod Twojej firmy Klienta? Jako solidny profesjonalista świadczący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy na terenie Zachodniopomorskiego zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bobolice

2022-09-05 do 2022-09-13

Perfekcyjne Wykonanie Dachu Człuchów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Łobżenica

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 201-300m², Czechy

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako sprawdzony specjalista wykonujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Czechy zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na prace na dachu, 201-300m²". Skontaktuj się i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Czechy

2022-07-23 do 2022-07-31

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 184m², Bytów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 184m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Bytów

2022-07-30 do 2022-08-07

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bytów

Jeżeli nadal jako ekspert od dachów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Bytowa z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Bytów

2022-08-18 do 2022-08-26

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Borzytuchom

2022-10-25 do 2022-11-02

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Polanów

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od dachów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Zachodniopomorskie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Polanów

2022-11-25 do 2022-12-03

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Łubowo

Szukane są dobre usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu dachów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Łubowo

2022-12-02 do 2022-12-10

Najlepsze Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Mrocza

2022-08-19 do 2022-08-27

Znakomita Budowa Dachu Człuchów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Mrocza

2022-12-26 do 2022-12-27

Dachy Człuchów

Zakres zlecenia: Wymiana zadaszenia z poliweglanu na werandzie po upadku drzewa Powierzchnia dachu: 10m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwenglan komorowy Materiały z...

 • Koscuerzyna-Rybaki

2022-08-05 do 2022-08-13

Pierwszorzędni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 110m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Śliwice

2022-11-12 do 2022-11-12

Perfekcyjne Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Trzebien-Bobolice

2022-11-17 do 2022-11-25

Doskonałej Jakości Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 215m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Koronowo

2022-11-08 do 2022-11-16

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie dachu, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na prace na dachu, budynek pow. ok. 60m² to wspaniały wybór. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Kościerzyna

2022-08-20 do 2022-08-28

Solidne Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m²". Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Osiek nad Notecią

2022-10-07 do 2022-10-15

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Planujesz przyjąć zlecenie na budowanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m² to dobry pomysł. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Czaplinek

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Wałcz

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Wałcza, więc jeśli szuka idealnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wałcz

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę prace na dachu, do 150m², Wałcz

Zakres zlecenia: uszczelnienie rynien Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej Infor...

 • Wałcz

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę kompleksową budowę dachu, 900m² , Wałcz

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę kompleksową budowę dachu, 900m² , dotarcie do doskonałej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Wałcz

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli