Dachy w Starogardzie Gdańskim

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 189 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Starogardzie Gdańskim

Dachy Starogard Gdański

Usługi Ogólnobudowlane Formela Wojciech

20 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Ogólnobudowlane Formela Wojciech. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Tera Bud - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Starogard Gdański

Wysokiej Klasy Budowa Dachu Starogard Gdański

6 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Tera Bud, która świadczy usługi budowy dachu na wysokim poziomie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

TREHAUS - Perfekcyjne Przebudowy Dachu w Starogardzie Gdańskim

Perfekcyjne Przebudowy Dachu w Starogardzie Gdańskim

4 opinie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom TREHAUS. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

R-BUD-DACH@wp.pl - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Starogard Gdański

R-BUD-DACH@wp.pl

2 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego wykonania dachu jednospadowego na terenie Starogardu Gdańskiego. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

WIESBUD Wieslaw Piotrzkowski - Porządne Dachy Starogard Gdański

WIESBUD Wieslaw Piotrzkowski

1 opinia

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z WIESBUD Wieslaw Piotrzkowski są dla Ciebie idealni. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Daniel Osowicki - Doskonałe Usługi Ciesielskie Starogard Gdański

Daniel Osowicki

1 opinia

Pracuje w branży usług ciesielskich od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze Starogardu Gdańskiego, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

TOMBOSS Tomasz Boszka - Staranne Dachy Starogard Gdański

Staranne Dachy Starogard Gdański

2 opinie

Firma TOMBOSS Tomasz Boszka świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Starogardu Gdańskiego i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi Budowlane Damian Kupczyk - Solidne Dachy Starogard Gdański

Usługi Budowlane Damian Kupczyk

3 opinie

Nadal szukasz specjalisty od dachów? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Budowlane Damian Kupczyk. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

P.U.H. Effect Investing - Pierwszorzędne Dachy Starogard Gdański

Pierwszorzędne Dachy

1 opinia

Firma P.U.H. Effect Investing świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Starogardu Gdańskiego i okolic. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Remontowo-budowlane Zbigniew trzebiatowski - Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego Starogard Gdański

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego

1 opinia

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania dachu jednospadowego na wysokim poziomie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 29 zleceń na budowę dachu w Starogardzie Gdańskim

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Lubichowo

Zakres zlecenia: Wzmocnienie obecnej konstrukcji Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: nie dotyczy Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapyta...

 • Lubichowo

2022-11-21 do 2022-11-29

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Godziszewo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ...

 • Godziszewo

2022-09-26 do 2022-10-04

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Starogard Gdański

Jako fachowiec działający na obszarze Pomorskiego i oferujący rozmaite usługi dekarskie poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Smętowo Graniczne

2022-09-19 do 2022-09-27

Perfekcyjne Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m². Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Stara Kiszewa

2022-09-04 do 2022-09-12

Doskonała Budowa Dachu Starogard Gdański

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Budynek gospodarczy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwęglan Dodatkowe...

 • Głodowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 2 dni temu

Cieśle Starogard Gdański

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 110m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Śliwice

2022-11-12 do 2022-11-12

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wielgłowy

Wybranie budowy dachu nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Wielgłowy

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 55m², Turze

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy dachu powinien namierzyć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 55m². Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Turze

2022-08-21 do 2022-08-29

Nieprzeciętni Cieśle

Klient szuka nieprzeciętnego cieśli i pisze - Dam zlecenie na prace na dachu, 10m². Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług ciesielskich w atrakcyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Koscuerzyna-Rybaki

2022-08-05 do 2022-08-13

Zlecę prace na dachu, do 150m², Tczew

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zlecę prace na dachu, do 150m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na zlecenie cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby i Twoja firma jest słuszną decyzją. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Tczew

2023-01-12 do 2023-01-20

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m², Przywidz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 130m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mater...

 • Przywidz

2022-12-27 do 2023-01-04

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: podbitka PCV Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: panel PCV, nie dotyczy Dodatkowe prace: wykonanie podbitki dachowej Materiały z...

 • Mierzeszyn

2022-09-21 do 2022-09-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m², Tczewskie Łąki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 310m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Doda...

 • Tczewskie łąki

2022-11-23 do 2022-11-23

Dobre Usługi Ciesielskie Starogard Gdański

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 320m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Doda...

 • Tczewskie łąki

2022-11-20 do 2022-11-28

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Śliwiny

Zakres zlecenia: Drobna naprawa, gonty Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Eternit Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapytanie od: osoby prywatn...

 • Śliwiny

2022-08-26 do 2022-09-03

Cieśle

Zakres zlecenia: Komin Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapyta...

 • Kościerzyna

2022-08-20 do 2022-08-28

Zlecę prace na dachu, do 150m², Kwidzyn

Zlecający poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecę prace na dachu, do 150m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Kwidzyn

2022-10-09 do 2022-10-17

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Kwidzyn

Zakres zlecenia: czesciowe pokrycie papa zgrzewalna Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: położenie papy Materiał...

 • Kwidzyn

2022-10-09 do 2022-10-17

Staranne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwengkan komoroqy ...

 • Kwidzyn

2022-10-04 do 2022-10-12

Opłacalna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Połęczyno

2022-10-15 do 2022-10-23

Wybitni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Mate...

 • Połęczyno

2022-10-15 do 2022-10-23

Rzetelne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Sztum

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 140m², Kolbudy

Szukane są dobre usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 140m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu dachów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kolbudy

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecę kompleksową budowę dachu, 230m², Kolbudy

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kolbudy

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Kolbudy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: Część płaska deski pokryte papą i mansarda skośna pokryta...

 • Kolbudy

2022-11-15 do 2022-11-23

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Starogard Gdański

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wysokiej klasy wykonania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m² i zostało złożone przez rzetelnego Konsumenta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Malbork

2022-10-23 do 2022-10-31

Najlepsze Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 18m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe...

 • Malbork

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Przyjaźń

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy ...

 • Przyjaźń

2023-01-03 do 2023-01-04

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Pruszcz Gdański

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi ciesielskiej musi koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-01 do 2022-09-09

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli