Dachy w Suwałkach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 628 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 131 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Suwałkach

Dachy Suwałki

KAR-BUD

18 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz doskonałej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z zakresu dachów. Zadzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MARCIN BIENIO - Staranne Dachy Suwałki

Staranne Dachy Suwałki

4 opinie

Szukasz dobrej firmy od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MARCIN BIENIO jest do Twoich usług. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Adam Górski - Dobry Cieśla Suwałki

Dobry Cieśla Suwałki

1 opinia

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Adam Górski jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Euro-Dach - Pierwszorzędna Konstrukcja Dachu Suwałki

Euro-Dach

1 opinia

Jeśli potrzebujesz ekspertów od konstrukcji dachu to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Euro-Dach. Suwałki - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do kontaktu.

Konstrukcje drewniane i wykończenia Kacper Chmielewski - Perfekcyjna Konstrukcja Dachu Suwałki

Konstrukcje drewniane i wykończenia Kacper Chmielewski

8 opinii

Zrealizowanie konstrukcji dachu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Konstrukcje drewniane i wykończenia Kacper Chmielewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Ogólnobudowlana - Profesjonalne Przebudowy Dachu Suwałki

Ogólnobudowlana

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od przebudów dachu to wykorzystaj kompetencje Ogólnobudowlana. Suwałki to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

FHU DACH KOMPLEX - Profesjonalne Dachy Suwałki

FHU DACH KOMPLEX

Myślisz, że profesjonalne dachy to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Pokrycia Wiórem Osikowym Marek Milewski - Znakomite Dachy Suwałki

Pokrycia Wiórem Osikowym Marek Milewski

Według Ciebie znakomite dachy to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Wiór-Dek - Profesjonalne Usługi Dekarskie w Suwałkach

Profesjonalne Usługi Dekarskie w Suwałkach

Pragniesz znaleźć wartego uwagi fachowca od profesjonalnych usług dekarskich z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Wiór-Dek jest Twoim rozwiązaniem. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Arkadiusz - Najlepsze Wykonanie Dachu Suwałki

Arkadiusz

Od wielu lat pracownicy firmy Arkadiusz świadczą usługi z zakresu najlepszego wykonania dachu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi dekarskiej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Najnowsze z 24 zleceń na budowę dachu w Suwałkach

Cieśle Suwałki

Zleceniodawca poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Suwałki

2022-10-19 do 2022-10-27

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Suwałki

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne dachy to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako cieśla posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Suwałki

2022-10-17 do 2022-10-25

Korzystna Budowa Dachu Suwałki

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Przedstaw dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Suwałki

2022-09-05 do 2022-09-13

Świetne Usługi Ciesielskie Suwałki

Nie możesz znaleźć idealnego dla Twojej firmy zapytania? Jako godny uwagi wykonawca oferujący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy na terenie Podlaskiego zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 600m² ". Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Puńsk

2022-08-13 do 2022-08-21

Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Olecko

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Olecko

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: budynek gospodarczy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Olecko

2022-07-18 do 2022-07-26

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Suwałki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Augustów

2022-08-06 do 2022-08-14

Dam zlecenie na prace na dachu, 5m², Augustów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące profesjonalnego wykonania dachu od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Augustów lub sąsiednim mieście. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Augustów

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Solidne Usługi Ciesielskie

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Sejny i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Przedłóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Sejny

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 800m² , Sejny

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 800m² ". Przyjmij usługę pierwszorzędnego wykonania dachu jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Sejn i sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Sejny

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 750m² , Sejny

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 750m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha tr...

 • Sejny

2022-09-14 do 2022-09-22

Dachy Suwałki

Zrealizowanie dachów z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Bargłów Kościelny

2022-07-18 do 2022-07-26

Solidne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Naprawa trzech górnych warstw komina ceglanego Powierzchnia dachu: 10m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

 • Gołdap

2022-08-17 do 2022-08-17

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Zlecę wykonanie wykopu o wymiarach 6 x 3 m i głębokości ok 1,4 m oraz wylanie płyty betonowej w wykonanym wykopie o grubości ok 15cm Powierzchnia dachu: 18m² Rodzaj budynku: wykop 6 x 3 m Rodzaj dachu: płaski ...

 • Rajgród

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Ełk

Szukasz zlecenia jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego wykonania dachu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Ełk

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Ełk

Pokaż Zleceniodawcy, że takiej oferty budowy dachu nie znajdzie w miejscowości Ełk i okolicy, więc jeżeli poszukuje doskonałej budowy dachu to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Ełk

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Ełk

Nie możesz znaleźć dobranego pod Twojej firmy zlecenia? Jako godny uwagi profesjonalista wykonujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Ełk poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Ełk

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Jako cieśla działający na obszarze powiatu i świadczący wszechstronne usługi dekarskie podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Ełk

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Fantastyczne Wykonanie Dachu

Poszukujesz klienta jako specjalista od fantastycznego wykonania dachu w rejonie Warmińsko-mazurskiego lub w rejonie powiatu? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zawady ełckie

2022-10-21 do 2022-10-29

Porządne Dachy

To zapytanie o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Grajewo i z sąsiednich miast. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Grajewo

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Nowy Dwór

Ten Klient jest zdania, że świetne dachy to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako cieśla udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Nowy Dwór

2022-07-16 do 2022-07-24

Rewelacyjni Cieśle

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako rzetelny fachowiec świadczący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji w Giżycku poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o prace na dachu, do 150m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Giżycko

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Giżycko

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Giżycko

2022-12-28 do 2023-01-05

Profesjonalne Budowanie Dachu

Jako ekspert z branży profesjonalnych usług dekarskich i budowania dachu, świadczący usługi dla Klientów z Podlaskiego i przyległych powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Przystawka

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli