Dachy w Hajnówce

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 819 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 802 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Hajnówce

Dachy Hajnówka

Znakomite Dachy w Hajnówce

4 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie dachów i zatrudnij LISOWSKI KAROL. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Bdr Budarex Dariusz Pietraszko - Doskonałe Dachy Hajnówka

Bdr Budarex Dariusz Pietraszko

8 opinii

Wykonanie dachów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Bdr Budarex Dariusz Pietraszko ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Mikołaj Kraśko - Fantastyczne Wykonanie Dachu Hajnówka

Fantastyczne Wykonanie Dachu

3 opinie

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie dachu. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SŁAWOMIR GRABOWSKI - Fantastyczna Budowa Dachu Hajnówka

SŁAWOMIR GRABOWSKI

Po prostu zleć usługę budowy dachu ekspertom z miejscowości Hajnówka. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Hajnówki są jednymi z najlepszych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Daniel Kaczanowski - Profesjonalne Wykonanie Dachu Hajnówka

Daniel Kaczanowski

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy Daniel Kaczanowski, której specjalnością jest wykonanie dachu. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

BudDach - Znakomite Usługi Dekarskie Hajnówka

Znakomite Usługi Dekarskie Hajnówka

Usługi dekarskie na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Artur nastarow - Świetne Dachy Hajnówka

Artur nastarow

Jeżeli wciąż poszukujesz dobrej firmy od dachów to skorzystaj z kwalifikacji Artur nastarow. Hajnówka i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

katarzyna wiacek - Dobry Cieśla Hajnówka

katarzyna wiacek

Firma katarzyna wiacek to wybitni specjaliści z branży fantastycznych usług ciesielskich i budowy dachu, obsługujący Klientów z miejscowości Hajnówka i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Podlasze Budowa - Staranne Dachy Hajnówka

Staranne Dachy Hajnówka

Firma Podlasze Budowa świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Hajnówki i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

trenddom sp. z o.o. - Solidne Przebudowy Dachu Hajnówka

Solidne Przebudowy Dachu

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z trenddom sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 26 zleceń na budowę dachu w Hajnówce

Doskonałe Usługi Ciesielskie Hajnówka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 308m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementow...

 • Nowa łuka

2022-09-17 do 2022-09-25

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 200m², Nowa Łuka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 200m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy w kształcie litery ...

 • Nowa łuka

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Parcewo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Parcewo

2022-07-25 do 2022-08-02

Budowa Dachu Hajnówka

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł budowy dachu, chociaż poszukuje od wielu dni, napisał nam ogłoszenie o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 150m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zleceniodawcy. Ustal pasujący termin od razu!

 • Bielsk Podlaski

2022-12-18 do 2022-12-26

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bielsk Podlaski

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Bielsk Podlaski

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Bielsk Podlaski

Wybranie budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m². Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

 • Bielsk Podlaski

2022-08-12 do 2022-08-20

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Zabłudów

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł budowy dachu, chociaż poszukuje od wielu dni, wysłał nam zapytanie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

 • Zabłudów

2022-09-18 do 2022-09-26

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Hajnówka

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowanie dachu w rejonie Podlaskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 137m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Zwierki

2022-11-09 do 2022-11-16

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 116m², Niewodnica Kościelna

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 116m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocieple...

 • Niewodnica kościelna

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 151-200m², Sokóle

Ten Klient, który nadal nie znalazł budowy dachu, choć szuka od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace na dachu, 151-200m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sokóle

2022-11-24 do 2022-12-02

Tanie Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Ignatki-Osiedle

2022-08-08 do 2022-08-16

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 30m² i zostało napisane przez rzetelnego Zleceniodawcę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Kleosin

2023-01-16 do 2023-01-24

Doskonałej Jakości Dachy Hajnówka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Białystok

2022-09-05 do 2022-09-13

Wyjątkowi Cieśle Hajnówka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blac...

 • Białystok

2022-10-03 do 2022-10-11

Odpowiednia Budowa Dachu

Zakres zlecenia: Naprawa kominów Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywa...

 • Białystok

2022-09-01 do 2022-09-09

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 260m², Białystok

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne dachy to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 260m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako cieśla posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Białystok

2022-12-19 do 2022-12-27

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Zdecyduj się na prace dotyczące pierwszorzędnego budowania dachu od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Białegostoku lub okolicy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Białystok

2023-01-14 do 2023-01-22

Dobra Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Białystok

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Białystok

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha...

 • Białystok

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 317m², Białystok

Klient szuka wykwalifikowanego cieśli i pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 317m². Jeśli realizujesz szerokie spektrum usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Białystok

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Białystok

Jako ekspert z branży tanich usług dekarskich, obsługujący Klientów z miejscowości Białystok i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Białystok

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecę prace na dachu, 25m², Białystok

Wykonaj zlecenie dotyczące najlepszego wykonania dachu od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Białegostoku. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Białystok

2022-11-21 do 2022-11-29

Solidne Wykonanie Dachu

Wybierz zapytanie dotyczące solidnego wykonania dachu od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Białystok lub okolicy. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Białystok

2022-07-23 do 2022-07-31

Budowa dachu, ok. 350m2, Białystok

Zakres zlecenia: budowa dachu Technologia: konstrukcja stalowa Kształt: dwuspadowy Powierzchnia: 350m2 Termin skorzystania z oferty: do ustalenia podczas rozmowy...

 • Białystok

2023-01-16 do 2023-01-24

Najlepsze Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Ogrodniczki

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Karakule

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Ma...

 • Karakule

2022-07-16 do 2022-07-24

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli