Dachy w Mońkach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 273 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 116 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Mońkach

Dachy Mońki

Porządne Dachy Mońki

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od dachów to wykorzystaj kompetencje Pro Technika usługi ogólnobudowlane Mateusz Kuczyński. Mońki i okolice to główny obszar ich działania. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Grombud - Rewelacyjne Wykonanie Dachu Mońki

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Mońki

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego wykonania dachu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Grombud jest gotowa Ci pomóc. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Usługi Blacharsko Dekarskie Paweł Sokołowski - Pierwszorzędne Usługi Ciesielskie Mońki

Pierwszorzędne Usługi Ciesielskie

Ten specjalista działa na obszarze Moniek i świadczy rozmaite usługi ciesielskie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Usługi Dekarskie Jacek Kamieński - Solidne Dachy w Mońkach

Solidne Dachy w Mońkach

Planujesz wybrać godnego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Usługi Dekarskie Jacek Kamieński będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

An Bud Karol Królikowski - Doskonałe Usługi Dekarskie Mońki

An Bud Karol Królikowski

Świadczy usługi dekarskie od lat, głównie na obszarze Moniek, ale także pobliskich powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

An Mar Marek Antonowicz - Najlepsza Konstrukcja Dachu Mońki

An Mar Marek Antonowicz

Myślisz, że najlepsza konstrukcja dachu to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z An Mar Marek Antonowicz doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Ssit Bud Bożena Grygorczyk - Pierwszorzędne Dachy Mońki

Ssit Bud Bożena Grygorczyk

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Ssit Bud Bożena Grygorczyk z Moniek jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Usługi Dekarskie Dariusz Wielakin - Najlepsze Dachy Mońki

Najlepsze Dachy

Jeśli szukasz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to firma Usługi Dekarskie Dariusz Wielakin jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu dachów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Daniel Daniłowski Kmf i P - Pierwszorzędne Przebudowy Dachu Mońki

Pierwszorzędne Przebudowy Dachu

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Daniel Daniłowski Kmf i P są dla Ciebie idealni. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Piechowski Marcin Dach Mar - Świetna Konstrukcja Dachu Mońki

Piechowski Marcin Dach Mar

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Piechowski Marcin Dach Mar jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z dziedziny konstrukcji dachu. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 30 zleceń na budowę dachu w Mońkach

Bezkonkurencyjna Budowa Dachu Mońki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Knyszyn

2022-10-10 do 2022-10-18

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu Mońki

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Szczebra

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Kozińce

Poszukujesz klienta jako ekspert od doskonałego budowania dachu w miejscowości Podlaskie lub w pobliskim rejonie? Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Kozińce

2022-11-25 do 2022-12-01

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Dobrzyniewo Duże

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Dobrzyniewo duże

2022-09-01 do 2022-09-09

Fachowe Usługi Ciesielskie Mońki

Należąc do cieśli z tak dużym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Podlaskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego ogłoszenia. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dobrzyniewo duże

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Przystawka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Przystawka

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Sienkiewicze

Zapytanie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Podlaskiego i okolic. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

 • Sienkiewicze

2022-09-12 do 2022-09-20

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 30m², Czarna Białostocka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 30m² Rodzaj budynku: Skladzik Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha t...

 • Czarna Białostocka

2022-11-14 do 2022-11-15

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Olmonty

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha...

 • Olmonty

2022-12-31 do 2023-01-08

Fantastyczne Budowanie Dachu

Upewnij się, że Klienci zlecający budowanie dachu są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od budowania dachu. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Jurowce

2022-11-01 do 2022-11-09

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Poszukiwane są doskonałe usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 180m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu budowania dachu, poznaj szczegóły zlecenia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Jurowce

2022-11-01 do 2022-11-09

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Grajewo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Grajewo

2022-08-17 do 2022-08-25

Solidne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Białystok

2022-09-05 do 2022-09-13

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Białystok

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blac...

 • Białystok

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Białystok

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Pokaż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Białystok

2022-09-01 do 2022-09-09

Solidne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 260m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Białystok

2022-12-19 do 2022-12-27

Solidne Dachy Mońki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Białystok

2023-01-14 do 2023-01-22

Tanie Usługi Ciesielskie

Jako wybitni profesjonaliści macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie usług ciesielskich. Ogłoszenie ma treść "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Białystok

2022-08-12 do 2022-08-20

Budowa Dachu

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu budowy dachu stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Białystok

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 317m², Białystok

Klient napisał "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 317m²". Wykonaj zadanie najwyższej klasy wykonania dachu jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Białegostoku i przyległych powiatów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Białystok

2022-09-08 do 2022-09-16

Odpowiednia Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Białystok

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Białystok

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Białystok

2022-07-23 do 2022-07-31

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Mońki

Zakres zlecenia: zabudowa podcieni blachą falistej Powierzchnia dachu: 25m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe prace: obróbki bla...

 • Białystok

2022-11-21 do 2022-11-29

Budowa dachu, ok. 350m2, Białystok

Przez zapewnianie starannej usługi dekarskiej Twoja firma wybija się w branży. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Białystok

2023-01-16 do 2023-01-24

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Ignatki-Osiedle

Wybranie budowy dachu nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

 • Ignatki-Osiedle

2022-08-08 do 2022-08-16

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Podlaskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Kleosin

2023-01-16 do 2023-01-24

Fantastyczne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Zlecę wykonanie wykopu o wymiarach 6 x 3 m i głębokości ok 1,4 m oraz wylanie płyty betonowej w wykonanym wykopie o grubości ok 15cm Powierzchnia dachu: 18m² Rodzaj budynku: wykop 6 x 3 m Rodzaj dachu: płaski ...

 • Rajgród

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Ogrodniczki

Klient, który planuje zakup usługi dekarskiej powinien zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Ogrodniczki

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Karakule

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Ma...

 • Karakule

2022-07-16 do 2022-07-24

Odpowiednia Budowa Dachu

Daj znać Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Podlaskiego, więc jeżeli poszukuje odpowiedniej budowy dachu to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Bargłów Kościelny

2022-07-18 do 2022-07-26

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli