Dachy w Sokółce

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 937 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Sokółce

Dachy Sokółka

Usługi ogólnobudowlane

4 opinie

Już od kilku lat pracownicy Usługi ogólnobudowlane realizują usługi z zakresu budowy dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usługi dekarskiej. Ustal pasujący termin!

Usługi remontowo-budowlane Tomasz Pużuk - Najlepsze Przebudowy Dachu Sokółka

Najlepsze Przebudowy Dachu

3 opinie

Myślisz, że najlepsze przebudowy dachu to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Usługi remontowo-budowlane Tomasz Pużuk pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Kolorowy Dom P.U.H. Henryk Mosiejko - Doskonałej Jakości Dachy Sokółka

Doskonałej Jakości Dachy Sokółka

1 opinia

Przygotowanie dachów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Kolorowy Dom P.U.H. Henryk Mosiejko ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Silverhouse - Świetne Dachy Sokółka

Silverhouse

Uważasz, że świetne dachy to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - cieśle z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Luk Łukasz Bochenko - Fantastyczne Wykonanie Dachu w Sokółce

Fantastyczne Wykonanie Dachu w Sokółce

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie dachu. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

kdbudspzoo - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Sokółka

kdbudspzoo

Firma kdbudspzoo świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Sokółki i z sąsiednich miast. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfecta - Doskonałe Przebudowy Dachu Sokółka

Doskonałe Przebudowy Dachu

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Perfecta perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Budujemy razem - Znakomite Dachy Sokółka

Znakomite Dachy

Potrzebujesz profesjonalistów od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - Budujemy razem jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

GeneralBuilding - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Sokółka

Wysokiej Klasy Budowa Dachu

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy GeneralBuilding, która świadczy usługi budowy dachu na wysokim poziomie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Bialdom - Wyjątkowe Budowanie Dachu Sokółka

Wyjątkowe Budowanie Dachu Sokółka

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne cechy firmy, której specjalnością jest budowanie dachu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Sokółce

Zlecę kompleksową budowę dachu, 105m², Szudziałowo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 105m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały ...

 • Szudziałowo

2023-01-18 do 2023-01-26

Najlepsze Budowanie Dachu Sokółka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Przystawka

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Sokółka

Szukasz zlecenia jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego wykonania dachu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Sokółka

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Nowy Dwór

Jeżeli wciąż jako dobra firma od dachów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Podlaskiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Nowy Dwór

2022-07-16 do 2022-07-24

Najlepsze Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 280m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Szczebra

2022-09-25 do 2022-10-03

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 30m² Rodzaj budynku: Skladzik Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha t...

 • Czarna Białostocka

2022-11-14 do 2022-11-15

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Ogrodniczki

Dla Klienta, który pisze - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², dotarcie do najwyższej klasy budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Ogrodniczki

2022-08-03 do 2022-08-11

Solidne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Ma...

 • Karakule

2022-07-16 do 2022-07-24

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Jurowce

Jeśli świetne usługi dekarskie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten zainteresowany napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Jurowce

2022-11-01 do 2022-11-09

Tanie Usługi Dekarskie Sokółka

Poszukiwane są tanie usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 180m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny budowania dachu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Jurowce

2022-11-01 do 2022-11-09

Staranne Dachy Sokółka

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie dachów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Knyszyn

2022-10-10 do 2022-10-18

Budowa Dachu Sokółka

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrej budowy dachu gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Kozińce

2022-11-25 do 2022-12-01

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Dobrzyniewo Duże

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Dobrzyniewo duże

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 155m², Dobrzyniewo Duże

Odpowiedz na zapytanie jako cieśla z obszerną wiedzą w temacie tanich usług dekarskich. Dla Twojej firmy uznanie wśród Klientów to standard. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Dobrzyniewo duże

2022-10-18 do 2022-10-26

Staranne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Białystok

2022-09-05 do 2022-09-13

Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blac...

 • Białystok

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 260m², Białystok

Zlecający, który poszukuje usługi dekarskiej winien już dziś zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Białystok

2022-12-19 do 2022-12-27

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Białystok

Zakres zlecenia: Naprawa kominów Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywa...

 • Białystok

2022-09-01 do 2022-09-09

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Białystok

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Białystok

2023-01-14 do 2023-01-22

Profesjonalne Usługi Dekarskie

Jeśli profesjonalne usługi dekarskie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 317m²". Już teraz umów się z nim na rozmowę.

 • Białystok

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Białystok

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha...

 • Białystok

2022-07-27 do 2022-08-04

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Białystok

2022-08-12 do 2022-08-20

Solidne Usługi Ciesielskie Sokółka

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Białystok i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Przedłóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Białystok

2022-09-07 do 2022-09-15

Fachowe Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, b...

 • Białystok

2022-07-23 do 2022-07-31

Cieśle

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi ciesielskiej musi już teraz zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Białystok

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli