Dachy w Piotrkowie Trybunalskim

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 982 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Piotrkowie Trybunalskim

Dachy Piotrków Trybunalski

Doskonałe Dachy

2 opinie

Zrealizowanie dachów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. ASW-DACH Adrian Wierowicz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

WERO-DACH - Pierwszorzędna Budowa Dachu Piotrków Trybunalski

WERO-DACH

2 opinie

Budowa dachu to życiowa pasja ekipy z firmy WERO-DACH - są jednymi z najlepszych w fachu cieśli. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Pokrycia Dachowe "ERWIK" Rużyccy - Profesjonalna Budowa Dachu Piotrków Trybunalski

Pokrycia Dachowe "ERWIK" Rużyccy

2 opinie

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze cechy firmy Pokrycia Dachowe ERWIK Rużyccy, której specjalnością jest budowa dachu. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

P.P.H.U BUDIMAT Budownictwo Kompleksowe - Doskonałe Usługi Ciesielskie Piotrków Trybunalski

P.P.H.U BUDIMAT Budownictwo Kompleksowe

56 opinii

Pracuje w branży usług ciesielskich od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze Piotrkowa Trybunalskiego, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

QUBE ARTUR KUBIK - Pierwszorzędne Dachy w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwszorzędne Dachy w Piotrkowie Trybunalskim

1 opinia

Firma QUBE ARTUR KUBIK świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

TOM-BUD - Staranne Usługi Ciesielskie Piotrków Trybunalski

TOM-BUD

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi ciesielskiej TOM-BUD wybija się w branży. Renomę tworzą opinie szczęśliwych Klientów. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

"New Home" Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik - Staranne Przebudowy Dachu Piotrków Trybunalski

Staranne Przebudowy Dachu Piotrków Trybunalski

1 opinia

Według Ciebie staranne przebudowy dachu to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - cieśle z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Jacek Kluf CERTA - Pierwszorzędne Usługi Dekarskie Piotrków Trybunalski

Pierwszorzędne Usługi Dekarskie Piotrków Trybunalski

1 opinia

Każdy, kto szuka usługi dekarskiej musi niezwłocznie zgłosić się do tego cieśli i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi.

Leo-Bud - Fantastyczne Usługi Ciesielskie Piotrków Trybunalski

Leo-Bud

Każdy, kto szuka usługi dekarskiej musi niezwłocznie zgłosić się do tego cieśli i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi.

TIMBER HURTOWNIA DREWNA I POKRYĆ DACHOWYC - Rewelacyjne Budowanie Dachu Piotrków Trybunalski

Rewelacyjne Budowanie Dachu

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z TIMBER HURTOWNIA DREWNA I POKRYĆ DACHOWYC są dla Ciebie stworzeni. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Piotrkowie Trybunalskim

Sumienni Cieśle Piotrków Trybunalski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Piotrków Trybunalski

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano wczoraj o 20:19

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 480m², Piotrków Trybunalski

Wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Piotrków Trybunalski

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Piotrków Trybunalski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Czterospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dod...

 • Piotrków Trybunalski

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Piotrków Trybunalski

Ten Klient wciąż szuka dobrej firmy od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Piotrków Trybunalski

2022-10-23 do 2022-10-31

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Piotrków Trybunalski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dodatk...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-29 do 2022-08-06

Usługi Dekarskie Piotrków Trybunalski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Wolbórz

2022-07-22 do 2022-07-30

Korzystna Budowa Dachu Piotrków Trybunalski

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², znalezienie korzystnej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Czarnocin

2022-08-03 do 2022-08-11

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Piotrków Trybunalski

Klient napisał "Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m²". Odpowiedz na potrzebę cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Sójki

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Drużbice

Jako dobry cieśla realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze gotowy do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²". Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Drużbice

2022-07-21 do 2022-07-29

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bełchatów

Będąc w branży usług ciesielskich od wielu lat, szczególnie na obszarze Bełchatowa, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Bełchatów

2022-09-23 do 2022-10-01

Dobrzy Cieśle

Nie możesz znaleźć pasującego do Ciebie zlecenia? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi ciesielskie i cieśla pierwszej klasy w Bełchatowie poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na prace na dachu, 30m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Bełchatów

2023-01-07 do 2023-01-15

Dobre Usługi Ciesielskie Piotrków Trybunalski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 152m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, dachó...

 • Rydzynki

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Tomaszów Mazowiecki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-28 do 2022-09-28

Wykonanie Dachu

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowego wykonania dachu od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Tomaszów Mazowiecki lub okolicy. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-26 do 2022-10-04

Korzystna Budowa Dachu

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Rokiciny-Kolonia

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Bukowiec

Klient szuka najwyższej klasy cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m². Jeśli realizujesz szerokie spektrum usług dekarskich w dobrych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Bukowiec

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapytanie o wykonanie dachu, 112m2, Romanów

Zakres zlecenia: montaż konstrukcji i pokrycia dachowego Powierzchnia prac: 112m2 Lokalizacja: Romanów woj. łódzkie Materiały: zleceniodawca zapewnia materiały Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka Termin rozpoczę...

 • Romanów

2022-07-18 do 2022-07-26

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 35m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Wola pszczółecka

2022-07-28 do 2022-08-05

Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 75m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocieplen...

 • Sławno

2022-08-10 do 2022-08-18

Pierwszorzędne Dachy

Zrealizowanie dachów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę kompleksową budowę dachu, 301-500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Lubochnia

2022-11-11 do 2022-11-19

Fantastyczne Wykonanie Dachu

Poszukujesz klienta jako specjalista od fantastycznego wykonania dachu w rejonie Łódzkiego lub w rejonie powiatu? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kleszczów

2022-07-18 do 2022-07-26

Budowa Dachu

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę kompleksową budowę dachu, 108m², dotarcie do świetnej budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Pabianice

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Pabianice

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowania dachu to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pabianice

2022-11-10 do 2022-11-18

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Pabianice

Udowodnij Zlecającemu, że takiej propozycji budowy dachu szybko nie znajdzie na terenie Pabianic, więc jeżeli poszukuje taniej budowy dachu to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Pabianice

2022-08-01 do 2022-08-09

Dobre Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj budynku: sala gimnastyczna Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkow...

 • Pabianice

2022-09-28 do 2022-10-06

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli