Dachy w Rawie Mazowieckiej

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 133 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 504 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Rawie Mazowieckiej

Dachy Rawa Mazowiecka

DAR-MIR

Powierz zadanie budowania dachu ekspertom z miejscowości Rawa Mazowiecka. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Rawy Mazowieckiej są jednymi z najlepszych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Dach-Art Włodzimierz Wolski - Utalentowany Cieśla Rawa Mazowiecka

Utalentowany Cieśla Rawa Mazowiecka

Ten cieśla posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą zawsze przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - Dach-Art Włodzimierz Wolski to doskonały fachowiec dla Ciebie. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dariusz Kołodziejek - Znakomite Dachy Rawa Mazowiecka

Znakomite Dachy

Zaufaj fachowcom w dziedzinie dachów i zatrudnij Dariusz Kołodziejek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Z.P.U OGROBET - Doskonałej Jakości Dachy Rawa Mazowiecka

Doskonałej Jakości Dachy Rawa Mazowiecka

Jeszcze szukasz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - Z.P.U OGROBET jest do Twoich usług. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

RED HOUSE - Znakomite Usługi Dekarskie Rawa Mazowiecka

Znakomite Usługi Dekarskie

Usługi dekarskie na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

"BŁAŻEJEWSKI" MARIUSZ BŁAŻEJEWSKI - Najlepsza Konstrukcja Dachu Rawa Mazowiecka

"BŁAŻEJEWSKI" MARIUSZ BŁAŻEJEWSKI

Gdy poszukujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to BŁAŻEJEWSKI MARIUSZ BŁAŻEJEWSKI są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny konstrukcji dachu. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Red house TYNKI - Pierwszorzędne Dachy w Rawie Mazowieckiej

Pierwszorzędne Dachy w Rawie Mazowieckiej

Szukasz sprawdzonego fachowca wykonującego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w mieście Rawa Mazowiecka. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Z.R.B. MEBLO-HAUSE - Wyjątkowa Budowa Dachu Rawa Mazowiecka

Wyjątkowa Budowa Dachu

Potrzebujesz wyjątkowego cieśli z zakresu budowy dachu? Nie szukaj dalej, firma Z.R.B. MEBLO-HAUSE jest świetnym wyborem. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

Usługi ogólnobudowlane ANNA - Świetne Dachy Rawa Mazowiecka

Usługi ogólnobudowlane ANNA

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Usługi ogólnobudowlane ANNA są dla Ciebie idealni. Ustal pasujący termin już teraz!

Dom-Bud - Wyjątkowe Budowanie Dachu Rawa Mazowiecka

Dom-Bud

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii budowania dachu. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 29 zleceń na budowę dachu w Rawie Mazowieckiej

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 320m², Regnów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 320m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Regnów

2023-01-03 do 2023-01-11

Pierwszorzędna Budowa Dachu Rawa Mazowiecka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Mater...

 • Biała Rawska

2022-12-16 do 2022-12-24

Wybitni Cieśle Rawa Mazowiecka

Klient szuka wybitnego cieśli i pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m². Jeśli realizujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rawa Mazowiecka

2022-08-11 do 2022-08-19

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Biała Rawska

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Płyta...

 • Biała Rawska

2022-08-08 do 2022-08-16

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Rawa Mazowiecka

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wysokiej klasy wykonania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zapotrzebowanie na prace na dachu, 24m² i zostało złożone przez rzetelnego Konsumenta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Rawa Mazowiecka

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 24m², Wołucza

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 24m² Rodzaj budynku: Dach nad tarasem Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Wołucza

2022-07-30 do 2022-08-07

Porządne Dachy Rawa Mazowiecka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Borszyce

2023-01-19 do 2023-01-27

Rewelacyjne Budowanie Dachu Rawa Mazowiecka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 220m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Wola pękoszewska

2022-09-01 do 2022-09-09

Solidne Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Puszcza Mariańska

2022-07-29 do 2022-08-06

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowanie dachu w rejonie Mazowieckiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 224m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bednary

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Mogielnica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Mogielnica

2022-09-04 do 2022-09-12

Wykonanie Dachu

Rewelacyjne wykonanie dachu to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mszczonów

2022-11-17 do 2022-11-25

Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 60m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe p...

 • Mszczonów

2022-08-20 do 2022-08-28

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Mszczonów

Ten Zlecający jeszcze poszukuje profesjonalistów od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Mszczonów

2022-07-23 do 2022-07-31

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Skierniewice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: daszek ...

 • Skierniewice

2022-09-01 do 2022-09-09

Tania Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocie...

 • Michałowice

2022-09-27 do 2022-09-28

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Krze duże

2022-07-12 do 2022-07-20

Pierwszorzędne Dachy

Zrealizowanie dachów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Krze duże

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 130m², Miedniewice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 130m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowe...

 • Miedniewice

2022-12-21 do 2022-12-29

Rewelacyjne Budowanie Dachu

Starasz się odnaleźć zlecenia jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Łódzkiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Inowłódz

2022-09-04 do 2022-09-12

Znakomite Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dod...

 • Podlasie

2022-11-11 do 2022-11-19

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie

Złóż ofertę jako cieśla z wymaganym doświadczeniem z zakresu najwyższej klasy usług ciesielskich. Dla Twojej firmy uznanie wśród Klientów to zwykła rzecz. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Benenard

2022-12-13 do 2022-12-21

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Podlasie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Podlasie

2022-11-08 do 2022-11-16

Fantastyczne Budowanie Dachu

Upewnij się, że Klienci zlecający budowanie dachu są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od budowania dachu. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Lubochnia

2022-11-11 do 2022-11-19

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: Budowa komina z klinkieru ok 1 metra ponad połać dachowa Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 1m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: nie dotyczy M...

 • Mazowieckie

2023-01-06 do 2023-01-14

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 300m², Żyrardów

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie w miejscowości Żyrardów i okolicy, więc jeśli szuka taniej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Żyrardów

2022-11-05 do 2022-11-13

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Żyrardów

Najwyższej klasy wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w branży. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Żyrardów

2022-11-28 do 2022-12-06

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 200m², Grójec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowe...

 • Grójec

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Siestrzeń

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Siestrzeń

2022-09-29 do 2022-10-07

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli