Dachy w Brzezinach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 637 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 529 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Brzezinach

Dachy Brzeziny

Usługi Budowlane Bartosz Ziółczyk

11 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od dachów? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Budowlane Bartosz Ziółczyk. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Mbmdachy - Solidne Wykonanie Dachu Jednospadowego Brzeziny

Mbmdachy

3 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy Mbmdachy realizują usługi z zakresu wykonania dachu jednospadowego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usługi dekarskiej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dachy Borowiecki - Fantastyczna Budowa Dachu Brzeziny

Dachy Borowiecki

11 opinii

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne zalety firmy Dachy Borowiecki, której specjalnością jest budowa dachu. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Piotr Kwiatkowski - Najlepsze Budowanie Dachu Brzeziny

Piotr Kwiatkowski

2 opinie

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze budowanie dachu w rejonie Brzezin i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z doświadczenia Piotr Kwiatkowski. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

P.H.U RAFF-DACH Rafał Lisik - Najlepsze Wykonanie Dachu Brzeziny

P.H.U RAFF-DACH Rafał Lisik

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? P.H.U RAFF-DACH Rafał Lisik jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

HP Project - Świetne Dachy Brzeziny

Świetne Dachy Brzeziny

1 opinia

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry HP Project. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi ciesielsko-dekarskie Anna Płoszka - Najlepsze Dachy Brzeziny

Usługi ciesielsko-dekarskie Anna Płoszka

W przypadku, gdy potrzebujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to Usługi ciesielsko-dekarskie Anna Płoszka są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny dachów. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

DARO - Profesjonalne Dachy Brzeziny

DARO

Gdy poszukujesz profesjonalnej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu dachów. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

LENARDACH Martyna Gabara - Znakomite Dachy Brzeziny

LENARDACH Martyna Gabara

Według Ciebie znakomite dachy to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Dach-Mix - Profesjonalny Cieśla w Brzezinach

Profesjonalny Cieśla w Brzezinach

Ten cieśla proponuje swoje doświadczenie na terenie Brzezin oraz w przyległych powiatach. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 26 zleceń na budowę dachu w Brzezinach

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Brzeziny

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Brzeziny

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Koluszki

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ...

 • Koluszki

2022-11-19 do 2022-11-27

Wykwalifikowani Cieśle Brzeziny

Klient szuka wykwalifikowanego cieśli i pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług dekarskich w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Żakowice

2022-09-15 do 2022-09-23

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Żakowice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne dachy to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Żakowice

2022-09-21 do 2022-09-29

Tanie Usługi Dekarskie Brzeziny

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkow...

 • Justynów

2022-08-18 do 2022-08-18

Dobrzy Cieśle

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeśli wykonujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Teolin

2022-10-01 do 2022-10-09

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Zelgoszcz

Klient napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Przyjmij usługę wyjątkowego budowania dachu jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do wykonania prac z okolic Łódzkiego i pobliskich powiatów. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Zelgoszcz

2022-09-21 do 2022-09-29

Solidne Usługi Ciesielskie Brzeziny

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Łódzkie i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Przedłóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Zelgoszcz

2022-08-11 do 2022-08-19

Odpowiednia Budowa Dachu Brzeziny

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Stryków

2022-12-08 do 2022-12-16

Świetne Dachy Brzeziny

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 35m² Rodzaj budynku: Gospodarczy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blach...

 • Stryków

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Rokiciny-Kolonia

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Rokiciny-Kolonia

2022-09-21 do 2022-09-29

Dobra Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 40m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Głowno

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Bukowiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Bukowiec

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 262m², Łódź Błuty

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na prace na dachu, 262m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia dobrego cieśli z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma jest słuszną decyzją. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Łódź BŁUTY

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 301-500m², Łódź, Łagiewniki

Zakres zlecenia: Naprawa Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu, montaż rynien Mate...

 • Łódź, Łagiewniki

2022-09-18 do 2022-09-26

Fantastyczni Cieśle

Jako fantastyczny cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista stale przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 305m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Łódź

2022-09-08 do 2022-09-16

Utalentowani Cieśle

Wykonaj zlecenie jako cieśla z wyjątkowym doświadczeniem z zakresu doskonałych usług ciesielskich. Dla Twojej firmy śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to codzienność. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Łódź

2022-08-29 do 2022-09-06

Rewelacyjne Usługi Dekarskie

Jeśli rewelacyjne usługi dekarskie to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten zainteresowany zgłosił "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Łódź

2022-08-20 do 2022-08-28

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Łódź

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Łódź

2022-09-03 do 2022-09-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łódź

Jako utalentowani profesjonaliści macie możliwość spełnić wymagania z zakresu usług ciesielskich. Zlecenie ma treść "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Łódź

2022-10-04 do 2022-10-12

Tania Budowa Dachu

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z zakresu budowy dachu sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m². Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Łódź

2022-12-24 do 2023-01-01

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Jako fachowiec działający na obszarze Łodzi i oferujący rozmaite usługi dekarskie poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie stropodachu, ok. 150m2". Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Łódź

2022-11-09 do 2022-11-17

Tanie Usługi Ciesielskie

Usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²". Wybierz numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Łódź

2022-11-20 do 2022-11-28

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², znalezienie najwyższej klasy budowy dachu może być trudne, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Łódź

2022-11-30 do 2022-12-08

Budowa Dachu

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrej budowy dachu gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m². Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Łódź

2022-10-22 do 2022-10-30

Szukam ekipy do prac na dachu, budynek pow. ok. 115m², Łódź

Zakres zlecenia: uszczelnienie komina Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 115m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodatkowe prace: wykonanie ...

 • Łódź

2022-10-20 do 2022-10-28

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli