Wyburzenia w Toruniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 880 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 088 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Toruniu

Wyburzenia Toruń

Konkret

121 opinii

Powierz zadanie usuwania azbestu ekspertom z miejscowości Toruń. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Torunia są w ścisłej czołówce. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

KBR Invest sp. z o.o. - Staranne Wyburzenia Toruń

KBR Invest sp. z o.o.

19 opinii

Firma KBR Invest sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Toruń i z sąsiednich miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ARF-INVEST - Dobra Firma Wyburzeniowa Toruń

ARF-INVEST

16 opinii

Zachwyci Cię fachowe działanie ARF-INVEST w okolicach Torunia. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają dokładnie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Łukasz Jurkiewicz Usługi - Wyburzy.pl - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Toruń

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Toruń

7 opinii

Osoby z Łukasz Jurkiewicz Usługi - Wyburzy.pl to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży rozbiórki budynków. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

RENBUD - Solidne Wyburzenia Toruń

RENBUD

4 opinie

RENBUD oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Torunia i z sąsiednich miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

MAT-BRUK - Świetne Wyburzenia Toruń

Świetne Wyburzenia Toruń

46 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij MAT-BRUK. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Quaestor S.A. - Doskonałe Usuwanie Azbestu w Toruniu

Doskonałe Usuwanie Azbestu w Toruniu

2 opinie

Szukasz specjalistów od doskonałego usuwania azbestu w miejscowości Toruń lub w pobliskich miastach? Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Brzozowski Tomasz - Najlepsze Wyburzanie Ścian Toruń

Brzozowski Tomasz

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz najlepszego wyburzania ścian w rejonie Torunia i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Brzozowski Tomasz. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

KMS Karolina Socha - Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Toruń

KMS Karolina Socha

4 opinie

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z KMS Karolina Socha są dla Ciebie stworzeni. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Trasnsport Ciężarowy - Profesjonalna Rozbiórka Budynków Toruń

Trasnsport Ciężarowy

1 opinia

Rozbiórka budynków nie ma dla firmy Trasnsport Ciężarowy żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 26 zleceń na wyburzenia w Toruniu

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 120m², Toruń

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie starych schodów plus budowa nowych zewnetrznych , dwa po...

 • Toruń

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Toruń

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 2000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Toruń

2023-01-03 do 2023-01-11

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 50m², Toruń

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstaw ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Toruń

2022-12-23 do 2022-12-23

Rozbiórki Toruń

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Toruń

2022-12-21 do 2022-12-22

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Toruń

Ten Zlecający wciąż potrzebuje specjalisty od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Toruń

2022-11-15 do 2022-11-15

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Toruń

Rodzaj prac: Przeniesienie garażu blaszanego Rodzaj obiektu: Przeniesienie garażu Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Przesunięcie garażu o 40 cm Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

 • Toruń

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Toruń

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Toruń

2022-08-24 do 2022-09-01

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Toruń

2022-08-16 do 2022-08-24

Znakomite Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: usunięcie 3 łuków Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: suporeks, parter Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowi...

 • Toruń

2022-08-13 do 2022-08-21

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 40m², Toruń

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Domek dzialkowy Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-30...

 • Toruń

2022-07-16 do 2022-07-24

Profesjonalne Wyburzenia Toruń

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Do...

 • Nadróż

2022-08-16 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 50m², Młyniec Pierwszy

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek 7,3 na 6 m ,wysokość maksymalna 2,7 Termin rozpoczęcia pr...

 • Młyniec pierwszy

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Kawęczyn

Dla Klienta wyszukanie godnej zaufania firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, samodzielnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Kujawsko-pomorskiego, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kawęczyn

2022-12-07 do 2022-12-15

Solidne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kawęczyn

2022-12-07 do 2022-12-15

Pierwszorzędne Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Aleksandrów Kujawski

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 101-200m², Aleksandrów Kujawski

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Aleksandrów Kujawski

2022-10-17 do 2022-10-25

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 10m², Obrowo

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Obrowo

2022-09-25 do 2022-10-03

Solidne Rozbiórki

Rodzaj prac: Skucie tynków Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 430m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Golub-Dobrzyń

2022-09-01 do 2022-09-09

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Golub-Dobrzyń

Odpowiedz na zlecenie jako firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie na terenie Golubia-Dobrzynia i w rejonie powiatu. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Golub-Dobrzyń

2022-07-29 do 2022-08-06

Znakomite Wyburzenia

Ten Klient uważa, że znakomite wyburzenia to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Lisewo

2022-11-04 do 2022-11-12

Firma Wyburzeniowa Toruń

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie na terenie Inowrocławia oraz w rejonie Inowrocławia. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Inowrocław

2022-11-28 do 2022-12-06

Solidne Rozbiórki

Jeżeli jako profesjonalista od rozbiórek szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Inowrocławia bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Inowrocław

2022-11-03 do 2022-11-11

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 36m², Inowrocław

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 36m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Cegła ściana działowa 5 piętro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykon...

 • Inowrocław

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapytanie o kruszenie materiałów, do 100m², Inowrocław

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: Gruz Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Inowrocław

2023-01-01 do 2023-01-09

Zlecę rozbiórkę obiektu, 30m², Nowa Wieś Wielka

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę rozbiórkę obiektu, 30m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Nowa Wieś Wielka

2022-11-10 do 2022-11-18

Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Kujawsko-pomorskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowa Wieś Wielka

2023-01-15 do 2023-01-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek