Wyburzenia w Tarnowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 086 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 138 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Tarnowie

Wyburzenia Tarnów

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

34 opinie

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma MAAT Tomasz Gondek jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

GRUNT Nowak Przemysław - Pierwszorzędne Wyburzenia Tarnów

GRUNT Nowak Przemysław

12 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj kompetencje GRUNT Nowak Przemysław. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin już teraz!

Diamentowcy.pl - Najlepsze Kruszenie Betonu Tarnów

Najlepsze Kruszenie Betonu Tarnów

12 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy Diamentowcy.pl realizują usługi z zakresu najlepszego kruszenia betonu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma Usługowa Dominik Bregisz - Solidne Usuwanie Azbestu Tarnów

Solidne Usuwanie Azbestu

7 opinii

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Tarnowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Firma Usługowa Dominik Bregisz jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki w Tarnowie

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki w Tarnowie

10 opinii

Uważasz, że świetne wyburzenia, rozbiórki to trudny temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne - Perfekcyjne Wyburzenia Tarnów

Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne

5 opinii

Myślisz, że perfekcyjne wyburzenia to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Solmar - Doskonałej Jakości Wyburzenia Tarnów

Solmar

2 opinie

Uważasz, że doskonałej jakości wyburzenia to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Solmar udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Tarnów

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

2 opinie

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Fra-Bud Franciszek Wodziński - Doskonałe Wyburzenia Tarnów

Doskonałe Wyburzenia Tarnów

1 opinia

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Fra-Bud Franciszek Wodziński. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski - Pierwszorzędne Rozbiórki Tarnów

P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski

1 opinia

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 372 zleceń na wyburzenia w Tarnowie

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Tarnów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Parterowy dom murowany ze strychem Termin rozpoczęcia prac: w...

 • Tarnów

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecę wyburzenie ścian, 20m², .m Rolnicza Tarnów

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • .m Rolnicza Tarnów

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m², Tarnów

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Tarnów

2022-09-25 do 2022-10-03

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Tarnów

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca napisał - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Tarnów

2022-08-25 do 2022-09-02

Wyburzenie wnętrza obiektu, 1000m2, Tarnów

Zakres zlecenia: wyburzenie wnętrza obiektu (ściany regips, podłoga, płytki, sufit, instalacje) Powierzchnia: 1000m2 Dodatkowe usługi: wraz z wywozem gruzu Termin: możliwy od zaraz...

 • Tarnów

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Tarnów

Ten Klient uważa, że najlepsze wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Tarnów

2022-06-10 do 2022-06-18

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Tarnowa, ale także pobliskich powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Tarnów

2022-06-07 do 2022-06-15

Rewelacyjne Rozbiórki Tarnów

Jeżeli nadal jako ekspert od rozbiórek poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Tarnowa bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Tarnów

2022-05-27 do 2022-06-04

Wyburzenia Tarnów

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzeń. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Zawada

2022-10-19 do 2022-10-22

Solidna Rozbiórka Budynków

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 80m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zawada koło Tarnowa

2022-05-29 do 2022-06-06

Porządne Wyburzania Budynków Tarnów

Rodzaj prac: Rozbiórka schodów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Podest betonowy przy wejściu do budynku ok 2m2 powierzchni około pół metra gru...

 • Brzeźnica

2022-09-08 do 2022-09-16

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m², Wielka Wieś

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Projekt i wyburzenie ściany nośnej do 5 m długości, grubość 24 ...

 • Wielka Wieś

2022-10-23 do 2022-10-31

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: Wyburzenie słupów ogrodzeniowych betonowych Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 80 słupów ogrodzeniowych + podmurowka Termin rozpoczęci...

 • Jaworsko

2022-06-26 do 2022-07-04

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Radgoszcz

Klient poszukuje dobrej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Radgoszcz

2022-07-25 do 2022-08-02

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jadowniki Mokre

2022-07-03 do 2022-07-11

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Brzesko

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka pokrycia dachu z eternitu z uty...

 • Brzesko

2022-10-15 do 2022-10-23

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Brzesko

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka eternitu wraz z utylizacją Ter...

 • Brzesko

2022-10-15 do 2022-10-23

Sumienna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radomyśl Wielki

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 50m², Dębica

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: działka rod Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dębica

2022-06-18 do 2022-06-26

Rewelacyjne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dębica

2022-09-13 do 2022-09-21

Rzetelna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wyburzenie w ścianie nośnej z cegły przejścia o szerokości ok 2,5 m i wysok...

 • Dębica

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Dębica

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dębica

2022-06-16 do 2022-06-24

Świetne Wyburzania Budynków

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Dębica

2022-09-14 do 2022-09-22

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Dębica

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie starego zawalającego się domu z wywózka i uporządkowaniem plac...

 • Dębica

2022-11-02 do 2022-11-10

Firma Wyburzeniowa

Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Małopolskiego - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Szczucin

2022-11-06 do 2022-11-14

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krzeczów

2022-06-08 do 2022-06-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek