Wyburzenia w Starachowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 145 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 215 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Starachowicach

Wyburzenia Starachowice

AS.PROJEKT Szymon Majewski

3 opinie

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace tym zawodowcom w kwestii wyburzania ścian z miejscowości Starachowice. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

AUTO-DUCK - Perfekcyjne Wyburzenia Starachowice

AUTO-DUCK

2 opinie

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj doświadczenie AUTO-DUCK. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi brukarskie Kamil Zaczkiewicz - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Starachowice

Usługi brukarskie Kamil Zaczkiewicz

5 opinii

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy Usługi brukarskie Kamil Zaczkiewicz, której specjalnością jest kruszenie betonu. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ISO-BUD UW - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Starachowice

ISO-BUD UW

1 opinia

Pochłonie Cię sprawne działanie ISO-BUD UW na terenie Starachowic. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

ADELLA - usługi sprzątające, usługi remontowe - Rewelacyjne Usuwanie Azbestu w Starachowicach

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu w Starachowicach

20 opinii

Firma ADELLA - usługi sprzątające usługi remontowe świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Starachowice i z sąsiednich miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Tomasz Dwojak - Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Starachowice

Usługi Budowlane Tomasz Dwojak

3 opinie

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Budowlane Tomasz Dwojak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

BRUK-ŚMIG Kompleksowe Układanie Kostki Brukowej - Solidna Rozbiórka Budynków Starachowice

BRUK-ŚMIG Kompleksowe Układanie Kostki Brukowej

5 opinii

Eksperci z BRUK-ŚMIG Kompleksowe Układanie Kostki Brukowej to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny solidnej rozbiórki budynków. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Zakład Stolarski Marek Pająk - Doskonałe Wyburzenia Starachowice

Zakład Stolarski Marek Pająk

1 opinia

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Zakład Stolarski Marek Pająk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi kominiarskie - Pierwszorzędne Wyburzenia Starachowice

Pierwszorzędne Wyburzenia Starachowice

2 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi kominiarskie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Malibud - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Starachowice

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Starachowice

1 opinia

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Malibud z Starachowic będzie najszybszą drogą. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Najnowsze z 28 zleceń na wyburzenia w Starachowicach

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 2657m², Starachowice

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Starachowice oraz na obszarze Starachowic. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Starachowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Najlepsze Wyburzania Budynków Starachowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 378m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek murowano-drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Starachowice

2022-12-01 do 2022-12-09

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 1000m², Starachowice

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 1000m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Starachowic i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Starachowice

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 10m², Starachowice

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Starachowice i na obszarze Starachowic. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Starachowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Suchedniów

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Świętokrzyskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Suchedniów

2023-01-09 do 2023-01-17

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Suchedniów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Suchedniów

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Porządne Wyburzania Budynków

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-09-10 do 2022-09-18

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Starachowice

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecę rozbiórkę obiektu, 60m², Ostrowiec Świętokrzyski

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-09-19 do 2022-09-27

Znakomite Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Peron Powierzchnia obiektu: 700m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry , nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w województwie ...

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-11-09 do 2022-11-17

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Starachowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek drewniany murowany parterowy wymiary 5/10 dach dachówka cementowa Te...

 • Podszkodzie

2022-08-28 do 2022-09-05

Perfekcyjne Rozbiórki Starachowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Szydłowiec

2022-08-18 do 2022-08-26

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Starachowice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szydłowiec

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Szydłowiec

Ten Zleceniodawca poszukuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Szydłowiec

2023-01-24 do 2023-02-01

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zagnańsk

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek drewniany dwupiętrowy, podpiwniczony, 7m wysokości od poziomu te...

 • Zagnańsk

2023-01-16 do 2023-01-24

Staranne Wyburzenia

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Daleszyce

2022-12-22 do 2022-12-30

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 1200m², Ćmielów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: peron Powierzchnia obiektu: 1200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Nasza firma zajmuję się budową peronów w woj. Świętokrzyskim. Poszukujemy firmy / ekipy b...

 • Ćmielów

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Ćmielów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ćmielów

2022-10-24 do 2022-11-01

Prace rozbiórkowe, 301-500m², Ćmielów

Rodzaj prac: Rozbiórka peronu Rodzaj obiektu: peron Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry , nasza firma jest wykonawca peronów na linii kolejowej nr 25 w województw...

 • Ćmielów

2022-12-13 do 2022-12-21

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki

Olśnij Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Opatowa. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m²" i udowodnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Opatów

2022-11-07 do 2022-11-15

Porządne Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Guzów

2022-08-24 do 2022-09-01

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Kielce

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kielce

2022-10-16 do 2022-10-24

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kielce

2022-12-23 do 2022-12-31

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kielce

2023-01-14 do 2023-01-15

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m², Kielce

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzania budynków to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Kielce

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Prace rozbiórkowe, 10m², Kielce

Rodzaj prac: usuwanie latarnii Rodzaj obiektu: latarnia Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kielce

2022-07-20 do 2022-07-20

Pierwszorzędne Wyburzenia

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Kielce

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, do 100m², Kielce

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kielce

2023-01-05 do 2023-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek