Wyburzenia w Środzie Wielkopolskiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 419 177 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Środzie Wielkopolskiej

Wyburzenia Środa Wielkopolska

Fantastyczne Kucie Betonu w Środzie Wielkopolskiej

2 opinie

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma DUDEK - Adam Dudek jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

MONBUD - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Środa Wielkopolska

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

1 opinia

Wyszukanie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci MONBUD - to prawdziwi specjaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Środy Wielkopolskiej, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

ECO-EuroDOM - Solidna Rozbiórka Budynków Środa Wielkopolska

ECO-EuroDOM

1 opinia

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje solidne kruszenie betonu na obszarze Środy Wielkopolskiej, jak również pobliskich miast i powiatów. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Szarzyński - Doskonałe Kruszenie Betonu Środa Wielkopolska

Doskonałe Kruszenie Betonu Środa Wielkopolska

5 opinii

Zleć usługę kruszenia betonu profesjonalistom z miejscowości Środa Wielkopolska. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Środy Wielkopolskiej nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

marjol - Rewelacyjne Rozbiórki Środa Wielkopolska

marjol

Uwierz fachowcom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij marjol. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Remiko bud - Pierwszorzędne Kucie Betonu Środa Wielkopolska

Remiko bud

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Remiko bud jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

PPHU "KIBIL" S.C. - Doskonałej Jakości Wyburzenia Środa Wielkopolska

PPHU "KIBIL" S.C.

Uważasz, że doskonałej jakości wyburzenia to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z PPHU KIBIL S.C. udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

DecoStone Group Sp z o. o. - Najlepsze Wyburzenia Środa Wielkopolska

DecoStone Group Sp z o. o.

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DecoStone Group Sp z o. o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

TRANS-BUD - Rewelacyjne Wyburzenia Środa Wielkopolska

Rewelacyjne Wyburzenia Środa Wielkopolska

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Środy Wielkopolskiej i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Piotr - Staranne Rozbiórki Środa Wielkopolska

Piotr

Jeszcze szukasz specjalisty od rozbiórek? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Piotr. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najnowsze z 26 zleceń na wyburzenia w Środzie Wielkopolskiej

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Piętro, cegła Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-20 do 2023-01-28

Solidna Firma Wyburzeniowa Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dom piętrowy tak zwana kostka ,stropy najprawdopodobniej drewniane budow...

 • Środa Wielkopolska

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecę rozbiórkę stropodachu, do 100m², Września

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę rozbiórkę stropodachu, do 100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Września

2022-12-08 do 2022-12-16

Zapytanie o wyburzenie ścian, 20m², Śrem

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Śrem

2022-11-10 do 2022-11-18

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie komina, ok 5,5m wysokości, wyburzenie przyległej ściany 6x2,3m, skuc...

 • Śrem

2022-07-18 do 2022-07-26

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Borówiec

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Wielkopolskie i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Borówiec

2022-07-20 do 2022-07-28

Wyburzenie i rozbiórka, 300m2, okolice Robakowa

Ten Klient uważa, że solidne wyburzenia, rozbiórki to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Wyburzenie i rozbiórka, 300m2". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Robakowo

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 1630m², Jarocin

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 1630m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Jarocin

2022-07-22 do 2022-07-30

Doskonałej Jakości Rozbiórki Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jarocin

2022-08-05 do 2022-08-13

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jarocin

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Jarocin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stodoła, ściany częściowo betonowe, w większej części drewno b...

 • Jarocin

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 1000m², Jarocin

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy specjalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Jarocina, którzy znają się na swojej pracy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Jarocin

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 83m², Jarocin

Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 83m²". Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

 • Jarocin

2022-10-04 do 2022-10-12

Najlepsze Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 16m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Czerniejewo

2022-09-26 do 2022-10-04

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Swarzędz

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe inf...

 • Swarzędz

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 50m², Swarzędz

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m2-60m2 Usługa obejmuje wywóz gruzu: bez wywozu gruzu Termin rozpoczęcia prac: 20.12.2022r....

 • Swarzędz

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Swarzędz

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Swarzędz

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 301-500m², Krześlice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Krześlice

2022-08-11 do 2022-08-11

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 800m², Pobiedziska

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 800m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pobiedziska

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano wczoraj o 22:10

Porządne Rozbiórki

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe inf...

 • Mosina

2022-09-13 do 2022-09-21

Porządne Wyburzania Budynków Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Baranowo

2022-12-26 do 2023-01-03

Znakomite Wyburzania Budynków

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 30m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Kobylnica

2023-01-09 do 2023-01-17

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 10m², Mielno

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana nośna 10 metrów kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z ...

 • Mielno

2022-09-26 do 2022-10-04

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatk...

 • Wiry

2022-07-18 do 2022-07-26

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Luboń

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje dobrej firmy od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Luboń

2022-08-02 do 2022-08-10

Wiarygodna Firma Wyburzeniowa

Oczaruj Klienta sprawnym działaniem w miejscowości Poznań. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 5000m²" i zapewnij, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Poznań

2022-08-24 do 2022-09-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek