Wyburzenia w Sosnowcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 431 531 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 267 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sosnowcu

Wyburzenia Sosnowiec

Świetne Wyburzenia

19 opinii

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń to skorzystaj z doświadczenia GW Wyburzenia. Sosnowiec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Najlepsze Wyburzanie Ścian Sosnowiec

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najlepszego wyburzania ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

MK Usługi Katarzyna Michalczuk - Fantastyczne Kucie Betonu Sosnowiec

Fantastyczne Kucie Betonu Sosnowiec

13 opinii

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Sosnowca i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Najwyższej Klasy Kucie Betonu Sosnowiec

Najwyższej Klasy Kucie Betonu

2 opinie

Najwyższej klasy kucie betonu to specjalność tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Znakomita Firma Wyburzeniowa w Sosnowcu

Znakomita Firma Wyburzeniowa w Sosnowcu

1 opinia

Podekscytuje Cię sprawne działanie Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. w rejonie Sosnowca. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą szybko. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

BOGMAR - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Sosnowiec

BOGMAR

1 opinia

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji BOGMAR. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

piotr-bud - Doskonałe Wyburzenia Sosnowiec

Doskonałe Wyburzenia

4 opinie

Szukasz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom piotr-bud. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

FUH Solarium Sunrise Marek Okularczyk - Najlepsze Kruszenie Betonu Sosnowiec

Najlepsze Kruszenie Betonu Sosnowiec

1 opinia

Od wielu lat pracownicy firmy FUH Solarium Sunrise Marek Okularczyk realizują usługi z zakresu najlepszego kruszenia betonu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma Budowlana Filipowski - Porządne Wyburzenia Sosnowiec

Firma Budowlana Filipowski

6 opinii

Firma Firma Budowlana Filipowski oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin!

Daw-Mar Korus Marek - Wyjątkowe Wyburzanie Ścian Sosnowiec

Daw-Mar Korus Marek

3 opinie

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Daw-Mar Korus Marek jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 29 zleceń na wyburzenia w Sosnowcu

Firma Wyburzeniowa Sosnowiec

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Sosnowiec

2023-01-23 do 2023-01-31

Pierwszorzędne Wyburzenia Sosnowiec

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Sosnowiec

2023-01-16 do 2023-01-24

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 301-500m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: do wyburzenia dom piętrowy + prace porządkowe na działce o powierzchni o...

 • Sosnowiec

2022-12-28 do 2023-01-05

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Jako niezawodna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Sosnowiec

2022-11-20 do 2022-11-28

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 18m², Sosnowiec

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 18m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Sosnowiec

2022-10-24 do 2022-11-01

Rozbiórki Sosnowiec

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe in...

 • Sosnowiec

2022-10-23 do 2022-10-31

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sosnowiec

Rodzaj prac: wiercenie w betonie Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wykonanie 175 szt. poziomych otworów o średnicy fi 20mm w pre...

 • Sosnowiec

2022-10-03 do 2022-10-11

Profesjonalne Rozbiórki

Ten Klient uważa, że profesjonalne rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Prace rozbiórkowe, 33m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Sosnowiec

2022-09-12 do 2022-09-20

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sosnowiec

2022-07-24 do 2022-08-01

Pierwszorzędne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 160m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: do wyburzenia stodoła wraz z przyległym budynkiem gospodarczym, j...

 • Będzin

2022-08-22 do 2022-08-30

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Złóż dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Będzin

2022-07-26 do 2022-08-03

Wiarygodna Firma Wyburzeniowa

Wpraw w zachwyt Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 120m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Czeladź

2022-09-17 do 2022-09-25

Znakomite Rozbiórki

Jeżeli jeszcze jako dobra firma od rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Śląskie na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Czeladź

2022-09-13 do 2022-09-14

Firma Wyburzeniowa

Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która nie ma sobie równych na terenie Śląskiego - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Czeladź

2022-08-25 do 2022-09-02

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Mysłowice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Uzyskanie pozwolenia jeżeli wymagane lub zgłoszenie. Termin ro...

 • Mysłowice

2023-01-23 do 2023-01-31

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiurka domu jednorodzinnego połączonego jedna ścianą sąsiadem . Termin...

 • Mysłowice

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Mysłowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Parterowy budynek z po...

 • Mysłowice

2022-09-02 do 2022-09-10

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zadanie polega na usunięciu 25 słupów stalowych po 2 m każdy. Szyny kole...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 130m², Siemianowice Śląskie

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 130m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Parter + jedno piętro oraz pomieszczenia gospodarcze około 60 m2. Budynek z ...

 • Siemianowice Śląskie

2022-11-08 do 2022-11-14

Znakomite Wyburzania Budynków Sosnowiec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 107m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dom ok 50lat Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-26 do 2022-11-03

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 40m², Katowice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Katowice

2022-08-10 do 2022-08-18

Wyburzenia

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpo...

 • Katowice

2022-12-17 do 2022-12-25

Zapytanie o wyburzenie ścian, 15m², Katowice

Ten Klient myśli, że znakomite wyburzania budynków to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o wyburzenie ścian, 15m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Katowice

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 7 dni temu

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Katowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice

2023-01-22 do 2023-01-30

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice

2023-01-25 do 2023-02-02

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 15m², Katowice

Ten Klient uważa, że najlepsze wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 15m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Katowice

2022-09-15 do 2022-09-23

Solidna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Kafelko i ściany Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-15...

 • Katowice

2022-11-19 do 2022-11-21

Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Katowice

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę stropodachu, do 100m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Katowic i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin!

 • Katowice

2022-12-07 do 2022-12-15

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: Szpital Murcki Powierzchnia obiektu: 2500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Katowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek