Wyburzenia w Gliwicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 317 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 057 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gliwicach

Wyburzenia Gliwice

Porządne Rozbiórki Gliwice

23 opinie

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PRZE-TRANSPORT ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

GW Wyburzenia - Solidne Kucie Betonu Gliwice

Solidne Kucie Betonu

19 opinii

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz właściwych ludzi do solidnego kucia betonu na terenie Gliwic. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Znakomite Rozbiórki Gliwice

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Diamentowcy.pl - Świetne Wyburzanie Budynków w Gliwicach

Świetne Wyburzanie Budynków w Gliwicach

13 opinii

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz ekspertów od wyburzania budynków to skorzystaj z doświadczenia Diamentowcy.pl. Gliwice i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Cel Plus Maciej Mosiek - Dobra Firma Wyburzeniowa Gliwice

Cel Plus Maciej Mosiek

6 opinii

Zachwyci Cię fachowe działanie Cel Plus Maciej Mosiek w okolicach Gliwic. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają dokładnie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Pracownia Projektowo-Budowlana - Profesjonalne Rozbiórki Gliwice

Profesjonalne Rozbiórki

4 opinie

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Pracownia Projektowo-Budowlana są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Janusz Koczar DIGGING - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Gliwice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Gliwice

3 opinie

Wyszukanie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci Janusz Koczar DIGGING - to prawdziwi specjaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Gliwic, którzy znają się na swojej robocie. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

wykop dkj - Pierwszorzędne Rozbiórki Gliwice

Pierwszorzędne Rozbiórki

3 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry wykop dkj. Gliwice i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Solidne Wyburzenia Gliwice

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

BOGMAR - Wyjątkowe Kruszenie Betonu Gliwice

Wyjątkowe Kruszenie Betonu

1 opinia

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kruszenia betonu z Gliwic, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma BOGMAR jest Twoim rozwiązaniem. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Gliwicach

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 301-500m², Rzeczyce

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Papa + drewno Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

 • Rzeczyce

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 5 godzin temu

Rozbiórki Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gliwice

2023-01-22 do 2023-01-30

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Gliwice

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 1200m²". Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Gliwice

2023-01-03 do 2023-01-11

Zlecę wyburzenie ścian, 40m², Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gliwice

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecę usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 100m², Gliwice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dach na szopie służącej do przechowywania mas...

 • Gliwice

2022-10-25 do 2022-11-02

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenie jest dom wolnostojący, murowana stodoła oraz pomieszczenia ...

 • Gliwice

2022-10-10 do 2022-10-18

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 2000m², Gliwice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 2000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gliwice

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, do 100m², Gliwice

Ten Klient jest zdania, że świetne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Gliwice

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 700m², Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 700m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gliwice

2022-08-18 do 2022-08-26

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stodoła ściany jednowarstwowe z cegły klinkierowej murowanej ...

 • Gliwice

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 20m², Gliwice

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 20m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gliwice

2022-08-08 do 2022-08-16

Wyburzenia, Rozbiórki Gliwice

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę rozbiórkę stropodachu, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Gliwice

2022-08-06 do 2022-08-14

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 20m², Gliwice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Garaż wykonany z podkładów kolejowych i papy Termin rozpoczęcia pr...

 • Gliwice

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 15m², Gliwice

Jeżeli jeszcze jako ekspert od wyburzań budynków potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 15m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Gliwic z pewnością pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Gliwice

2022-07-25 do 2022-08-02

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Gliwice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Papa, drzewo, podkłady kolejowe Termin rozpoczęcia prac: do u...

 • Gliwice

2022-07-24 do 2022-07-24

Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Drewniana szopka. Plyty leza prawdopodobnie lu...

 • Czekanów

2022-07-27 do 2022-08-04

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Zabrze

2022-11-11 do 2022-11-14

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Zabrze

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zabrze

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Zabrze

Zlecenie o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Zabrza oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Zabrze

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 6000m², Zabrze

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 6000m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Zabrze

2022-08-19 do 2022-08-27

Staranne Wyburzania Budynków Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry, Poszukuję firmy do wyburzenia starego(około 100 lat) ceglane...

 • Zabrze

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę rozbiórkę fundamentu, do 100m², Zabrze

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: reklama w pasie drogowym Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: rozebranie 2 szt tablic dojazdowych oraz usunięcie podpór stalowy...

 • Zabrze

2023-01-05 do 2023-01-13

Firma Wyburzeniowa Gliwice

To zapytanie o treści - Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Zabrze oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Zabrze

2022-07-23 do 2022-07-31

Solidna Rozbiórka Budynków

Klient szuka dobrej współpracy, pisząc - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 301-500m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Zabrze

2022-09-22 do 2022-09-23

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 24m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry, Chciałbym wyburzyć garaż o powierzchni 24 m2. Garaż j...

 • Zabrze

2022-10-21 do 2022-10-29

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zabrze

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Zabrze

2023-01-23 do 2023-01-31

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Knurów

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Knurów

2022-12-26 do 2023-01-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek